Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    245

  • Ajant23

    161

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    150

Da, da.Radilo se o Topazu, ima to u poznatoj Trifoovoj knjizi.
potrefio sam pomoću hinta - prvi britanski zvučni filmda nije 17. Preston Sturges? Edited by MocaVukotic
Link to comment

sorry, al treba mi jos misljenja za ove filmove :DCavkaUbistvo na podmukao i svirepi načinPesma sa Kumbare HasanaginicaBanovic StrahinjaH-8 [1958]Daleko je sunceUnaHajkaDvoje [1961]Ubistvo s predumisljajemO pokojniku sve najlepseTajvanska kanastaUzrok smrti ne pominjatiSesir profesora Koste VujicaKvarNema malih bogovaBube u glaviI jel ima smisla vijati nesto od Purise Djordjevica?

Edited by Hustler
Link to comment
treba mi jos misljenja za ove filmoveCavkaUbistvo na podmukao i svirepi načinPesma sa Kumbare HasanaginicaBanovic StrahinjaH-8 [1958]Daleko je sunceUnaHajkaDvoje [1961]Ubistvo s predumisljajemO pokojniku sve najlepseTajvanska kanastaUzrok smrti ne pominjatiSesir profesora Koste VujicaKvarNema malih bogovaBube u glaviI jel ima smisla vijati nesto od Purise Djordjevica?
Hajka je nešto najbolje od Pavlovića, Kosta Vujić je legenda, od Puriše Jutro je obavezno, kao azbuka,...treba videti Mitrovićeve filmove kao Ubistvo na podmukao način.....Kvar je sniman posle Dečka.....Una zbog Sonje Savić,Banović je dobra stvar od Mimice (Franko Nero, Dragan Nikolić a radeta nabijaju na kolac). Nije loše videti Kanastu....H-8 obavezno...Nađi Pogled u zenicu sunca Bulajića, Ne okreći se sine Branka Bauera, Horoskop Bore Draškovića, Povratak i Neprijatelj Pavlovića,nešto od rakonjca.
Link to comment
Banovic Strahinja
Film o jednoj od najpoznatijih srpskih srednjovekovnih legendi režirao Hrvat, Srbe glume Italijani i Nemci, a Turke Srbi :DInače to je verovatno najkrvaviji (u smislu ubijanja, mučenja, odsecanja glava i drugih delova tela, nabijanje Radeta šerbedžije na kolac, i tako to) srpski/jugoslovenski film ikada snimljen, osim toga, meni ostao u sećanju i po tome što sam navijao za Turčina (Dragana Nikolića), vredi pogledati
Link to comment
Film o jednoj od najpoznatijih srpskih srednjovekovnih legendi režirao Hrvat, Srbe glume Italijani i Nemci, a Turke Srbi :DInače to je verovatno najkrvaviji (u smislu ubijanja, mučenja, odsecanja glava i drugih delova tela, nabijanje Radeta šerbedžije na kolac, i tako to) srpski/jugoslovenski film ikada snimljen, osim toga, meni ostao u sećanju i po tome što sam navijao za Turčina (Dragana Nikolića), vredi pogledati
Plus oni bizarni likovi - dvorska luda, kurva i robovi (iliti sebri), baba Azra od stopedeset ljeta... Scena borbe između Turčina (Dragan Nikolić) i Strahinića Bana (Franko Nero) dok sve to posmatra Anđa oko koje se otimaju me je podsetila scenu borbe iz Rašomona. Btw, Anđu je glumila Rvatica, 1 jako lepa glumica...
Link to comment
sorry, al treba mi jos misljenja za ove filmove :DCavkaUbistvo na podmukao i svirepi načinPesma sa Kumbare HasanaginicaBanovic StrahinjaH-8 [1958]Daleko je sunceUnaHajkaDvoje [1961]Ubistvo s predumisljajemO pokojniku sve najlepseTajvanska kanastaUzrok smrti ne pominjatiSesir profesora Koste VujicaKvarNema malih bogovaBube u glaviI jel ima smisla vijati nesto od Purise Djordjevica?
- Čavka - sumoran ''dječiji'' film, samo za ljubitelje Miše Radivojevića- Ubistvo na podmukao i svirepi način - zanimljiv, čist žanrovski film (krimić ''who done it'', sa elementima noara), ako ti se dopadne potraži vrlo sličan, no nešto stariji, Mitrovićev Nož- Banović Strahinja - slažem se sa već rečenim, za razliku od stranih filmova sa srednjovjekovnom tematikom iz tog doba, domaći su bili veoma mračni i brutalni, ako ti se svidi pogledati još jedan Mimičin film, Seljačka buna i Velimirovićev DorotejH-8 - po mnogima najbolji hrvatski film svih vremena, iako sniman prije 50 godina, i sada se gleda u jednom dahu, a ta patina mu daje dodatnu draž, korištenje naratora čini da sve liči na Zonu sumraka (one crno-bijele epizode, koje su i najbolje), nije ni čudo da se priprema rimejk, od Tanhofera pogledati i Dvostruki obruč (partizanski triler)- Hajka - partizanski western sa jednom od najjačih glumačkih ekipa u domaćoj kinematografiji (zanimljivo je da su skoro svi ostvarili ''uloge'', a ne samo ''pojave'')- Ubistvo sa predumišljajem - u anketi AFUN-a iz 1996. (a film je iz 1995.) zauzeo je 9. mjesto na listi najboljih srpskih filmova, naravno da nije toliko dobar, pogledati informativno- O pokojniku sve najlepše - najbolji šijanovsko-kovačevićevski film kojeg ne potpisuje ni jedan od ove dvojice, crna komedija/satira sa odličnim glumcima- Tajvanska kanasta - kultni film, obavezno štivo za sve poštovaoce Markovićevog opusa, možda sa malo manje populističkih elemenata i fazona od ostalih njegovih filmova- šešir profesora Vujića - TV film sa maestralnim Vujisićem, mnogo bolja adaptacija Vitezovićevog teksta sa školskim miljeom od Lajanja na zvezde- Nema malih bogova - simpatična komedija Lole Đukića, nastala iz TV serije servisna stanica, sa tandemom Mija-Čkalja (ovde je Mijina uloga nešto veća i on ovde pokazuje sav raskoš svog komičarskog repertoara), snimljen i nešto slabiji nastavak Sreća u torbi.Ostale filmove nisam gledao. Edited by colonelo
Link to comment

Evo jednog ''kvadrata'':Jack Nicholson Michael Caine Aaron EckhartMorgan Freeman Mickey Rourke Stranice:Nicholson - Caine: Blood and Wine Nicholson - Freeman: The Bucket ListCaine - Rourke: Get Carter (novija verzija)Freeman - Rourke: Johnny HandsomeDijagonale:Nicholson - Eckhart - Rourke: The PledgeCaine - Eckhart - Freeman: The Dark Knight

Edited by colonelo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...