Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

kako on stoji sa kusturicharima? :unsure:

 

mislim, bice i drugih neprijatelja :hihi:

 

chitao neko? ja sam samo slushala gospa bicu kako pricha o tome kako je chitala, i to mi je, nekako, bilo dosta.

 

 

 

 

edip. ili neki 'bosanac' da dobije, pa da ovi domaci 'bosanci' opet popizde :rolf:

Edited by gospa buba
Link to comment

Kako jadan svet. Ovaj kao sarkazam boli na fizičkom nivou:

 

 

Очигледно је да другови и другарице из Централног комитета који се назива жиријем, чисто да би они могли да се називају члановима жирија а не комесарима, и ове године самоуверено газе стазама револуције. Тако да очекујем у ужем и најужем кругу још подобних другова, чланова ЦК и друштвених радника које ће, након што их прогласе књижевницима, наградити по заслузи

 

Pisci. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
On 8.1.2021. at 22:19, slepa živana said:

verovatno je bojkotovao ove godine. ne verujem da se ne bi našao u ovom izboru od 30 i nešto... nisam ni znala da je i on učestvovao u onom prošle godine. u svakom slučaju, ne deluje mi kao kolovođa. nego ona ekipa, zaboravila sam kako se zovu, kao neki autoput :lol: ruta 87 :lolol: ne sećam se... kecmanović, stojiljković, bazdulj... to društvo.

ne znam tačno ni šta bi to značilo. da mogu da uđu u konkurenciju romani iz cg, bih i hrvatske?

obradovalo me je što je na ovom spisku miloš živanović. njega pamtim iz betona. izdavač mu je orfelin. ako on bude nagrađen, neko iz ove rute 87 će ritualno da se samoubije u restoranu u francuskoj 7.

 

To bi bilo interesantno, dva Jagodinca u dve godine, a obojica svojevremeno bojkotovala nagradu i od istog su izdavaca, koji je i sam licno prosle godine poneo bronzu za svoju knjigu :s_c:

Link to comment
17 minutes ago, Kundera said:

 

To bi bilo interesantno, dva Jagodinca u dve godine, a obojica svojevremeno bojkotovala nagradu i od istog su izdavaca, koji je i sam licno prosle godine poneo bronzu za svoju knjigu :s_c:

Koji su Jagodinci?

Link to comment
Just now, Moća said:

Za Zivanovica pise da je iz Beograda i da je rodjen tamo. Za ovog Ilica nisam znao mada prastajte meni je domaca scena jako slabo poznata pogotovu mislim na ovu tzv novu.

 

Cisto rodjen, inace je iz Jagodine.

Link to comment

dobro, sad već malo preterujete, nisu među "bojkotašima" samo srbende a i pojedini argumenti drže vodu (uglavnom oni koji su na tragu Jerkovljevih i Gataličinih od prošle godine).

videćemo, uostalom, da li će da se nastavi betoniranje.:D

 

Link to comment

@koksy

 

Na koje argumente Jerkova misliš? Odgovor na "O svinjama u literaturi" ili ima još nešto? (ako ima baci link ovde, ako te ne mrzi) 

 

Što se tiče ostatka ekipe, ako zažmurimo na Kusturicu, Kecmanovića i princa dizel levice,  argumenti su uglavnom na tragu "ne može da se bavi književnom kritikom niko van institucija kojima mi pripadamo zbog da jedeš govna" i generalno likovi koji su godinama bili povlašćeni i vrteli se u istim krugovima i činili  ovo za šta sad optužuju sadašnju garnituru, samo nacionalno podobnije i onako vizantijski plavo estetski ušminkano. I ima denunciranja "izdajnici" klasika,  lamenta nad ugrožavanjem srpskog nešto i "propašćemo" i ima zamagljenih ideja o jezičkom razgraničavanju i 90 % sujetne vriske "nagrada koju sam dobio prošle godine, a ove nisam sad govno" i to je sve što sam ja videla. I Ljubica Arsić. :v

 

(Možda nisam videla dovoljno) 

Link to comment
3 hours ago, koksy said:

dobro, sad već malo preterujete, nisu među "bojkotašima" samo srbende a i pojedini argumenti drže vodu (uglavnom oni koji su na tragu Jerkovljevih i Gataličinih od prošle godine).

videćemo, uostalom, da li će da se nastavi betoniranje.:D

 

ne mislim da su srbende, ova ekipa od proshle godine i nisu neke srbende, ono, mozda bi voleli, ali kilavo, drugi su tu parametri u igri (mi nismo dovoljno dobri za njih, njihovo postojanje i njihovo delo, to je jasno). ali ako dobije dragi svetislav ove godine, to ce se i eksplodirati i implodirati na nekoliko strana sigurno :hihi:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...