Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

 

15 minutes ago, notenoughreasonsforclaire said:

Kad mu se ne sviđa žiri i sve oko njega, trebalo je kompletno da ih onda i sa prezirom odjebe, sa sve vraćanjem nagrade, kaže lepo da nije 'teo, prevarilo ga, i tako to :happy:... Mislim, tri od pet su isti ljudi, pobogu... Ali, ne, njemu Teofil i Ivan kao smetaju...

pa potrošio čoveče božji nije to milion dolara nego milion dinara... dobro da mu je i ovih hiljadu maraka ostalo posle godinu dana.

lepo od njega.

Link to comment

Pa, ne. Lepo je objasnio u prethodnim stranama @Taihoskopija.

Problem je sto sve institucije drzi tzv. nacionalisticka struja ili, kako ih nazva, desnicari, i da su po tom kljucu, kako bi "uspeli" ili se probili, pisali raznorazni, te su bez ikakvog daljeg kriterijuma dobijali status i nagrade. Jedan od njih je i Gatalica npr. Nula od pisca, ali njegova knjiga pod naslovom "Veliki rat" jednostavno je dobila nagrade. Hajku na takav "sistem" odavno vodi Beton i Sasa Ilic, ismevajuci ih besramno. Trenutni ziri jednostavno nece tolerisati takvu praksu, pa i ako bude nacionalno orijentisan roman, a poseduje odredjene kvalitete, proci ce ako valja.

Preporucujem podcast Biljane Srbljanovic gde najvulgarnije pljuje po Gatalici. Iako ne podrzavam takav vid kritike, sve je ubola. Zabavno je.

  • +1 2
Link to comment

Svakako i isti ljudi su godinama dodeljivali nagrade jedni drugima i pisali panegirike jedni drugima, nekritički se poljeskali po ramenima, određivali šta je jedino ugodno, a šta ne, često zaobilazeći i minimalne kriterijume pri ocenama i paušalno ocenjivali šta će upropastiti kukavnu srpsku književnost i rod. A to nikad nije drugar sa jagnjetine, naravno. I to, naravno, sve izrazito ideološki obojeno, pa sada optužuju druge da su ukrali sir. I nisu odabrali da se obračunavaju kritikama tekstova ili polemikama, nego odrasli ljudi napisali na papirusu da neće više u pesak. Pa pogledajte ovo, molim vas, to je jedna nagrada od pregršt:

 

https://www.danas.rs/nedelja/o-jos-jednom-knjizevnom-skandalu/

 

Baruština. 

Edited by Taihoskopija
Link to comment

Jao gde njega iskopa:isuse: Dragan Stanic ili Ivan Negrisorac je preko tazbinske veze uleteo u Maticu i otud sve pocasti koje ubira decenijama. Bila je hajka na njega u Vremenu ili Ninu pre vise od 10 god. Al dzaba, jak je vojvodjanski lobi.

  • +1 1
Link to comment
Pa, ne. Lepo je objasnio u prethodnim stranama [mention=12346]Taihoskopija[/mention].
Problem je sto sve institucije drzi tzv. nacionalisticka struja ili, kako ih nazva, desnicari, i da su po tom kljucu, kako bi "uspeli" ili se probili, pisali raznorazni, te su bez ikakvog daljeg kriterijuma dobijali status i nagrade. Jedan od njih je i Gatalica npr. Nula od pisca, ali njegova knjiga pod naslovom "Veliki rat" jednostavno je dobila nagrade. Hajku na takav "sistem" odavno vodi Beton i Sasa Ilic, ismevajuci ih besramno. Trenutni ziri jednostavno nece tolerisati takvu praksu, pa i ako bude nacionalno orijentisan roman, a poseduje odredjene kvalitete, proci ce ako valja.
Preporucujem podcast Biljane Srbljanovic gde najvulgarnije pljuje po Gatalici. Iako ne podrzavam takav vid kritike, sve je ubola. Zabavno je.
pa shto ne kazesh [emoji38]ol:

mislim, pisanje/izdavanje debele knjige o velikom ratu bash zgodno oko godishnjice velikog rata, i posledichno dobijanje nagrada na skromnom i relativno uniformnom trzishtu vezanom za temu je, bemliga, malo upitno. pocheo 2004 pa zavrshio taman 2014? 2008 pa 2018? ne moze se reci da nije malo, ono... ukljuchujuci i razna javna nezadovoljstva odmah zatim, chime brate majke ti??? mada, emisija o beogradskim kolachima mu je slatka, ali takodje zdushni pomaze da rts-ov brod tone u lepom stilu. jedemo kolache hihi.gif

glede jugislovenstva u literaturi, dal vam se ne chini da je malo preterana drama oko toga? car dushan je bio pre hrista kraljevina je bila pre hrista, jugoslavija je bila pre hrista, sfrj vec prilichno isto. ne vidim da je manje legalna ideja od bilo koje ideje koja ordinira medju savremenim srbima koji pretenduju na imanje ideja. ideja kao i druge ideje, utopija ko i druge. ako smo mi podneli njih, shto jebemumater oni ne mogu da podnesu nas, a formalno su pobedili? mnogo chudno unsure.gif

na kraju priche svi bi oni nekako da su dobrice cosici unsure.gif



sent from bubamoto




Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

pa shto ne kazesh emoji38.pngol:

mislim, pisanje/izdavanje debele knjige o velikom ratu bash zgodno oko godishnjice velikog rata, i posledichno dobijanje nagrada na skromnom i relativno uniformnom trzishtu vezanom za temu je, bemliga, malo upitno. pocheo 2004 pa zavrshio taman 2014? 2008 pa 2018? ne moze se reci da nije malo, ono... mada, emisija o beogradskim kolachima mu je slatka, ali takodje zdushni pomaze da rts-ov brod tone u lepom stilu. jedemo kolache hihi.gif



 

I tu se ne zaustavlja. Usao je kao urednik u Sluzbeni glasnik gde mu je izdavacki poduhvat bio sabrana dela nasih pisaca o Velikom ratu, u cast stogodisnjice. I u ta sabrana dela je uvrstio sam sebe (!?). Zajedno sa svim srpskim velikanima. Naravno da je dobio nagrade za izdavacki poduhvat i sl. Pakao.

Link to comment
4 hours ago, fren said:

Pa, ne. Lepo je objasnio u prethodnim stranama @Taihoskopija.

Problem je sto sve institucije drzi tzv. nacionalisticka struja ili, kako ih nazva, desnicari, i da su po tom kljucu, kako bi "uspeli" ili se probili, pisali raznorazni, te su bez ikakvog daljeg kriterijuma dobijali status i nagrade. Jedan od njih je i Gatalica npr. Nula od pisca, ali njegova knjiga pod naslovom "Veliki rat" jednostavno je dobila nagrade. Hajku na takav "sistem" odavno vodi Beton i Sasa Ilic, ismevajuci ih besramno. Trenutni ziri jednostavno nece tolerisati takvu praksu, pa i ako bude nacionalno orijentisan roman, a poseduje odredjene kvalitete, proci ce ako valja.

Preporucujem podcast Biljane Srbljanovic gde najvulgarnije pljuje po Gatalici. Iako ne podrzavam takav vid kritike, sve je ubola. Zabavno je.


Znaci ti mislis da je ovaj sastav zirija apsolutno dosledan, objektivan i kompetentan da donesi odluku o pobedniku, bez ikakvog ideoloskog ili burazerskog uplitanja? Nisam bas isguran na cemu temeljiti takav optimizan.

Link to comment

Da, mislim. A cemu sumnja? Jel znas da je iko od njih u tom smislu kompromitovan? Osim sto je javnosti poznata njihova politicka orijentacija, iza svakog od njih stoji konkretan rad. Ne uvlacenje u guzicu kljucarima srpskih institucija. 

Link to comment

Marija Nenezić, književna kritičarka i urednica emisija koje se bave kulturom 

 

Marijan Čakarević, pesnik, kritičar, jedan od urednika časopisa "Polja", doktorand na Filološkom fakultetu 

Link to comment
3 hours ago, fren said:

Da, mislim. A cemu sumnja? Jel znas da je iko od njih u tom smislu kompromitovan? Osim sto je javnosti poznata njihova politicka orijentacija, iza svakog od njih stoji konkretan rad. Ne uvlacenje u guzicu kljucarima srpskih institucija. 

 

Iz onoga sto sam ja cuo, od ljudi bliskih tim kruzocima, opet je to neki burazerski sistem, ja-tebi-ti-meni.

Link to comment

Uži izbor:

 

1. Vladan Matijević, SLOBODA GOVORA – Laguna

2. Darko Cvijetić, ŠTO NA PODU SPAVAŠ – Кnjiževna radionica Rašić

3. Svetislav Basara, КONTRAENDORFIN – Laguna

4. Enes Halilović, LJUDI BEZ GROBOVA – Laguna

5. Uroš Dimitrijević, SIROTI MALI RATOVI - Presing

6. Filip Grujić, PODSTANAR – LOM

7. Jovica Aćin, POLAZEĆI OD КRAJA SVETA – Laguna

8. Vladimir Кopicl, PURPURNA DEКADA – Dereta

9. Savo Stijepović, PREКRASNE RUŠEVINE – Dereta

10. Nenad Teofilović, FRAКTURA – Dereta

11. Srđan Srdić, LJUBAVNA PESMA – Partizanska knjiga

12. Zvonka Gazivoda, HOSTEL КALIFORNIJA – Geopoetika

13. Boris Miljković, JUGOSLOVENI – Geopoetika

14. Bojan Savić Ostojić, NIŠTA NIJE NIČIJE – Кontrast izdavaštvo

15. Lazar Pašćanović, SPAM – Imprimatur

16. Radovan Beli Marković, STOJNA VETRENJAČA: četiri kanata – Srpska književna zadruga

17. Ognjen Spahić, POD OBA SUNCA – Кontrast izdavaštvo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...