Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

Kul, drago mi je da je tako, jer lepo rade i zanimljiva su pojava na izdavackom trzistu. Racunam da mozemo zakljuciti da je ova nagrada data zato sto ziri smatra da roman zaista vredi, a ne iz nekih drugih razloga. I kao bonus na to, izjava Koprivice :happy:

 

Jos da mi kazete (ako znate) na koju foru radi Darkwood, bicu zahvalan :D 

Link to comment
On 17.1.2018. at 11:01 AM, Sludge Factory said:

Kul, drago mi je da je tako, jer lepo rade i zanimljiva su pojava na izdavackom trzistu. Racunam da mozemo zakljuciti da je ova nagrada data zato sto ziri smatra da roman zaista vredi, a ne iz nekih drugih razloga. I kao bonus na to, izjava Koprivice :happy:

 

Jos da mi kazete (ako znate) na koju foru radi Darkwood, bicu zahvalan :D 

 

Kako misliš na koju foru? Kako opstaju?

Link to comment
6 minutes ago, James Marshall said:

 

Kako misliš na koju foru? Kako opstaju?

 

Da. I kako posluju. Prosto mi je tesko da poverujem da onako skupa i luksuzna izdanja (i u onoj kolicini) ovde samo od ciste prodaje mogu da opstanu, pa jos i donesu profit. Jbg, srbija. 

Link to comment

Pa ja mislim da oni dosta dobro prolaze sa onim mangama, to tržište (japanske pop kulture) ima prilično dobru prođu u Srbiji, stalno viđam neke konvencije, japanizme, japanniš i slično, to je jeftino a ima veliki (uslovno) tiraž. A ova luks izdanja kapiram da ne rade u puno primjeraka, a u Srbiji ima sigurno nekoliko stotina ljubitelja dobrog stripa koji mogu da se porežu za neka vrhunska izdanja. 

Link to comment

Nadam se da je tako. 

 

Da me ne shvatite pogresno, pricam kao da smo u kafani, ne bih da ispadne da klevetam ljude i blatim ih neosnovano, jednostavno sam iznenadjen (i drago mi je) da uspevaju da opstanu na takav nacin. Pomazem im i ja kolko mogu :D

 

Link to comment

Ja sam se par puta zadesio na nekim tim -konovima i uvijek izblejim malo na njihovom štandu - oko mene špacira puno klinaca koji su obučeni i lože se na taj sav manga fazon a knjižice tipa "Attack on Titan" ili one Deathnote, Naruto su redovno zastupljene na Darkvud štandovima (i najbrojnije) a cijene su im 200-300 kinti.

 

Btw, Ken Parker je odskora tu, u mekom i tvrdom povezu, fantazija, :) jesmo li pisali o tome ovdje ili na nekoj drugoj strani?

Link to comment

Nismo:)

 

Dolaze oni u KG na one skupove stripadzija koje organizuje udruzenje Svet stripa, uglavnom i sami kazu to, da su im ti japanski stripovi najprodavaniji i da od toga najvise zive (otprilike kao sto Laguna najvise zivi od Bacic Alimpic, Dedic, Bulica i slicnih). Opstao je i Veseli cetvrtak izvan svih mojih ocekivanja, Carobna knjiga imam utisak da sad od stripova najvise i zivi (jer ih stancuju ljudski), sto ce reci da je moja percepcija srpske publike ocigledno pogresna. A pretpostavljajuci koliko kostaju npr. kirije za lokale knjizara po Beogradu i Srbiji, ocigledno da se knjige generalno ipak prodaju. (naravno plate radnika u knjizarama su sramotne, zna se na cemu se stedi)

 

Sorry za trolovanje topica. 

Link to comment
Nismo[emoji4]
 
Dolaze oni u KG na one skupove stripadzija koje organizuje udruzenje Svet stripa, uglavnom i sami kazu to, da su im ti japanski stripovi najprodavaniji i da od toga najvise zive (otprilike kao sto Laguna najvise zivi od Bacic Alimpic, Dedic, Bulica i slicnih). Opstao je i Veseli cetvrtak izvan svih mojih ocekivanja, Carobna knjiga imam utisak da sad od stripova najvise i zivi (jer ih stancuju ljudski), sto ce reci da je moja percepcija srpske publike ocigledno pogresna. A pretpostavljajuci koliko kostaju npr. kirije za lokale knjizara po Beogradu i Srbiji, ocigledno da se knjige generalno ipak prodaju. (naravno plate radnika u knjizarama su sramotne, zna se na cemu se stedi)
 
Sorry za trolovanje topica. 

Ehhh mene je uvaženi član mixxer i "poslao" na ovaj forum sa jednog drugog na temu o stripovima.... Ostalo je istorija ;-)
Link to comment
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...