Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

Znači ne valjaju Skupljači perja jer su antisrpski film (mada ne vidim zašto to mora biti u korelaciji jedno sa drugim). Ja baš mislim da Srbi ne zaslužuju jedan tako dobar film, kasnije su to dokazali. Ali valjda taj crni talas i jeste neko iskakanje iz sistema, zato i jeste proizveo takve dobre filmove.

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    248

  • Ajant23

    161

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    152

3 minutes ago, James Marshall said:

Znači ne valjaju Skupljači perja jer su antisrpski film (mada ne vidim zašto to mora biti u korelaciji jedno sa drugim). Ja baš mislim da Srbi ne zaslužuju jedan tako dobar film, kasnije su to dokazali. 

 

I kako su samo smeli da šalju film na kanski festival, pre no što se o filmu izjasni mnogo meritornija domaća kritika ....:laugh:

Link to comment

Jeste, iskocio iz sistema, Broz se napio viskija pa mu promaklo pravljenje jednog takvog filma, a pare za film dao Soros.

Posle Broza dugo zajebavali da je glup :fantom:

Link to comment

Pre neki dan na rts-u bio mlad i zdrav kao ruza, osim neke scene divljanja po robnoj kuci i muzike u istoj i par dobrih sisa prilicno razocaravajuci film, da nije bio zabranjen kapiram da bi bio odavno zaboravljen.

Link to comment

sve i da je anti-srpski, skupljači su odličan film, i kao takav treba da bude na svakoj listi domaćih filmova, mada je po meni bolji, ujedno i najbolji petrović, biće skoro propast sveta.

 

inače, do pojave kusturice, od naših reditelja, u stranim enciklopedijama, najčešće od svih se pominje makavejev. u tompsonovom filmskom rečniku iz 1995. nema ni kuste. samo makavejev.

Link to comment

Licno volim da pogledam Skupljace, sjajna Bekimova uloga, gde je maestralno izveo pricu jednog anti-junaka u jednom nestvarnom okruzenju. Ali ako pricamo da neki film treba da nas predstavlja - sigurno nepotreban. Sto se tice montaze - prilicno diletantski! Za taj dobar prijem kod publike sve zasluge ima Pinter a ovako prilicno neuredno te nemam neko preterano misljenje o Petrovicu. Mnogi drugi su mi pre njega...

Link to comment
54 minutes ago, MocaVukotic said:

sve i da je anti-srpski, skupljači su odličan film, i kao takav treba da bude na svakoj listi domaćih filmova, mada je po meni bolji, ujedno i najbolji petrović, biće skoro propast sveta.

 

ali zar nije jedini (ili jedan od retkih) srbin u filmu eventualno pop?

dugo ga nisam gledao, te mozda i gresim, ali teza je gluplja negoli recimo ideja da je kum antiitalijanski film. plus sto svabo na kraju siluje, pa bi mogao biti i antinemacki film u pitanju. ili antikamijondzijski.

Link to comment

ne znam zaista, ne sećam se bilo kakvih nacionalnih konotacija. morao bih da pročitam to na šta se zaki poziva. mada, iskreno, nešto me to slabo interesuje.

Link to comment

ma kakvi, potpuno smehotresna teza, nisam siguran da su on i taj dasa sto je strucan uopste pogledali film, makar ne sa razumevanjem. na tragu one, kusta hteo da nas predstavi kao cigane. cak je i ta u stvari manje glupa.

 

edit

evo mog omiljenog antiitalijana

 

 

Edited by ToniAdams
Link to comment
On 3.5.2018. at 10:10, zakintos said:

 

Naprotiv, i te kako su bitni za nas a samim tim i za svet jer prikakazuje naše društvo i kako smo naučeni - te smo postali ovakvi. Dovoljna je samo Sekulićeva pesma, hm,

 a iznenađen sam da ti koji si živeo to vreme nisi prepoznao o čemu se tu radi.

Na stranu što je lista mediokritetska - više bih se zapitao šta na listi traže Skupljači perja, koji su direktni napad na nacionalnu kulturu Srba a sve je to sjajno primetio lucidni kritičar Bogdan Zlatić u njegovoj filmskoj polemici; Uzrok smrti ne pominjati vs Skupljači perja. A za dušebrižnike i životi Roma su prikazani kao nemoralna čerga - otpadnička rasa.

napisao sam onaj post "na prvu loptu", najviše zbog ace keltika za koga nemam pojma otkud tu.. posle sam se malo udubio, skonto da na wiki listi figurišesamo makavejev uz tanovića i andegraund, vratio se na link i tu je ovo

Quote

Ovo je naša lista i svesni smo da na njoj nedostaju filmovi kao što su "Bure baruta" ili "Okupacija u 26 slika"...Nismo birali filmove prema broju nagrada koje su dobili na svetskim festivalima već smo izneli lični stav. Izbacili smo iz knjige recimo "Razjarenog bika" da bi u nju ušli "Maratonci" ili "Ko to tamo peva"..."Lajanje na zvezde" je blokbaster film i želeli smo Šotrino ostvarenje na listi...U knjizi je završio i "Top gan", što je meni neverovatno", kazao je Jovanović.

da li ovo znači da je za lokalna izdanja dozvoljeno da urednici izbace ponešto i ubace lokalne filmove?

na toj wiki listi ima koječega što predstavlja samo neki tip/žanr/nešto treće pa možda si u pravu što se tiče majstora. no, gomila je filmova koji "prikakazuju naše društvo i kako smo naučeni - te smo postali ovakvi." mislim da nije preterano bitno ni za nas, kamoli za svet. nisam poklonik našeg "crnog talasa" ni kusturice, naprosto gadna mi je ta količina štroke, prostakluka i primitivizma u njima. prikazuju jedan segment društva, tačno je, no ja mogu i bez toga.

 

inače, ponosan sam na svoj izbor. imam 200 naslova sa wiki liste i trećinu one sa top 100 britanaca.

Link to comment

Vidim (na twitteru) da se John Lurie, koji je inace vrlo zabavan tamo, povremeno zali da mu je J. Jarmusch ukrao ideju za neki film svojevremeno. I, bas ono, can't let go of the grudge:)

Jel zna neko nesto vise.

(Obrisao je tweet, ali imam screencap)

 

 

 

_Screenshot_2018-05-06_13-32-46.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...