Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

Cini mi se da nam fali topik gde bi se mogla postavljati svakakva pitanja i pricati o slobodno, neograniceno temomZa pocetak kakvi su sledeci filmovi, odnosi na sta ne bi trebao gubiti vreme:BrezaKuduzCarugaPas koji je voleo vozovePetrijin venacSibirska ledi MagbetPredstava Hamleta u Mrdusi donjojGluvi barutO pokojniku sve najlepsePlasticni IsusMiris dunjaSplav meduzeZena s krajolikomUloga moje porodice u svjetskoj revolucijiInace nasao sam neke Kustine (valjda) studentske filmovi: Kafe Titanik, Gernika i Nevjeste dolaze

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    245

  • Ajant23

    161

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    150

Čarugu treba obavezno da pogledaš, ako ni zbog čega onda zbog legendarne scene kada Petar Božović kaže za Enu Begović - "joj, što bi' ja to jeb'o" :DBreza je isto dobar film, ako me sećanje služi, s obzirom da sam je poslednji put gledao pre min 10 godina, za ostale ne znam

Link to comment

Breza je jedan od najboljih ex Yu filmova. Batina (možda) životna uloga.Petrijin venac sa Mirisom poljskog cveća najbolji Karanovićev film.U Sibirskoj Ledi Magbet Olivera je vanvremenski lepa.Gluvi barut je poslednji velilki SFRJ film. Uz njega pogledati Ulogu moje porodice......Plastični Isus vredi samo uz saznanje da je reditelj hapšen zarad istog.Kuduz i Miris dunja su klasični predstavnici bosanske škole.O pokojniku....je začetnik filmova kakve danas gledamo u srpskoj kinematografiji.Splav meduza najbolji slovenački tj. najbolji film Karpe Godine.Kada budeš video ženu sa krajolikom shvatićeš zašto je Kusturica zaželeo da, kada ga budu sahranjivali, to urade sa kopijom istog filma.....jedan od najboljih ex Yu filmova.Krsto Papić je jedan od najboljih hrvatskih reditelja. Dokaz su Lisice i Predstava Hamleta u Mrduši donjoj.Pas koji je voleo vozove je najbolji Paskaljevićev film (sa Čuvarem plaže i Vremenom čuda)edit:slova

Edited by Ulis
Link to comment
A Okupacija u 26 slika?
Pre jedno 8 meseci sam ostavio hvalospev o Okupaciji na forumu. Izuzetan film.Hvala Ulisu i DionizijuInace bice zeznuto pogledati sve sto je na cekanju. Ove godine je bilo odlicna za filmove, a treba uvek popunjavati rupe, kao sa domacom kinematografijom sadaInace nasao sam konacno i Tri Sase Petrovica
Link to comment
kad smo vec pomenuli Brezu jedna referenca:
Čuti isto pevanje u filmu je jedna od jezivijih stvari:"Jedan pura, dva pandura,svakom dođe smrtna ura...."Manca Košir, Fabijan šovagović..... Bata kao lugar. Poslednje scene su dirljive
Link to comment
Čuti isto pevanje u filmu je jedna od jezivijih stvari:"Jedan pura, dva pandura,svakom dođe smrtna ura...."Manca Košir, Fabijan šovagović..... Bata kao lugar. Poslednje scene su dirljive
da, postoji u tim stihovima neki arhetipski timor mortis, jos u kombinaciiji sa fotografijom T. Pintera.....brrr
Link to comment
Inace nasao sam konacno i Tri Sase Petrovica
Okupacija jeste odličan film i btw...jedini stvarno vredan Zafranovićev film. Frano Lasić i Dubrovnik.Tri?...Ponekad pomislim da je bolji i od Skupljača perja. Tri priče o smrti po pričama Antonija Isakovića. U prvoj Bata (a ko drugi? :) prisustvuje tuđoj smrti ( Slobodan Perović koji kao navodni špijun biva streljan na željezničkoj stanici), u drugoj blizu je sopstvene a u trećoj pričiodlučuje o tuđoj (Senka Veletanlić) smrti. Edited by Ulis
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...