Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    252

  • Ajant23

    162

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    154

Na kraju je ipak ostao jedan kadar sa Keitelom, posto nisu mogli da ponove scenu sa Sheenom..

 

Kada se snimi remek delo kao Apokalipsa, glupo je sumnjati u odluke koje je Coppola doneo. Ipak dve stvari su mi ostale nejasne do danas. Prva je otpustanje Keitela, uz obrazlozenje da ne odgovara ulozi Willarda. Druga je odbacivanje odlicne muzike koju je napisao David Shire (sa kojim je Coppola uspesno saradjivao na Prisluskivanju)..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

kopolino viđenje vilarda. odličan je šin u toj ulozi. sjajno nijansira prelazak iz jedne normale u lsd ludilo

 

da su mogli da martin glumi prvi deo, a harvi drugi bio bi pun pogodak

 

 

a koja je to muzika?

 

Link to comment

https://lalalandrecords.com/apocalypse-now-david-shires-the-unused-score-limited-edition/

 

Quote

La-La Land Records and American Zoetrope proudly present DAVID SHIRE’S APOCALYPSE NOW – THE UNUSED SCORE: LIMITED EDITION, a world premiere release featuring acclaimed composer David Shire’s (THE CONVERSATION, THE TAKING OF PELHAM ONE TWO THREE, NORMA RAE) unused score to the 1979 classic Vietnam War drama APOCALYPSE NOW, directed by Francis Ford Coppola. Shire’s musical take on the horrors of war, actual and existential, depicted in Coppola’s ambitious and psychedelic classic, is a riveting revelation – finally unearthed and restored for all to fully appreciate. It’s a fascinating and impressive find: a lost piece in the puzzle of one of the great works of American Cinema and an exemplary piece of early electronic music production.

 

Ako te interesuje, mogu da ti posaljem..

Link to comment

A meni je Martin Šin baš odličan izbor jer je veći deo filma skoro bezizražajan. A znamo da je na ivici pucanja, videli smo na početku filma. I onda, na kraju, vidi se ludilo i u njemu.

 

Mislim da Harvi Kajtel ne bi mogao da napravi te skokove, promene. On je žučniji glumac.

 

No, možda i grešim, veština je baš to: veština.

 

 

Link to comment

Btw, ona scena u kojoj Marlon Brando natapa obrijanu lobanju cedeći vodu iz neke krpe, to je razlog zašto se šišam na ćelavo već par godina. 

Jedan od važnijih razloga  ;) 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On ‎22‎.‎8‎.‎2019‎. at 15:13, adam said:

 mladjahni john wayne pred kamerom kao riba u vodi. a ja mislio da je on rodjen star, nosat i rasklimatan.  

 

Image may contain: 1 person, smiling, standing

wayne-3.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...