Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

"Deseti život" Saše Savanović je dobra knjiga. Vrlo kamijevski. Ima i politički kontekst, što je svakako dobro došlo, ali mi se čini da je na kraju to malo opteretilo celu priču. Dobri su i povremeni futuristički umetci, mada i oni nose određenu političku agendu. U svakom slučaju preporuka za ovaj roman.

Link to comment
  • 1 year later...

od ane vuckovic ne ocekujem ama bas nista jer nije neki kapacitet, ali cu yogoslava da kupim sa neopisivim zadovoljstvom. ako me neko primora da jos jednom procitam spisak potpinika ovog apela, kupicu jos par primjeraka knjige i rijesiti rodjendanske poklone za ovu godinu.

Link to comment

da ne ulazim bukvalno ni u shta, ali zashto potpisnici ne osnuju konkurentsku josh nacionalniju nagradu, eminentni su dovoljno, posao znaju. kolko to moze da koshta, emir neka plati, on moze, da ne kazemo da je skupo i komplikovano, ima malih ruku kolko hocesh. onda lepo pobede na slobodnom trIshtu nacionalnih nagrada i pokazu kako se to radi. pricha oko ninove nagrade traje koliko i nagrada, samo se lica nezadovoljnih statista menjaju isuse.gif

 

i koliko treba nagrada da se dade mladom tabashevicu da ucuti? hihi.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

 

Šta kopka ove Bosance potpisnike? Po meni nikad bolji žiri, činjenica da je Teofil Pančić predsednik sama po sebi nije, jer iz NINa kažu da su čekali da se proglasi poslednji krug knjiga pa da objave peticiju, da je samo Teofil cmizdrili bi raniije. Činjenica da je Banjalučanin Grabovac ušao u uži izbor?  Tretiranje Srebrenice u Tišminom romanu?  Tretiranje Jugoslavije u svim romanima u užem izboru?

 

"predstavlja tragikomičan pokušaj da se poetička proizvoljnost promoviše kao idejni pluralizam, jalova politička korektnost kao slobodoumlje, a da se provincijalna, kolonijalna svest, proglasi kosmopolitizmom" - o čemu oni to?

 

SaE

Link to comment

Kiselo grožđe.

Najpošteniji je Nemanja Jovanović koji je tražio da ga izbrišu iz užeg izbora, a nije ni potpisao gistro Apel 18.

Sa druge strane Tabašević je wtf?

Nagradno pitanje: Ako je Apel 88 šifra za HH, da li je njih 18 šifra za AH?

Link to comment

Saši Iliću Ninova nagrada za knjigu „Pas i kotrabas“

Tanjug 20. januara 2020. 12:14
 
 
Podeli

BEOGRAD – Saša Ilić dobitnik je NIN-ove nagrade za knjigu „Pas i kontrabas“, saopštio je danas žiri u beogradskom Dorćol Platzu.

Ilić je 66. dobitnik NIN-ove nagrade, a odluku je doneo žiri koji je radio u sastavu Branko Kukić, Ivan Milenković, Teofil Pančić, Marija Nenezić i Marjan Čakarević.

Žiri je većao od jutros u 9.30 sati.

U najužem izboru za 65. NIN-ovu nagradu bili su i romani „Mulat albino komarac“ Steva Grabovca u izdanju Imprimatura, „Grozota ili…“ Slobodana Tišme u izdanju Čarobne knjige, „Yugoslav“ Ane Vučković u izdanju Partizanske knjige, „Po šumama i gorama“ Milenka Bodirogića u izdanju Orfelina.

 

 

https://www.delfi.rs/knjige/146558_pas_i_kontrabas_knjiga_delfi_knjizare.html

Edited by nezvanova
Link to comment
Quote

me pobednika saopštiće žiri koji čine Teofil Pančić (predsednik), Branko Kukić, Marija Nenezić, Ivan Milenković i Marjan Čakarević,

 

Ostale ne poznajem (tj. imena mi ne bude odmah neke asocijacije), ali sta je tacno problem u tome da su u ziriju Teofil Pancic i Branko Kukic?

?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...