Jump to content
IGNORED

OVAMO - ONAMO™


расејан

Recommended Posts

Ja ću kad mi dođe vreme za penziju da se obučem u krem košulju na braon palme s kratkim rukavima (da mi se vide čvornovati laktovi) i krem bermude podignute do bradavica (da mi se vide kvrgave kolenice) sa sve belim cipelama, čarapama, te slamnatim šeširom i da postanem onaj penzos koga svi mrze jer može da putuje. ^_^A možda i zadržim fashion sense? :unsure:

Link to comment
  • Replies 426
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cedo

    113

  • bus

    57

  • Indy

    52

  • расејан

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

S tim što se ja kroz mesec dana vraćam, da i dalje budem strani plaćenik, al sad u Srbiji, do daljnjeg.
Ја сам и овде страни плаћеник cool.gif. Седиште фирме није у еСАДу.
Jedan od FAQ koje dobijam od bližnjih je "jel planiraš da se vraćaš", a ja bih odgovorila da je život suviše kratak da bih kukala nad nesrećnom sudbinom Srbije i hvatala se u koštac sa vetrenjačama. Al onda se nekako zamislim i uvidim da meni zapravo nije svejedno, ne iz neke lojalnosti toj državi (odavno sam prevazišla ovaj koncept u iznalaženju samodefinicije), već zato što razumem situaciju™ i osećam da mogu nešto da uradim, što kad se sve svede nije bogzna šta, al je meni važno. Međutim, ne znam da li sam spremna da tamo provedem ostatak veka. Zapravo, nisam i ne želim.Tako sad ispada da ja kad porastem želim da budem kao ti: negde daleko i odatle dopisno i dozirano. ph34r.gif
Мени је стизало имејлова пар пута баш на ту тему, како сам збрисао па пођебавам из удобности, што нисам остао да градимрж отаџбину итд.Па сам онда натамбурао аутора поруке подужом причом о томе колико се породица и данас издржава од софтвера који сам написао и од фирамарж које сам (су)основао, од чега немам ни црно испод нокта, осим неке моралне задовољштине и муниције којом могу да такве поруке изрешетам.
Iskreno, mišljenja sam da se u ovom slučaju bez direktnog obračuna sa zločincima na mestu zločina ne može mnogo postići. A volela bih da grešim.
Макар обрачун и не био стваран, само да им се утера стра у кости и парне органе, да знају да ће најепстирж ако се лате забацивања сикирчета у мед. Уз, ногекакао, неколико показних суђења и дугих интервјуа (међугледа?) кроз решетке, објављених у жутој штампи.Злочин се, нажалост, исплати свима осим оштећенима.
I, poenta je, kada jednom i bude bilo bolje, biće to zahvaljujući njima, tj. tome što oni vredno rade svaki dan, a ne zato što je tek tako "postalo bolje".
Раних осамдесетих један другар рече како цела држава опстаје на једва 10% људи који раде свој посао напросто зато што им се свиђа, или што су тако васпитани, или што су успели да га раде а да се притом нико озбиљно не увреди. Осталих 90% ладе поменуте парне и непарне органе.Не смем ни да питам колики је сад тај постотак.
Samo mislim (a tu sam u jačem razmimoilaženju sa tzv. Drugom Srbijom)
Која је онда прва, и колико их уопште има?Пре неки дан сам питао домороца, на помен "земаља трећег света", а која су прва два. Испаде да су то она два блока из хладног рата. Разбројс мало...
Ne treba precenjivati značaj pojedinca i velikih aktova; velika tajna je razumeti snagu brojnosti i svakodnevnih malih neprimetnih napredaka.
То смо рекли и на смислу живота, онамо.
To što je problem Srbije veliki (a jeste) uopšte ne znači da mora da se reši u jednom potezu, u jednom trenutku i od strane jedne osobe (a često imam utisak da se to gotovo podrazumeva, pa otuda razočaranja "petim oktobrima" i sličnim). Štaviše, po definiciji, problemi se tako ne rešavaju, posebno ne veliki.
Једна добра ствар код оног самоуправљања је било излечење од култа вође - како смо ладно умели да се самоорганизујемо, спонтаније од побачаја, и то је радило. Онда су нам утерали ово западно неговање култа вођства... овде малтене свећом траже по забавиштима ко је материјал за лидершип, јебо и лидершип.
Al bih dodala da u tom procesu neki imaju više a neki manje moći da utiču na ishod i na realnost uopšte.
Ал ови други могу да утичу на ове прве.
da, ali ne ti i ja nego neki John, Ricardo, Hans...vec 2000 i kususr godina je na snazi :niko nije profet u svojoj zemlji
А још мање пророк.(нисам могао да одолим)
deda sluchajno progutao uzorak nanopraha izuzetno otrovnog cink oksida, dimenzije nanochestice 8nm, xrd pokazao da je bio bez primesa.uzorak, ne deda.i onda umreo.
Ма какви умрео, ено Кинези ладно убацују тај цинк оксид, нано, у козметику, ваљда оно за сунчање, као помаже да се све то брже ресорбује у кожи. Ако они тврде да то ваља, деда онда мора да је жив, само се претвара.
Link to comment
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Vishe ni ne znam gde stavljam slike :) ... sad cu ovde ... Jakupica (osvajanje Solunske glave) i izvor Babune ... lep pozdrav iz Makedonije ...1.jpg2.jpg5.jpg4.jpg7.jpg6.jpg3.jpg

Edited by cedo
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...