Jump to content
IGNORED

OVAMO - ONAMO™


расејан

Recommended Posts

Da, kad je u pitanju "regulacija", tu sam pravi Amer, ama Džeferson mi ravan nije. Ako mi se išta sviđa u tom sistemu, to je da imaju petlju da stvari ostave neregulisane, pa kako im bude. I (barem tradicionalno) ne histerišu i ne donose štetne odluke na bazi panike i histerije, nego kad nešto mora da se učini za to mora da postoji dokaz, da ne kažem solidan business case. A ne kao sumanuti EUkratori kojima je eto tako palo na pamet da "regulišu" pesticide, ne na osnovu nekih dokaza, već prosto zato - sa posledicama koje mogu biti katastrofalne.
To jednostavno nije tacno. Ondje mogu da te regulisu i manje azdahe od kantonalnih birokrata po Svici ili po Svilajncu sto i cine. Pa jos ne postoji za sitnuriju sistem sitne rodjacke korupcije vec samo za ugledne familije i u kesu. Ali postoji mogucnost da insistiras i da se izboris za postovanje procedure od Ustavnog suda do lokalnog menadzera u fransizi ako te pre toga ne sredi Bill the Butcher. Jbg kakav si ti Dzeferson takva nam je demokratija pa se borba protiv korupcije svela na sklanjanje predsedniku nemilog clana njegove partije. Kriv si bre cak i u Ozilendu. :D
Link to comment
  • Replies 426
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cedo

    113

  • bus

    57

  • Indy

    52

  • расејан

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prisnos' i neposrednos' je jedna stvar koja mi ne nedostaje preterano. Dovoljno je vidim kad se ulogujem na forum.
Yap procita ti post i o'ma' bi s tobom da je na prs u dupe.
Link to comment
Ondje mogu da te regulisu i manje azdahe od kantonalnih birokrata po Svici ili po Svilajncu sto i cine.
Ono, da, postoji velika razlika izmedju teorije i prakse. Bolji smo mi Dzefersoni od down under (Kiwis included).
Link to comment
Ono, da, postoji velika razlika izmedju teorije i prakse. Bolji smo mi Dzefersoni od down under (Kiwis included).
Jos jedna stvar koju su uveli domaci crveni i zuti banditi, a nema po mnogim mestima ondje je Informativni sistem u javnom prevozu koji ti pokazuje gde si i jos posta neke programe za debilne fontele. (ovo uglavnom na linijama do obliznjeg grada) ali uskoro ce svaki debilni imati gps tako da to nije neki dugorocni napredak. neke beogradske opstine su usavrsile administraciju tako da mozes da da narucis dokumenta preko brze poste ili kurira, ali ondje ti je dovoljno da neka dokumenta izvadis samo jednom u zivotu.Po srpskoj provinciji ubrzano pocinje da se zivi na nacin koji smeta rasejanku ide se u shoping po trznim centrima po okolnim selima za koje si nekad saznavao da postoje u srednjoj skoli od par drugara koji bi putovali iz njih. Eto retke prednosti tehnologije upoznas daleke krajeve i ljude, do Ozilenda necu nikad stici osim ako pod stare dane ne resim da se bavim jedrenjem oko sveta ili izvucem prvu klasu na 380 sa nekom od Hafnerovih pitomica.
Link to comment
Ništa ja ne zamišljam, moja najbliža rodbina živi u istoj zemlji i ne čujem baš ništa od njih na temu tvoje kuknjave (a ne bi me pošteđivali). Znači, zavisi i od ličnih sklonosti, a takođe (i to dramatično) zavisi i gde se nalaziš. "Amerika" je malo širi pojam, blago rečeno.
Што јес јес - више сам већ пута рекао да је одговор на скоро свако питање типа "А како у Америци то и то" гласи "зависи где си". Вирџинија, где сам, је нашла за сходно да забрани спавање у дневној соби, а замало је забранила ношење панталона око гузног екватора (како носи добар део момака у мом крају). Овде у граду је и даље забрањено псовање на плажи, риви и Атлантској авенији. Већ на Пацифичкој - следећа паралелна - псуј колико ти воља.
Da, kad je u pitanju "regulacija", tu sam pravi Amer, ama Džeferson mi ravan nije. Ako mi se išta sviđa u tom sistemu, to je da imaju petlju da stvari ostave neregulisane, pa kako im bude.
То ми се у начелу свиђа, то начело да ствари не треба прописивати док раде. Начело минималне државе.
I (barem tradicionalno) ne histerišu i ne donose štetne odluke na bazi panike i histerije, nego kad nešto mora da se učini za to mora da postoji dokaz, da ne kažem solidan business case.
У начелу је тако, али није правило - изузетака има онолико. Нека група напали неколицину посланика и крене у кампању, ето ти пословног ковчега, само је питање чији посао :o .
A ne kao sumanuti EUkratori kojima je eto tako palo na pamet da "regulišu" pesticide, ne na osnovu nekih dokaza, već prosto zato - sa posledicama koje mogu biti katastrofalne.
Занима ме само да ли је на списку забрањених и Раундап или није. Ако није, све је јасно - Монсанто осваја свет.
Meni se sviđa njihova ljubav prema kolima, nalazim je vrlo romantičnom. Oke, sad će morati da se preispita potrošnja i emisije određenih gasova, ali ne vidim ni jednog razloga da se auto kao takav eliminiše iz njihovog načina života.
Ногекакао, ама исто тако нисам видео никакав разлог да се помоћу аутомобила елиминише све остало - иако смо баш бирали место где има тротоара скоро свуда (осим понегде) и где смо видели и људе на улицама, опет ништа осим кола није практично, јер је све сазидано тако.
štaviše, pravi Ameri, što znači inovatori i preduzimači, kao što je bio Tesla, rade na tome.
Знам за момке и навијам за њих. Тј и тата би, сине, хтео да воза тако нешто :).
Pretresaju, istina, no u nekom smislu i jesu slobodniji nego većina nacija. Paradoksalna zemlja, k'o onaj iz vica što ima "stoše'set kila, al' nije deb'o"). Ne idealizujem ja ništa, i kad je meni prvi put na ulazu tamo dočekala star-spangled banner + poster Busha od po 10m svaki nije bilo ni malo milo da vidim ikonografiju nalik južnoameričkoj vojnoj diktaturi.
Да било где другде грађани и дућани каче толико застава, то би био политички проблем, комшије би се драле на ултранационализам... Или, ми мислили да је Тиле имао култ личности јер смо га жалили три дана - за Реганом је барјак испред самоуслуга (бар овде) био два-три месеца на пола копља, а јарбол је висок десетак метара, барјак је отприлике 2х4...
Ipak, primetio sam drugi put da toga nije bilo, što je pomak nabolje.
Приметили су да си гунђао први пут па су преместили у други сокак. Јесте нешто спласло, али тек се сад поново заукава, чим стигне бурек обема...
Niko nije savršen (interesantno je samo kako se o svima drugima takođe nesavršenima retko pokreću teme - uvek je to USA i samo USA; a biće da ima cca 200 zemalja koje bi prednjačile po negativnom, i to dramatično).
Остале земље нису толики нето извозници сопствене инфлације, тзв. "културе"... мислим, ајде наведи кад је оно Пољска покушавала да наметне Аргентини свој модел копирајта, и то да нарочито важи за лекове, софтвер и генетику? Кад је Канада условљавала Италији помоћ у обнови и изградњи обавезом да 80% филмова у биоскопима буду канадске производње? Којих је оно година рубља била светска валута?Тј није да свет има пик на Амере, него су Амери турили по ногу-две у свачију авлију, и онда "шта сте се сви натоврзли на нас". Него шта него ће се натоврземо.
Link to comment
Meni zao sto se ovaj rasejanko ovako zlopati u tudjini. Jos mi je zalije sto sam slep kod ociju pa mi ne smeta to sto njega zulja. A najvise mi je zao sto znam da za neke stvari lupa najstrasnije, al' sam lenj pa me mrzi da se sa njim objasnjavam u sitna crevca. Promasio covek kontinent, juzna Amerika bi mu bila melem na napacenu dusu. Ne bi bas ustedeo za penziju, al' ga sistem ne bi preterano nervirao.
Bas tako, promasio covek kontinent, that's the gist of it. Mislim, ima on neka jako dobra zapazanja i fine analize, sa kojima bih se cak i slozio. Ali se mnogo koncentrise na svoju blizu okolinu (u kojoj prakticno i ja zivim bar po americkim standardima distance), i neka licna iskustva koja su sigurno bila frustrirajuca, ali se uz malo truda i pravih informacija mogu popraviti uslovi i utisci. Na kraju krajeva, koliko god da postoji toga u USA/NA sto mi se ne svidja, cenim da bi recimo u Evropi ili nekim drugim krajevima sveta bilo mnogo vise takvih stvari.
Што јес јес - више сам већ пута рекао да је одговор на скоро свако питање типа "А како у Америци то и то" гласи "зависи где си". Вирџинија, где сам, је нашла за сходно да забрани спавање у дневној соби, а замало је забранила ношење панталона око гузног екватора (како носи добар део момака у мом крају). Овде у граду је и даље забрањено псовање на плажи, риви и Атлантској авенији. Већ на Пацифичкој - следећа паралелна - псуј колико ти воља.
Slucajem okolnosti, zavrsio si u 1 od najstarijih drzava u Uniji, drzavi koja voli gaji svoj azavisni i u isto vreme aristokratski duh i skladno tome drzi na knjigama svakakve zakone ukljucujuci mnoge donete u vreme zivota njenog najveceg sina Thomasa Jeffersona, zakone koje je smislila stara VA aristokratija na potezu Richmond - Williamsburg, zakone koje su smislili Scotch-Irish hillbillies sa zapadne strane, kao i zakone Yankee doseljenika i "liberala" iz DC predgradja. Fora je u tome sto se mnogi od tih zakona ne primenjuju. Ziveo sam u toj drzavi 7 godina, i prekrsio silne zakone - spavao u dnevnim sobama i na terasama, vozio kola bez inspekcije, imao nevencane seksualne odnose, pio alkohol ispod 21 godine, drzao aregistrovane kucne ljubimce, etc... i nikada mi dlaka sa glave nije falila zbog toga ;)
Link to comment
Bas tako, promasio covek kontinent, that's the gist of it.
А, могуће. Није се мени ни долазило овамо, ал' ту је, како рекох, наша лова, а ту се нашло и посла. А изнад свега ценим то што те нико не дира. Једини представник некакве институције који је нешто кењао је Верајзонов продавац магле који је дошао да нас убеди да пређемо код њих са телефоном и осталим жицама јер ће ускоро бити донет закон по којем... итд итд. Чак се деси да, рецимо, добијем опомену што нисам платио порез на кућу, назовем градску службу за то, објасним се са човеком да више не шаљу рачуне у ШКЗ јер сам кредит отплатио, него да шаљу мени директно, што су гуске из ШКЗ требале саме да среда јер сам им тако наложио по затварању партије, ал' знао сам да ће да скембече... и човек рече нема проблема, ево сутра шаљемо и нема казне. ОК, платим и то и до краја године, и мирна Бачка. Са те стране, песма - локална администрација је много приљежнија и лакша него код нас. Неку кафкијанску заврзламу могу да замислим на савезном нивоу овде, или било где у Европи, али не и овде у локалу.
Ali se mnogo koncentrise na svoju blizu okolinu (u kojoj prakticno i ja zivim bar po americkim standardima distance), i neka licna iskustva koja su sigurno bila frustrirajuca, ali se uz malo truda i pravih informacija mogu popraviti uslovi i utisci.
А пошто ме нико не дира, исто ме нико ништа ни не пита (осим "имамо и... и кошта само... и деведесет девет"), па нико ни не зна за моје криве информације, те се то неће баш поправити. Осим још једном селидбом у неки други крај :).
Fora je u tome sto se mnogi od tih zakona ne primenjuju.
Да, али ако затреба, могу. Као оно код Слобе - имамо ми гомилу закона, па је свако за нешто крив, ал' нећемо да терамо, нека народ дане душом мало... осим народних непријатеља, који нам нешто слабо дотурају мито, па ћемо да им пошаљемо финансијску да им логорује док не исцеди колико треба.
Ziveo sam u toj drzavi 7 godina, i prekrsio silne zakone - spavao u dnevnim sobama i na terasama, vozio kola bez inspekcije, imao nevencane seksualne odnose, pio alkohol ispod 21 godine, drzao aregistrovane kucne ljubimce, etc... i nikada mi dlaka sa glave nije falila zbog toga ;)
Фали мени, ама из других разлога - године, например :P . Оно, било је случајева за излуђивање - закасним десетак дана са техничким, и затекнем урлајуће наранџасту налепницу јер сам се са непрегледаним колима дрзнуо да паркирам на паркингу који је власништво града (а град добија лову од прегледа ;)). Да је паркинг био власништво дућана, никем ништа - али нигде не каже ко је изнајмио ко је власник.Или, иде неки чича пензионер и за некакав хонорар завирује по сокацима у крају и онда стигне пријава да ми је трава превисока или да средим оно ругло од задње тарабе (у бекелију који чак ни на мапама не постоји). Ако не средим у року од 7 или 30 дана, средиће град - послаће неку фирму да ми то среди а мени ће да истави рачун, мало увећан... (јесте, иста локална власт коју сам хвалио у првом пасусу, али ово је спровођење воље већине кућевласника... а где су тек кучевласници, они тек...).
Link to comment
(д' извинете на троловању, ал' увек ми мало скочи претисак кад крене да ме ради неко ко не уме ни распоред на тастатури да подеси, или још горе, уме ал' га мрзи)
ja sam od ovih jos gorih, pa gutni nesto da regulises pritisak pre citanja ovog posta. ili ne citaj.ovde sam (bgd) jer imam porodicu i prijatelje i dobar posao. posao mi omogucuje da saradjujem sa strancima iz celog sveta, preko organizacije koja je u mom poslu top, a koja me povremeno angazuje kao strucnjaka. poslovno nemam osecaj da sam skrajnuta jer zivim gde zivim (naravno da je plata neuporediva tamo negde i u srbiji, ali ja se ne zalim. dobro mi je.)mozda cu otici tamo (usa) jer sam u vezi sa covekom koji zivi tamo. ja bih radije da on dodje ovde negde (evropa), ali gde cemo zavrsiti na koncu odredjuje pre svega pronalazenje posla. velika mi je frka od odlaska zauvek, nisam nacisto ni da to zelim da uradim. u svakom slucaju, moj razlog za odlazak ce biti emotivna veza i zelja da zasnujemo sopstvenu porodicu.
Link to comment
Тј није да свет има пик на Амере, него су Амери турили по ногу-две у свачију авлију, и онда "шта сте се сви натоврзли на нас". Него шта него ће се натоврземо.
Hajde za nogu što su turili, to i treba (globalizacija je više dobra nego loša), ja imam samo problem sa "čizmom". To ne bi trebalo da turaju kojekude, barem ne u toj meri. Kad mora - mora, ali kad ne mora bolje bi im bilo da poveZu računa šta im rade raznorazni Madoffi.Međutim, ova tema je bila usmerena na kritiku USA iznutra; to je OK - ima i te kako šta da se kritikuje, ja čak i ne mogu da zamislim zemlju, posebno ne iole značajnu (ne tamo neke Luksemburge) u kojoj nema ozbiljnih stvari za kritiku. Možda i meni nekad zafale komšijski odnosi i šta ti ga ja znam, ali "priča o ljubavi ume da udavi". I apsolutno je tako, to je mnogo lepo kad je close-knit zajednica proširena porodica, ali deder pokušaj u takvoj sredini nešto mimo volje onoga ko drži žezlo lokalnog patrijarhata, pa si na'ebo iz fundamenta. Tako da je to sve trade off, sloboda je hladna, ali veoma komotna.Ostale zemlje, sa retkim izuzecima (recimo ove divne lucky country gde sam srećno zalutao) imaju mnogo više razloga i za unutrašnju kritiku. O izvoženju gluposti preko granica možemo na drugim temama (ima ih ohoho).
Link to comment
  • 2 weeks later...

Poštovani korisnici, meandar ove teme o Crncima u krvavim zavojima sam morao da preselim na adekvatnije mesto (u južne krajeve). Izvinjavam se nevinima čiji su postovi zakačeni i takođe preseljeni, jer su bili tematski povezani (WTF i Rasejani), ali ne mogu da gajim ovakvu tematiku ovde. Falanapažnji i prijatno veće.

Link to comment
...Naime uprkos tome sto sam covek koji ulaze u sebe i imao sam priliku da relativno lako emigriram nikada se nisam odluchio za takvo nesto iz razlog sto:...-poslednje, ali ne i najmanje vazno - nachin zivota (prisnost medju ljudima,slobodno vreme ...)Sto vreme vishe prolazi, sve vise sam ubedjen da sam u pravu :).
Mozda nije najumesnije citirati sebe, ali poshto zhelim samo da se nadovezhem/potkrepim/proshirim svoje stajalishte, to cu i uchiniti.Ovako se npr. dani vikenda provode u Bitolju (ne jedan u mesecu/godini, vec svaki, samo ako covek zheli), sa npr. kolegama sa posla. Kako vi rasuti po svetu provodite svoje vikende (cast izuzetcima)?Slike su sa brda Neolica koje se nalazi pod Pelisterom (2601 m visine, ako se ne varam), a na slikama se vidi grad konzula.Do planinarskog doma treba 2 sata laganog hoda i tamo se onda lepo covek odmori, presvuce i okrepi predivnim planinskim cajem za 0.3 eura. Vrachanje nazad traje neshto vishe od jednog sata.Na svakom koraku cista voda za pice...post-2691-1232920198.jpg Edited by cedo
Link to comment

Uf, stvarno ti je jako lepa ova druga slika. Kao neki renesansni pejsaž Toskane. Ali, čini mi se da ti imaš pogrešan utisak da se u bogatijim zemljama ljudi ne druže i da nemaju kontakt sa prirodom. Obe predstave su netačne. Recimo, ovde u jugozapadnom Ontariju, gde ja živim, smo sa skoro svih strana okruženi vodom (tri Velika jezera i neprebrojiva mala), imamo jako mnogo provincijskih parkova, nekoliko nacionalnih, i mnoštvo zaštićenih prirodnih zona. Toronto je ispresecan dubokim rečnim dolinama sa uređenim stazama za šetanje, a imamo i jako dugu i lepo uređenu obalu jezera, ostrva, nebrojene parkove, strašno mnogo drveća, kojote (da...) i rakune na ulicama, a mojoj koleginici iz bašte kupus krade jedna porodica jelenova (u sred grada).Leti ti treba oko sat vožnje do lepih i čistih plaža van grada. što jes' jes', u gradu se više kupa na sopstveni rizik. E sad, leti se svakog petka dešava masovni egzodus iz grada. Ljudi hvataju jedan od mnogobrojnih i dobro održavanih auto-puteva (evo jedne stvari koju tamo skoro da nemate), i sa porodicom, prijateljima, ili sami, uglavnom novim i dobro održavanim kolima (još jedna razlika), sa čamcima, gliserima, skuterima za vodu, kanuima, kajacima, skijama za vodu, paraglajderima, padobranima za parasailing, i raznim ostalim čudesima (još jedna stvar koja je tamo manje dostupna, jer za to treba para) na prikolicama, odlaze u svoje ili tuđe (komforne i lepo uređene) vikendice (opet nešto što je lakše imati kad se ima para), po pravilu smeštene na jednom od stotina malih ili nekoliko velikih jezera. Povratak je uglavnom zakazan za nedelju uveče. Ja lično više volim da vikendom budem u gradu (jer generalno više uživam u zadovoljstvima koje pružaju velike gradurine), ali često volimo da odemo na plažu, da hodamo po nekom od provincijskih parkova (staze su dobro obeležene i mape se mogu skinuti s interneta, kao i dobiti u parkovima besplatno), da odemo na neku od lokalnih farmi, ili da se vozikamo po okolnim selima i gradovima i idemo od seoske prodavnice do seoske prodavnice i gledamo šta se nudi.A znaš šta je najlepše (meni)? što mogu uz minimum planiranja da sednem u avion i odem na vikend u New York, Boston, Montreal, Chicago, ili neki već slični grad, a uz malo više (treba raščistiti nedelju dana u kalendaru) i u Kaliforniju, Floridu, na Havaje, u Vankuver, na neko od karipskih ostrva ili u Evropu na nedelju dana. Drugim rečima, ne znam kako da kažem ovo a da ne zazvučim grubo, jer ne želim to, siromaštvo/bogatstvo i sreća/odsustvo sreće su dve različite stvari. Ali oni koji su bogatiji imaju više slobode da u životu sebi priušte stvari koje će ih možda učiniti srećnim.

Edited by crveni autobus
Link to comment
Uf, stvarno ti je jako lepa ova druga slika. Kao neki renesansni pejsaž Toskane. Ali, čini mi se da ti imaš pogrešan utisak da se u bogatijim zemljama ljudi ne druže i da nemaju kontakt sa prirodom. Obe predstave su netačne. Recimo, ovde u jugozapadnom Ontariju, gde ja živim, smo sa skoro svih strana okruženi vodom (tri Velika jezera i neprebrojiva mala), imamo jako mnogo provincijskih parkova, nekoliko nacionalnih, i mnoštvo zaštićenih prirodnih zona. Toronto je ispresecan dubokim rečnim dolinama sa uređenim stazama za šetanje, a imamo i jako dugu i lepo uređenu obalu jezera, ostrva, nebrojene parkove, strašno mnogo drveća, kojote (da...) i rakune na ulicama, a mojoj koleginici iz bašte kupus krade jedna porodica jelenova (u sred grada).Leti ti treba oko sat vožnje do lepih i čistih plaža van grada. što jes' jes', u gradu se više kupa na sopstveni rizik. E sad, leti se svakog petka dešava masovni egzodus iz grada. Ljudi hvataju jedan od mnogobrojnih i dobro održavanih auto-puteva (evo jedne stvari koju tamo skoro da nemate), i sa porodicom, prijateljima, ili sami, uglavnom novim i dobro održavanim kolima (još jedna razlika), sa čamcima, gliserima, skuterima za vodu, kanuima, kajacima, skijama za vodu, paraglajderima, padobranima za parasailing, i raznim ostalim čudesima (još jedna stvar koja je tamo manje dostupna, jer za to treba para) na prikolicama, odlaze u svoje ili tuđe (komforne i lepo uređene) vikendice (opet nešto što je lakše imati kad se ima para), po pravilu smeštene na jednom od stotina malih ili nekoliko velikih jezera. Povratak je uglavnom zakazan za nedelju uveče. Ja lično više volim da vikendom budem u gradu (jer generalno više uživam u zadovoljstvima koje pružaju velike gradurine), ali često volimo da odemo na plažu, da hodamo po nekom od provincijskih parkova (staze su dobro obeležene i mape se mogu skinuti s interneta, kao i dobiti u parkovima besplatno), da odemo na neku od lokalnih farmi, ili da se vozikamo po okolnim selima i gradovima i idemo od seoske prodavnice do seoske prodavnice i gledamo šta se nudi.A znaš šta je najlepše (meni)? što mogu uz minimum planiranja da sednem u avion i odem na vikend u New York, Boston, Montreal, Chicago, ili neki već slični grad, a uz malo više (treba raščistiti nedelju dana u kalendaru) i u Kaliforniju, Floridu, na Havaje, u Vankuver, na neko od karipskih ostrva ili u Evropu na nedelju dana. Drugim rečima, ne znam kako da kažem ovo a da ne zvučim grubo, jer ne želim to, siromaštvo/bogatstvo i sreća/odsustvo sreće su dve različite stvari. Ali oni koji su bogatiji imaju više slobode da u životu sebi priušte stvari koje će ih učiniti srećnim.
Super.To imash kao mogucnost ti ("covek koji ulazhe u sebe"), to bih imao i ja (ako bih zeleo da dodjem tamo da zivim).Ja ne govorim o ljudima ciji rad vredi toliko da onda sa svojim primanjima mogu da si priushte sve mogucnosti koje zivot pruzha.Ja govorim o proseku.A za mene je prosek onaj nash gastarbajter koji crnchi u nekoj fabrici i ne vidi belog dana (ni radnim danom, ni vikendom), stedeci za dane kada treba da se pokazhe u svome ataru, uzimajuci kredite koje ce vracati ceo zivot, a oni nesrecniji docekaju i ove danashnje dane i mozda kredite ne mogu ni da vrate.Mishljenja sam da taj prosek mnogo lepshe zivi ovde, negoli tamo.Kartu za bilo gde mogu i ovde da si priushtim, jednom godishnje (a za vishe i nemam dana od odmora), pa cu nadam se, za zivota videti sve sto mi je u planu ;).Iako ti pare daju vishe slobode u zhivotu da si priushtish stvari koje te cine srecnim, pre ili kasnije postanesh rob tih istih para, a onda i ta sreca vishe nije ono cemu cemu si se veselio kada si bio slobodan od te i takove srece.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...