Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

12. Feliniju za 8 1/2. (Namucio si me, znam da sam ovaj podatak procitao nekad, negde i da mi je bilo cudna veza Titov i Felini)14. Pretpostavljam da mislis na Tarkovskog koji je citirao trazenog poljskog reditelja. Znam da je Tarkovski bio prijatelj sa Zanusijem, ne secam se neke vezeali moguce je da je mislio na Vajdu.

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    245

  • Ajant23

    161

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    150

Evo jednog ''kvadrata'':Jack Nicholson Michael Caine Aaron EckhartMorgan Freeman Mickey Rourke Stranice:Nicholson - Caine: Blood and Wine Nicholson - Freeman: The Bucket ListCaine - Rourke: Get Carter (novija verzija)Freeman - Rourke: Johnny HandsomeDijagonale:Nicholson - Eckhart - Rourke: The PledgeCaine - Eckhart - Freeman: The Dark Knight
Mnogo dobar kvadrat. :Hail:EDIT: Slučajno videh slovnu grešku. Edited by Ajant23
Link to comment
12. Feliniju za 8 1/2. (Namucio si me, znam da sam ovaj podatak procitao nekad, negde i da mi je bilo cudna veza Titov i Felini)14. Pretpostavljam da mislis na Tarkovskog koji je citirao trazenog poljskog reditelja. Znam da je Tarkovski bio prijatelj sa Zanusijem, ne secam se neke vezeali moguce je da je mislio na Vajdu.
:)Da. Feliniju za 8 1/2 na festivalu u Moskvi.Da. Mislim na Tarkovskog i u pitanju je Vajda.
Link to comment

U saradnji sa Brand-y, 20 pitanja:1. Dva filma u kojima junaci opravdavaju krv tako što kažu da su automobilom udarili jelena?Ulis pogodio Collateral, a Sludge Factory pogodio Goodfellas.2. Ko se varljivo sećao da se Paul Nizan venčao u crkvi, Jean-Paul Sartre bio kum?Djenka pogodio Bunjuela.3. Kako neko povezuje tim fudbalera Kežmana i holivudski filmski skandal?4. Ako kažem: Italija, USA '94, Bogdan Tirnanić, klupa, i drugi deo čuvenog romana - na kog ekranizovanog pisca mislim?MocaVukotic pogodio Zolu.5. Dugi kadar, omnibus, konopac koji nema nikakvu svrhu... Film?6. Plišana patka u pozadini kadra u luna-parku... Koji reditelj i u kom filmu aludira na "Trećeg čoveka"?7. U kom filmu su "najuglađeniji" klinci koji pomažu senatorima?8. U filmu kog reditelja Pikaso kaže nemcima da su oni naslikali "Gerniku"?MocaVukotic pogodio Kusturicu.9. Koji reditelj, u toku snimanja filma koji sam poredi sa vremenima kraja odgovarajućih mitologija, prigovara englezima što zvaću odviše engleski kulturno?10. Koji glumac je odbio ulogu za koji Oskarima nagrađivan film, koja bi ga učinila rekordno plaćenim glumcem, i nakon nekog vremena prihvatio ulogu kod evropskog intelektualca starog kova, koja ga je zauvek skinula sa top-lista plaćenih glumaca?Ulis pogodio Berta Lankastera.11. Koji (veliki reditelj, meni lično) je primio glavnu nagradu u Kanu sa stisnutom pesnicom usmerenom publici?12. Kome reditelju i za koji njegov film je kosmonaut Titov rekao da je misteriozniji od samog svemira?Ulis pogodio: Feliniju za 8 1/2.13. Ko je režirao pozorišnu komediju dok je neprestano mislio o samoubistvu, a svoj teški film dok se ekipa lepo zabavljala?Ulis pogodio Bergmana.14. Koji reditelj je rekao da je režija umetnost kompromisa?Ulis pogodio Vajdu.15. Za koga je Tarkovski bio najveći? (Prikriveni hint za prethodna dva.)Ulis pogodio Bergmana.16. Ko je dobio Zlatnog lava za film koji je snimio po motivima drame pisca koji je bio lik u filmu za koji je dobio Oskara?Ulis pogodio Tom Stoparda.17. Koji scenarista u čijem jednom filmu mrtve ribe isplivavaju na površinu zagađenog jezera, a na kraju drugom filma junak viče: "Help!", je rekao da je pisanje scenarija u Holivudu kao predlaganje zakona u senatu? (Imaš sjajan tekst zakona, ali samo svoj glas. Na kraju, imaš većinu, ali samo 25% svoga prvobitnog teksta.)MocaVukotic pogodio Džon Sejlsa.18. Koji reditelj je potpuno razbio klasičnu linearnu strukturu radnje romana i, mnogo godina kasnije, doživeo rimejk svoga filma koji je napisao scenarista koji je jedan od retkih koji se pojavio na dodeli Zlatne maline? (Hint: San Francisko.)19. Kog reditelja su pitali kako to da je on kao poznati demokrata snimio čist republikanski film? (Hint: Kuba.)MocaVukotic pogodio Hičkoka.20. Kod kog reditelja, devet godina nakon filma u kome je prikazao strašne postupke rusa u Afganistanu, možemo videti kako nastavnica u L.A. baca svoju diplomu u kantu?

Edited by Ajant23
Link to comment
- Banović Strahinja - slažem se sa već rečenim, za razliku od stranih filmova sa srednjovjekovnom tematikom iz tog doba, domaći su bili veoma mračni i brutalni, ako ti se svidi pogledati još jedan Mimičin film, Seljačka buna i Velimirovićev Dorotej
Tu je inače i moj stari glumio, čak se i vidi u jednoj sceni...Pokupili ih sa služenja vojničkog roka, neki glumili seljake, neki carske vojnike, ćale zatirao bunu :s_c:
Link to comment
Tu je inače i moj stari glumio, čak se i vidi u jednoj sceni...Pokupili ih sa služenja vojničkog roka, neki glumili seljake, neki carske vojnike, ćale zatirao bunu :s_c:
HRT je počeo da emituje reprizu serije Seljačka buna. Ako imaš HRT - gledaj - možda ga prepoznaš.I moj je je kao vojnik statirao u dva partizanska filma (u jednom je navodno bio sam u jednom dužem kadru), a ja nisam pogledao nijedan. Nije bio siguran oko njihovih naslova, a ne znam ni da li su emitovani na TV. U svakom slučaju, ne spadaju u poznatije ratne filmove.
Link to comment
It is said that Stanley Kubrick made this movie because of the failure of Waterloo (1970/I). After he completed 2001: A Space Odyssey (1968), he had planned to film a movie about Napoleon's life. After many years of research, he sent location scouts to various Eastern European locations, and even had an agreement with the Yugoslav army to supply troops for the vast battle scenes. However, after "Waterloo" tanked, Kubrick's financial backers pulled out. He thus decided to adapt the American version of "Clockwork", which had been given to him by Terry Southern (co-writer of Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)).
Link to comment
Tu je inače i moj stari glumio, čak se i vidi u jednoj sceni...Pokupili ih sa služenja vojničkog roka, neki glumili seljake, neki carske vojnike, ćale zatirao bunu :s_c:
moj igrao u Diverzantima, svapski vojnik koji stoji ispred one strazarske kucice...nije bio nominovan nizasta :mellow:
Link to comment
2. mozda Cocteau?3. mozda preko Canal+?
Ne, ne.2. Sad vidim da sam to pitanje zeznuo. Paul Nizan se venčavao, a Jean-Paul Sartre je bio kum. Mada, sve to u varljivom sećanju jednog reditelja. (Izvinjavam se...)3. Nisam mislio na Canal+, a to mi deluje isuviše opšte. Radi se o Kežmanovom bivšem timu, mada bih rekao i njegovom dosadašnjem zenitu u jednom stranom klubu. I, istoj reči prezimena osobe i dela imena kluba.
Link to comment
17.Sayles?
Da. Radilo se o filmovima "Silver City" (mrtve ribe) i "City of Hope" (Help!). A, debitovao je scenarijom za Pirane, čiji je drugi deo režirao Kameron (Sirano je bio blizu zato što je pogodio pravu vrstu riba).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...