Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

Top 7:

Vladan Matijević, SLOBODA GOVORA - Laguna

Darko Cvijetić, ŠTO NA PODU SPAVAŠ – Književna radionica Rašić
Svetislav Basara, KONTRAENDORFIN – Laguna
Enes Halilović, LJUDI BEZ GROBOVA – Laguna
Savo Stijepović, PREKRASNE RUŠEVINE – Dereta
Bojan Savić Ostojić, NIŠTA NIJE NIČIJE – Kontrast izdavaštvo
Ognjen Spahić, POD OBA SUNCA – Kontrast izdavaštvo

Link to comment

haha ladno ce da  osvoji ognjen spahic.

jel cit'o neko nesto od njega?

ovde ga hvale i vec je  ta ekipa na nebu. mislim na pavle goranovic, nikolaidis, balsa brkovic, becanovic, boskovic..

ako je ne dobije bice zato sto je iz crne gore. eto njemu i 13 julska i mozda cak i njegoseva.

Link to comment
58 minutes ago, bradilko said:

haha ladno ce da  osvoji ognjen spahic.

jel cit'o neko nesto od njega?

ovde ga hvale i vec je  ta ekipa na nebu. mislim na pavle goranovic, nikolaidis, balsa brkovic, becanovic, boskovic..

ako je ne dobije bice zato sto je iz crne gore. eto njemu i 13 julska i mozda cak i njegoseva.

kolko su para te dve crnogorske?

i jel mogu da uđu u konkurenciju pisci iz srbije?

Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

kolko su para te dve crnogorske?

i jel mogu da uđu u konkurenciju pisci iz srbije?

vrh su pare. ugled i nacionalna penzija. 

mogu. dobijali su je ( njegosevu) sa svih strana, od krleze, kisa pa dalje

  • +1 1
Link to comment
On 12.1.2021. at 17:42, fren said:

...

Preporucujem podcast Biljane Srbljanovic gde najvulgarnije pljuje po Gatalici. Iako ne podrzavam takav vid kritike, sve je ubola. Zabavno je.

ijao :rolf:

 

skoro da mi dodje da chitam. iz biblioteke :hihi:

  • Haha 1
Link to comment

Zove ga "Večiti malograđanin" zbog neverovatnih sličnosti sa romanom Edena fon Horvata, u kojem se ismeva ono što Gatalica piše ozbiljno. Pseudointelektualna proseravanja pomešana sa blago rečeno čudnim odnosom prema ženama... :D

Link to comment
10 hours ago, Kundera said:

https://nova.rs/kultura/ognjen-spahic-ninova-nagrada-finale-roman-pod-oba-sunca/

 

Dakle plot twist, ne morate pisati na srpskom da bi ste ucestvovali na NINovoj nagradi. Tako mi stotinu nakoksanih Djukanovica, ovo postaje zanimljivo.

занимљиво је увек кад код кренемо да решавамо да ли треба да су само наши, а онда и који су наши, па свако има неког ко је наш :lolol:

Link to comment
32 minutes ago, Sludge Factory said:

Iz kakvih je krugova u Crnoj Gori ne znam, ovo je prvi put da citam neku njegovu izjavali, ali ovaj intervju je vise nego korektan i jasan. 


Ja msm da je i on ( mada nisam siguran ) dobio tu drzavnu "penziju" od Mila, kao i svi pro-milovski mladjani autori.

Link to comment
13 minutes ago, gospa buba said:

занимљиво је увек кад код кренемо да решавамо да ли треба да су само наши, а онда и који су наши, па свако има неког ко је наш :lolol:


Dakle on ne kaze, pisem na policentricnom jeziku, bla bla bla, moze da se zove, i tako i tako, bla bla bla ( sto bi bilo u redu ), vec on kaze sledce:

"Dakle, pišem i govorim crnogorskim jezikom. Ako neko u njemu prepoznaje hrvatski, srpski ili bosanski, vidi vraga, ljepota je u oku posmatrača."

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...