Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    252

  • Ajant23

    162

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    154

neki dan je na RTS 2 aca keltik pričao o novom izdanju knjige  "1001 film koji moraš da vidiš pre nego što umreš" i pomenuo filmove koji su sa naših prostora uneti u knjigu 

Quote

Reč je o filmovima: "Kad budem mrtav i beo" Živojina Pavlovića, "Skupljači perija" Aleksandra Petrovića, "Bitka na Neretvi" Veljka Bulajića, "WR Misterije organizma" Dušana Makavejeva, "Čuvar plaže u zimskom periodu" Gorana Paskaljevića, "Majstori, majstori" Gorana Markovića, "Ko to tamo peva" Slobodana Šijana, "Sećaš li se Doli Bel" Emira Kusturice, "Maratonci trče počasni krug" Slobodana Šijana, Omnibus "Kako je propao rokenrol", "Andergraund" Emira Kusturice, "Lajanje na Zvezde" Zdravka Šotre, "Nacionalna klasa" Gorana Markovića, "Lepa sela lepo gore" Srđan Dragojević i "Ničija zemlja" Danisa Tanovića.

objasnio je zašto je na tom spisku bulajićev film, prihvatam, no bodu mi oči majstori i lajanje na zvezde. gledo sam oba, potpuno su nebitni i za nas kamoli za svet. i ovo o flojdu mi je preterano. mislim, njegov stav da smo "nekad imali mangupe a sada samo dripce". i, jel' ovo spisak samo pretežno srpskih autora/produkcija? ja bih umesto nekih ovde rado stavio na spisak hrvatske: "šuma sumarum", fine mrtve devojke" ili " s one strane"

 

kupiću knjigu. verujem da je u njoj pomenuto bar 100 filmova koje imam na disku. ima li negde spsak, pre no što se mašim knjige?

 

EDIT: LINK http://www.021.rs/story/Info/Kultura-i-umetnost/186640/U-1001-film-koji-moras-da-vidis-pre-nego-sto-umres-i-15-jugoslovenskih.html

Edited by djordje geprat
Link to comment

U tom 1001 filmu mora da fali svastanesto bitno kad je bilo toliko mesta za sve te nase filmove. U izdanju koje ja imam iz 2003, samo se po jednom broje Makavejev i Kusta, sto nam je taman i dosta.

Link to comment
34 minutes ago, Indy said:

U tom 1001 filmu mora da fali svastanesto bitno kad je bilo toliko mesta za sve te nase filmove. U izdanju koje ja imam iz 2003, samo se po jednom broje Makavejev i Kusta, sto nam je taman i dosta.

Ja se secam takvog almanaha iz 80-tih, samo se Bekim Fehmiu pominje sa nasih prostora.

Link to comment

U izdanju koje sam čitao od yukina prisutni su Kusta sa dva filma,Mrtav  i beo,Skupljaci perja,Makavejev,jedan Šijanov mislim Maratonci,Bitka na Neretvi

Sada listam jedno online izdanje ima samo Underground,Misterije Organizma i onaj film Denisa Tanovica.

 

Verovatno se svako novo izdanje prilagođava lokalnoj publici,i sami kažu da su nešto krpili 

 

Link to comment
6 hours ago, Indy said:

U tom 1001 filmu mora da fali svastanesto bitno kad je bilo toliko mesta za sve te nase filmove. U izdanju koje ja imam iz 2003, samo se po jednom broje Makavejev i Kusta, sto nam je taman i dosta.

pogledah ovu listu i tu su od "naših" pored ova dva i "ničija zemlja"

Link to comment
On 1.5.2018. at 12:44, djordje geprat said:

neki dan je na RTS 2 aca keltik pričao o novom izdanju knjige  "1001 film koji moraš da vidiš pre nego što umreš" i pomenuo filmove koji su sa naših prostora uneti u knjigu 

objasnio je zašto je na tom spisku bulajićev film, prihvatam, no bodu mi oči majstori i lajanje na zvezde. gledo sam oba, potpuno su nebitni i za nas kamoli za svet. i ovo o flojdu mi je preterano. mislim, njegov stav da smo "nekad imali mangupe a sada samo dripce". i, jel' ovo spisak samo pretežno srpskih autora/produkcija? ja bih umesto nekih ovde rado stavio na spisak hrvatske: "šuma sumarum", fine mrtve devojke" ili " s one strane"

 

kupiću knjigu. verujem da je u njoj pomenuto bar 100 filmova koje imam na disku. ima li negde spsak, pre no što se mašim knjige?

 

EDIT: LINK http://www.021.rs/story/Info/Kultura-i-umetnost/186640/U-1001-film-koji-moras-da-vidis-pre-nego-sto-umres-i-15-jugoslovenskih.html

 

Naprotiv, i te kako su bitni za nas a samim tim i za svet jer prikakazuje naše društvo i kako smo naučeni - te smo postali ovakvi. Dovoljna je samo Sekulićeva pesma, hm,

 a iznenađen sam da ti koji si živeo to vreme nisi prepoznao o čemu se tu radi.

Na stranu što je lista mediokritetska - više bih se zapitao šta na listi traže Skupljači perja, koji su direktni napad na nacionalnu kulturu Srba a sve je to sjajno primetio lucidni kritičar Bogdan Zlatić u njegovoj filmskoj polemici; Uzrok smrti ne pominjati vs Skupljači perja. A za dušebrižnike i životi Roma su prikazani kao nemoralna čerga - otpadnička rasa.

Link to comment

 

2 hours ago, zakintos said:

 

Naprotiv, i te kako su bitni za nas a samim tim i za svet jer prikakazuje naše društvo i kako smo naučeni - te smo postali ovakvi. Dovoljna je samo Sekulićeva pesma, hm,

 a iznenađen sam da ti koji si živeo to vreme nisi prepoznao o čemu se tu radi.

Na stranu što je lista mediokritetska - više bih se zapitao šta na listi traže Skupljači perja, koji su direktni napad na nacionalnu kulturu Srba a sve je to sjajno primetio lucidni kritičar Bogdan Zlatić u njegovoj filmskoj polemici; Uzrok smrti ne pominjati vs Skupljači perja. A za dušebrižnike i životi Roma su prikazani kao nemoralna čerga - otpadnička rasa.

dosta glupo

Link to comment
4 hours ago, zakintos said:

 

 a sve je to sjajno primetio lucidni kritičar Bogdan Zlatić u njegovoj filmskoj polemici; Uzrok smrti ne pominjati vs Skupljači perja.

Gde ovo može da se pročita?

Link to comment

Najbolje je da je Saša Petrović anti- srbin. Mislim, čovek je zajedno sa Čavoškim i N.Miloševićem izašao iz Demokratske stranke jer nije vođena, po njima, dovoljno nacionalna politika.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...