Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

Gde zive ovi ljudi koji pisu i biraju ovakve "knjige"? Vidojkovic je manje vise jedino (poznato) ime srpske knjizevnosti, ma kako nepismen bio.
Vidojković jedino što ne stiže da "piše", mora da jebe. Da izvineš. A što se tiče ovih ostalih, oni žive u normalnom svetu, za razliku od Vidojkovića, koji da ponovim, jebe.
Link to comment
Vidojković jedino što ne stiže da "piše", mora da jebe. Da izvineš. A što se tiče ovih ostalih, oni žive u normalnom svetu, za razliku od Vidojkovića, koji da ponovim, jebe.
Ma nek radi sta hoce, medjutim kod njega bar nema umisljenosti, fasciniranosti ispraznim "poetskim konstrukcijama", recima koje niko ne koristi, i uopste svime sto pije vodu u umu "pisca" jedino kad "pisac" sedi zatvoren u svojoj spavacoj sobi oko 40 godina .. jebiga nije svako Prust pa da to moze da radi.
Link to comment
Ma nek radi sta hoce, medjutim kod njega bar nema umisljenosti, fasciniranosti ispraznim "poetskim konstrukcijama", recima koje niko ne koristi, i uopste svime sto pije vodu u umu "pisca" jedino kad "pisac" sedi zatvoren u svojoj spavacoj sobi oko 40 godina .. jebiga nije svako Prust pa da to moze da radi.
@teacher ps. Prusta nisam citao, ali ne bi me iznenadilo da je u pitanju jos jedan serator
Jasno je, daj bre nešto što razumemo, ne tamo neke Prustove i koješta...
Link to comment
e fala. prilicno zanimljivo. Tisma pise ko da nastavlja razmisljanja sa kafanskih salveta.
xexexe, mislim da roman i "radi" na principu navijanja da pisac izdrzi i dovede tekst do samog kraja :-) mada, oni koji su je citali i izdrzali, kazu da vredi. a sam tisma je jedna koloritna licnost, neki bi rekli i - pomalo shiz :-) u vezi sa njim kolala je urbana legenda da je "kao" pretukao jerotica kod kojeg je isao na terapiju. bio je to bukvalan obracun sa ocinskom figorom :-)
Link to comment
xexexe, mislim da roman i "radi" na principu navijanja da pisac izdrzi i dovede tekst do samog kraja :-) mada, oni koji su je citali i izdrzali, kazu da vredi. a sam tisma je jedna koloritna licnost, neki bi rekli i - pomalo shiz :-) u vezi sa njim kolala je urbana legenda da je "kao" pretukao jerotica kod kojeg je isao na terapiju. bio je to bukvalan obracun sa ocinskom figorom :-)
pa samo ja znam dvoje koji su posle terapije kod Jerotica napisali knjigu. e sad, da li su ga i oni 'kao' tukli, nemam pojma. Edited by Lancia
Link to comment
xexexe, mislim da roman i "radi" na principu navijanja da pisac izdrzi i dovede tekst do samog kraja :-) mada, oni koji su je citali i izdrzali, kazu da vredi. a sam tisma je jedna koloritna licnost, neki bi rekli i - pomalo shiz :-) u vezi sa njim kolala je urbana legenda da je "kao" pretukao jerotica kod kojeg je isao na terapiju. bio je to bukvalan obracun sa ocinskom figorom :-)
Meni deluje nemoguće i pomisao da Tišma pokušava da se fizički obračuna (čak i) sa Jerotićem...
Link to comment
u vezi sa njim kolala je urbana legenda da je "kao" pretukao jerotica kod kojeg je isao na terapiju. bio je to bukvalan obracun sa ocinskom figorom :-)
da li si sigurna da je u pitanju Slobodan, a ne Aleksandar Tišma.mislim, Deda, odnosno Tile (Slobodan) nikako ne ide u istu rečenicu sa Jerotićem, terapijom i tučom.
Link to comment
da li si sigurna da je u pitanju Slobodan, a ne Aleksandar Tišma.mislim, Deda, odnosno Tile (Slobodan) nikako ne ide u istu rečenicu sa Jerotićem, terapijom i tučom.
kao sto rekoh, u pitanju je urnbana legenda i kao takva, jelte, neproverene tacnosti. dakle, nisam rekla da se to zbilo, vec da se o tome pripovedalo ;-) mada, moglo bi biti tacno - slobodan je studirao izmedju ostalog i u beogradu /sa jednim nasim sugradjaninom, kod kojeg sam kasnije i sretala tismu i od kojeg je do mene predanje i stiglo btw./ vremenski nije nemoguce, studirao je u vreme kada je i jerotic radio psihoanaliticke ili kakve vec terapije u bg, a tisma lici na nekog koga je u mladosti i tako nesto moglo da zanima. a tuca deluje vec malo naucnofantasticno, al jbg, legenda i ne bi bila zanimljiva da nema neki cudan i neocekivan obrt :-)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...