Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

kao sto rekoh, u pitanju je urnbana legenda i kao takva, jelte, neproverene tacnosti. dakle, nisam rekla da se to zbilo, vec da se o tome pripovedalo ;-) mada, moglo bi biti tacno - slobodan je studirao izmedju ostalog i u beogradu /sa jednim nasim sugradjaninom, kod kojeg sam kasnije i sretala tismu i od kojeg je do mene predanje i stiglo btw./ vremenski nije nemoguce, studirao je u vreme kada je i jerotic radio psihoanaliticke ili kakve vec terapije u bg, a tisma lici na nekog koga je u mladosti i tako nesto moglo da zanima. a tuca deluje vec malo naucnofantasticno, al jbg, legenda i ne bi bila zanimljiva da nema neki cudan i neocekivan obrt :-)
:) kapiram. zanimljivo.
Link to comment
nisi ti majstore ništa čitao još od Mačka u čizmama
Macak u cizmama je inace odlican, hvala na podsecanju. Predlazem ti da ga pogledas ponovo, ali iz nove perspektive.
Pa ti čak ni Mačka nisi čitao, nego si gledao crtać :o :lol:
Link to comment
xexexe, mislim da roman i "radi" na principu navijanja da pisac izdrzi i dovede tekst do samog kraja :-) mada, oni koji su je citali i izdrzali, kazu da vredi. a sam tisma je jedna koloritna licnost, neki bi rekli i - pomalo shiz :-) u vezi sa njim kolala je urbana legenda da je "kao" pretukao jerotica kod kojeg je isao na terapiju. bio je to bukvalan obracun sa ocinskom figorom :-)
Mozda ovaj deo iz knige daje nagovestaj sukoba.
Nisam voleo sebe. Želeo sam da promenim pol, imao sam uslova za to. Testisi mi senikada nisu spustili. Moj penis u erekciji bio je dugačak, bolje reći kratak, tri santimetra.Kada sam postao punoletan mogao sam da podnesem lekarskoj komisiji zahtev za promenupola. Odgovor urologa i ginekologa je bio pozitivan. Operacijom se mogao rešitiproblem. Međutim kod psihijatara je zapela čitava stvar. Jedan je tvrdio da sam zakasnio,da je to već odavno trebalo uraditi. Kada sam otišao kod drugog, ovaj je pak bio mišljenjada je još rano, da treba još da razmislim, da sazrim. Na pitanje psihijatra, koji me pol privlači,odgovorio sam kratko i jasno: ženski pol. Iako sam bio ubeđen da ne postoji nikakavženski ili muški pol, ali nisam hteo da ga zbunjujem, na umu mi je bilo samo kako daostvarim svoju želju. Naravno, psihijatrovo sledeće pitanje je bilo: A zašto onda želite dabudete žensko? Ako vas privlače žene, vi ste muškarac. Upravo zato, bio je moj odgovor,želim da budem žena žene, jer me privlače žene žena, privlači me ženskost, želim čistuesencijalnu žensku ljubav, muškarci me u seksualnom smislu uopšte ne interesuju. Menikao ženi žene potrebna je nežnost žene žene, ništa dugo. Ne razumem šta vam znači to„žena žene”? Ali to je lezbijstvo, vaše želje su protivprirodne, rekao je psihijatar (inače velikihrišćanin: neverovatno, ali na njegovom radnom stolu od crne ebanovine ležalo jesrebrno raspeće). Mi treba da vas izlečimo od toga, a ne da vam pomažemo da to ostvarite.Dodao je, nisam siguran da se vi ne izmotavate. Uostalom, ako se osećate inferiornizbog veličine vašeg penisa, može vam se pomoći, operacijom se alat može prilično povećati.Rekao je „alat”, kakva ružna reč! To ne dolazi u obzir, glasio je moj odgovor, ne osećamnikakvu žudnju za penisom, apsolutno mi nije potreban, ni velik, ni mali. Naravno,odbili su me.
Link to comment

Nadam se da cu uskoro doci do knjige, meni se "Urvidek" jako svideo.Tisma u emisiji "Hocu da znam" na B92, 19.01.12.http://www.b92.net/video/videos.php?nav_category=1336&yyyy=2012&mm=01&dd=19&nav_id=575192Sjajno je sto je voditeljka na samom kraju spomenula paznju na odlican tekst koji je Mileta Okiljevic napisao pre nekoliko godina za sajt Plastelinhttp://www.plastelin.com/content/view/234/103/

Edited by I'm with the pilots
Link to comment
nego, sta reci... vitalovu dobio - mislim, kako da kazem, al' opet slaninar ;-) - ugljesa sajtinac!!!! (scenarista i pisac hadersfilda)
Šta/ko je a) vitalova, b) slaninar (OK, kapiram iz konteksta) c) uglješa sajtinac, d) hadersfildPiši tako da te i Srbi iz rasejanja razumeju :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...