Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

Koliko si kritika Gatalicinog romana do sada pročitao? Ja, priznajem, samo ovu. Voleo bih da vidim još neku, i bio bih ti zahvalan da je okačiš.Da li je Arsenić dobar ili loš kritičar posebna je tema, ali prosto je besmisleno tvrditi da se "ne razume u književnost", jer se njome profesionalno bavi, i to vrlo predano (pored njega, u Srbiji imaš još možda par ljudi koji redovno čitaju savremenu domaću produkciju i o njoj pišu).Ali ovo je, naravno, tipično koksijevski komentar: niti imaš neku konkretnu primedbu, niti argument, niti išta relevatno, nego ti se čini da je sama činejnica što ti se neko ne sviđa, tj. što nije na tvojoj strani, dovoljan argument.
mada i inače o našoj književnoj kritici imam vrlo loše mišljenje, ipak bih potcrtao da je Arsenić nešto najjezivije što se u toj branši pojavilo u poslednjih nekoliko godina. njegovo je pisanje najobičnije nepismeno naklapanje kojim se maskira jedan u suštini ideološki pristup književnoj kritici i književnosti.i moji su argumenti sadržani u njegovim tekstovima (između ostalog i u okačenom).Arsenić,tako, docira o navodnom smislu pisanja:
Pisac/spisateljica koji se poduhvate ovako velikog narativa trebalo bi da imaju jasnu motivaciju zbog čega to čine. Naime, u idealnim uslovima pisanje počinje kao potreba da se neke stvari saopšte, dakle kao vid komunikacije između autora i zamišljenog čitaoca. Ono što po mom mišljenju nedostaje iza romana Veliki rat jeste što se ne vidi zbog čega je on napisan. Ne oseća sa unutrašnja potreba da taj tekst izgleda ovako kako izgleda i zbog toga u tekstu nema nikakvog prostora za identifikaciju. U tom smislu je to bespotrebna knjiga, ona je bez ikakvih problema mogla da ostane nenapisana jer ne predstavlja ništa više od stilske vežbe u relativno velikoj formi.
Tako to Arsenić - između ostalog - vidi.kome je do (uzaludnog) traženja smisla u njegovim tekstovima - široko mu internetsko polje jer ja svakako ne bih da ulazim u dublju argumentaciju pa makar mi to i Syme tražio.o tome ko je na mojoj strani, ne bih trošio previše reči. povodljivci i prepisivači sigurno - nisu. i slava Gospodu zbog toga! Edited by koksy
Link to comment

Nema sumnje, ali barem nosi svoju ideološku identifikaciju "na rukavu", ne pretenduje da neutralnost.Meni je ponekad okej, ponekad mi je bezveze, ponekad mi je i jedno i drugo. Ovde mi se čini da je poprilično pogodio, i meni se čini da je ova knjiga pre svega suvišna. Ali, naravno, pošto knjigu nisam pročitao, to je samo utisak.

Link to comment
Ja sam procitao onaj mali deo koji je izasao u Politici letos. Delovalo je ubedljivo, cak sam i knedlu progutao.
Baci link ako ima negde. Edited by Syme
Link to comment
Koliko si kritika Gatalicinog romana do sada pročitao? Ja, priznajem, samo ovu. Voleo bih da vidim još neku, i bio bih ti zahvalan da je okačiš.Da li je Arsenić dobar ili loš kritičar posebna je tema, ali prosto je besmisleno tvrditi da se "ne razume u književnost", jer se njome profesionalno bavi, i to vrlo predano (pored njega, u Srbiji imaš još možda par ljudi koji redovno čitaju savremenu domaću produkciju i o njoj pišu).Ali ovo je, naravno, tipično koksijevski komentar: niti imaš neku konkretnu primedbu, niti argument, niti išta relevatno, nego ti se čini da je sama činejnica što ti se neko ne sviđa, tj. što nije na tvojoj strani, dovoljan argument.
ako sam ja dobro skapirao, ti kad procitas kritiku tvog ortaka, nemas volju da citas knjigu. unapred vec sve znas Edited by Papovac
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...