Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

4 hours ago, Zabalujev said:

Ja samo Vidojkovića, ne valja :happy: Iz tog razloga se i pitam koji im je uopšte kriterijum za ovaj širi izbor. Ispunjavanje osnovnih kriterijuma konkursa?

 

 

Ne, to je bio prvi spisak od 212 romana. Na ovom drugom spisku npr. nema Vuka Draškovića, Duleta Glavonje...

Link to comment

Toga nikada nije falilo. 😊 Imam tu negde u kući samizdat knjižicu iz sedamdesetih lika koji opisuje svoje putešestvije po Jugoslaviji, dođe u neko mesto, zsposli se, nađe neku žensku, popičkara se s kim god, ide dalje... I nekog koji mi je za "koliko date" prodao ispred Doma sindikata svoju egzistencijalističko-duhovnu novelu... 

Link to comment

ovde imamo izvestan kuriozitet pod brojem 5.

Darko Cvijetić je prošlogodišnji dobitnik hrvatske nagrade  "Fric" za najbolji roman na hrvatskom jeziku (za roman, ako to jeste roman, "Šindlerov lift"). za istu nagradu je kandidat i ove godine za roman "Što na podu spavaš" a evo ga i u širem izboru za NiN-ovu nagradu koja se dodeljuje za roman pisan na srpskom. inače, njegov izdavač za Srbiju (Knj.radionica Rašić), razume se, roman nije "prevodio". :D

Link to comment
16 hours ago, slepa živana said:

sad kad se nadignu oni bojkotaši od prošle godine... 

 

Ne verujem, nemaju novih naslova, a Marojevic je dobio neku nagradu Solarisa, pa ga je to zadovoljilo.

Link to comment
21 hours ago, slepa živana said:

sad kad se nadignu oni bojkotaši od prošle godine... 

 

 

 

@zivana ...to će da se dogodi sigurno ako Cvijetić stigne do užeg izbora. tim pre što je, ako se dobro sećam, jedan deo žirija već imao inicijativu da se kriterijum o romanu pisanom na srpskom isključi iz pravilnika za dodelu nagrade. 

Link to comment
On 7.1.2021. at 13:44, fren said:

Ne verujem, nemaju novih naslova, a Marojevic je dobio neku nagradu Solarisa, pa ga je to zadovoljilo.

verovatno je bojkotovao ove godine. ne verujem da se ne bi našao u ovom izboru od 30 i nešto... nisam ni znala da je i on učestvovao u onom prošle godine. u svakom slučaju, ne deluje mi kao kolovođa. nego ona ekipa, zaboravila sam kako se zovu, kao neki autoput :lol: ruta 87 :lolol: ne sećam se... kecmanović, stojiljković, bazdulj... to društvo.

On 7.1.2021. at 19:11, koksy said:

@zivana ...to će da se dogodi sigurno ako Cvijetić stigne do užeg izbora. tim pre što je, ako se dobro sećam, jedan deo žirija već imao inicijativu da se kriterijum o romanu pisanom na srpskom isključi iz pravilnika za dodelu nagrade. 

ne znam tačno ni šta bi to značilo. da mogu da uđu u konkurenciju romani iz cg, bih i hrvatske?

obradovalo me je što je na ovom spisku miloš živanović. njega pamtim iz betona. izdavač mu je orfelin. ako on bude nagrađen, neko iz ove rute 87 će ritualno da se samoubije u restoranu u francuskoj 7.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...