Jump to content
IGNORED

Hrana koja leci


cyberwor/L/d

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    14

  • cyberwor/L/d

    7

  • dùda

    7

  • Lancia

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

iz povrca i voca se gvozdje jako tesko resorbuje. 

 

ali ovo sa oksalatima je teorija da se gvodje zbog njih izbacuje iz organizma. to bas udara na tradicionalni dijetetski plan za anemicne, jer ukida dosta tamno zelenog povrca, bobicastog voca i jaja a oni su znacajan izvor gvozdja, iako ni blizu dobar kao meso. doduse, kako se spanac jede sa mlijekom, moguce da i kalcijum uspori resorpciju.

 

srecom sam mesozder. 

 

ali kakao im necu oprostiti, ako je i on na crnoj listi!

Ja koliko znam oksalati ,smanjuju iskoristivost gvozdja.Narocito treba voditi racuna da se spremljeni spanac pojedeo dmah,vec sutra nije zdrav jer se oksidacijom na vazduhu oslobadjaju oksalati

Edited by Haralampije
Link to comment

Mislim da hrana ne može biti lek, odnosno može, al prvenstveno u smislu prevencije, odnosno jačanja imuniteta pre nego što naiđe bolest i starost. Ako se ljudi hrane (i žive) po principu "Sve je lako kad si mlad" onda im kasnije samo farmacija može pomoći.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

mišjakinja iliti stellaria media

korovska biljka a iz moje bašte, dakle veoma rasprostranjena ,a znak je za humusno zemljište, pa je plevim redovno

 

U narodnoj medicini je koristilli za tuberkulozni, za infekcije bubrega, kažu da ima antiseptička svojstva i svašta još ima na tom internetu

 

Nego i hrana je kako za svinje , i ptice, tako i za ljude

Jedino treba paziti na meru, jedna do tri šake listova sasvim dosta. Hoće da nadima.

Te krenuh da pravim supicu, pa se u hodu preusmerih na varivo a završih sa prelivom za testeninu, Dodala začine, muskatni orah, so biber, parmezana malo i trunčiću pavlake...istražujem, zanimam se

 

Ukus, onako, između mladog kukuruza i spanaća

Edited by logoped
Link to comment

Deluje kao prigodan topik. Elem moje secanje na Dalmaciju je iz 80ih, znam da mi je misao stalno negde bila prisutna pa sam se najzad setio da pitam kevu koja je malo duze bila u toj Dalmaciji i samo sam potvrdio ono sto sam mislio. Niti lokalci niti mi koji smo tu bili po 3 meseca nismo koristili maslinovo ulje u ishrani. Jedina namera maslinovog ulja bila je za mazanje protiv sunca.

Edited by djeneralche
Link to comment

Deluje kao prigodan topik. Elem moje secanje na Dalmaciju je iz 80ih, znam da mi je misao stalno negde bila prisutna pa sam se najzad setio da pitam kevu koja je malo duze bila u toj Dalmaciji i samo sam potvrdio ono sto sam mislio. Niti lokalci niti mi koji smo tu bili po 3 meseca nismo koristili maslinovo ulje u ishrani. Jedina namera maslinovog ulja bila je za mazanje protiv sunca.

čovek kod kojeg letujemo već evo 10 godina (grk, halkidiki), kaže da njegova majka u žiivotu nije kupila litru ulja,

tj. koristila za sve isključivo maslinovo iz vlastite proizvodnje

Link to comment

koristila za sve isključivo maslinovo iz vlastite proizvodnje

Isto važi za prijatelje i rodbinu sa Šolte, Visa i Lastova, s tim što oni za ponešto u kuhinji koriste i svinjsku mast (s kontinenta, ne gaje svinje).

Link to comment
  • 2 years later...

Ne znam na koju temu da stavim, mozda ovde....dugacak je tekst ali zanimljiv, o celoj prici zvanoj "clean eating"
 
 

Why we fell for clean eating

The oh-so-Instagrammable food movement has been thoroughly debunked – but it shows no signs of going away. The real question is why we were so desperate to believe it. By Bee Wilson

https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2017/aug/11/why-we-fell-for-clean-eating

 

 

Link to comment
  • 1 year later...
  • 2 months later...

meni ovo leci zivce dok gledam, ne moram ni da jedem. jel ima jos osvescenih asmr-ovaca?  

(inace, osim sto mi se dize na ove videee, hidamari recepti su odlicni, mada su u malim merama, za male ljude. nikad nisam zamisljala da su japanci malecki koji jedu malo slatkog.) 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...