Jump to content
IGNORED

No job, no money, you're f***ed


Indy

Recommended Posts

Zahvatilo bi mnogo toga ali bi izvlacenje bilo brze i na mnogo boljim osnovama ali kazem nije moguce da se toliko dugo formira kriza a da se ne oseti ovako se samo pravi problem. Cak i ako bude izledalo da se izaslo iz krize to nece biti tacno jer fundament krize u SAD nece biti resen.Danas se uospete ne zna kuda ide krize. Prve prognoze su bile da se izlazi iz krize u drugoj polovini 2009 sada to vise nije slucaj vec se odlaze za 2010. Ono sto ej lose sto npr. u Srbiji prave budzet prema prognozama ljudi iz FED koji ni sami ne znaju sta ce biti ali oni bar imaju $ a ovi nasi nista.

Edited by No7
Link to comment
  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    66

  • iDemo

    31

  • fonTelefon

    23

  • cedo

    15

Top Posters In This Topic

sevaju otkazi sa svih strana. ja radim za rusku firmu kao predstavnik u kini. u centrali svima smanjili plate, cca 30% zaposlenih je dobilo otkaze. tokom decembra sam bio u moskvi na raportu i za divno cudo izbegao otkaz. istina, izvadilo me sto sam iscedio neke dopunske ustupke na vec potpisane ugovore od kineza, sto je pomoglo da odrzim pekinski ofis u punom sastavu. zaposleni su bili veoma zahvalni posto sam izganjao za njih samo smanjivanje plate :( generalno u rusiji firme masovno otpustaju radnike. cak i oni koji nisu u problemima koriste momenat i kao minimum smanjuju plate, firme koje mogu da plate za robu ne placaju zbog krize. do pre par meseci u moskvi nisi mogao zaposliti diplomca ako nudis ispod $2000, sada za $1000 mozes da biras, posebno ako nije uska specijalnost. radovi vecini gradjevinskih objekata (kao sto je moscow city ) su u 90% slucajevo zamrznuti na neodredjeno vreme. ovo je lose za nasu dijasporu, posto vecina nasih ljudi u rusiji se bavi gradjevinom. u kini je isto doslo do zatvaranja stotina fabrika, posebno na jugu (provincija guandong) i oko sangaja, ali situacija nije kriticna za sada. sestra se na zalost nije izvukla i dobi otkaz pre par nedelja (radila je u moskvi - turizam)najveseliji su poznanici iz sarajeva, tamo je i dalje stav "izdrzali smo i gore situacije pa cemo prebrodit i ovu", mada tamo mnogo gore i ne boze biti, tako da se kriza bas i ne oseca u punoj meri. danas me orapolozise kinezi carevi. naime, posle sastanka sam dobio na poklon sledece:- 6 flasa kineskog Baijiu- 5 lit. kukuruznog ulja- 10kg djumbira- 2 velike kutije sa nekim cudnim prehrambenim proizvodima ovo je izgledalo kao veoma iskrena podrska i praktican poklon :lol:edit: velike kutije

Edited by banecare1
Link to comment
znam jednog coveka cija se doktorska teza bavi neverovatnim i notornim fenomenom u usa:radnicka klasa je jako konzervativna i nespremna za revoluciju.ne znam kako je to tacno objasnio, samo smo pricali kratko.
Možda su pratili kako je to prošlo na istoku Evrope, u Aziji i drugde. Samo moja 2 centa. :rolleyes:Zaista, "neverovatan fenomen". Meni su mnogo neverovatniji intelektualci kojima je to neverovatno.Čak i Beatlesi su znali bolje.Nego, nije poenta samo da se kuka, mi smo poznati (barem sami sebi) kao resourceful narod - ima li kakvih konkretnih predloga, šta učiniti da se prebrode teške godine? Kupiti neku mašinu, otvoriti mali biznis u garaži, nabildovati se i postati izbacivač, tome slično? Nešto korisno za ljude kojima se smeši otkaz...
Link to comment
Nego, nije poenta samo da se kuka, mi smo poznati (barem sami sebi) kao resourceful narod - ima li kakvih konkretnih predloga, šta učiniti da se prebrode teške godine? Kupiti neku mašinu, otvoriti mali biznis u garaži, nabildovati se i postati izbacivač, tome slično? Nešto korisno za ljude kojima se smeši otkaz...
Ma znas kako je - uvek ide ono - 'ma nece mene...'. A opet - sta posle - zavisi od situacije. Ako se covek zatrpa kreditima a ima mnogobrojnu famliju - pa padne otkaz ili sporazumni raskid ili kako god - eto problema. S druge strane - ko nije u velikim dugovima i nema preterano veliku (ovde i u zavicaju) plus zena/muz radi - je@i ga, nije to bas tako strasno. Ovi po knjigama preporucuju jedno 3-4 mesecne plate da se ima u steku - za crne dane. Sta posle 3-4 meseca - to obicno ne kazu. Opet - nama u Aus nije loshe - postoji kakvo-takvo zdravstveno osiguranje za sve - u drugim zemljama to nije uvek slucaj. I tako dalje.
Link to comment
Nortel in bankruptcy protectionBBC News 15:21 GMT, Wednesday, 14 January 2009 Shares in Nortel fell sharply on the news Nortel Networks, North America's biggest maker of telephone equipment, has filed for bankruptcy protection. The move by the firm, based in the Canadian city of Toronto, came as the global economic downturn continued to eat into its already fragile business. Nortel employs about 95,000 people worldwide, including about 2,000 in the UK, where it is a key Olympic sponsor. Under US Chapter 11 bankruptcy protection law, a firm can keep trading while it aims to sort out its finances. Nortel said that the bankruptcy protection was intended to help it "emerge from this process as a more focused, financially sound and competitive company". The decision was made while it had sufficient funds to run operations and to cover restructure costs, it added. The filing was made a day before the firm was due to make a $107m interest payment on outstanding loans. Nortel said it had been in the process of revamping the firm since late 2005, the firm said, but that the global financial crisis and recession had "compounded its financial challenges and directly impacted its ability to complete this transformation". Nortel shares fell by 76% in pre-market trading, with analysts saying the move showed that management believed the situation would deteriorate.
:( :( :(smrc smrc smrcA nekada su bili mocniE moj Zafirovski sta im uradi...
Link to comment

Auu, ode Nortel u ** :cry: Jeste da su duze vremena imali problema (jos otkad je tech bubble prs'o) ali sada bankrot, wow. Ne znam detalje pa da l' neko ko je vise upucen u detalje moze da nam kaze koja je verovatnoca da ce se Nortel izvuci iz Ch. 11 tj. kanadskog ekvivalenta istog? Teski dani za kanadsku telekom. i IT industriju...Evo sa CBC-ija:http://www.cbc.ca/money/story/2009/01/14/n...kruptcypro.html

Nortel Networks files for bankruptcy protectionOnce a high-flying darling of the technology sector and a stock market heavyweight, Nortel Networks filed for bankruptcy protection on Wednesday in a Delaware court.The company said it will make a similar filing shortly in Ontario Superior Court.The board of directors of North America's largest telecom equipment maker met in Toronto on Tuesday night to discuss the company's financial options. In a release, the company said the decision to file for protection was a unanimous move by its board.While Nortel said it has about $2.3 billion in cash, it owes about $4.5 billion US in long-term debt."Nortel must be put on a sound financial footing once and for all," said president and CEO Mike Zafirovski."These actions are imperative so that Nortel can build on its core strengths and become the highly focused and financially sound leader in the communications industry that its people, technology and customer relationships show it ought to be," he said in a release.Federal Industry Minister Tony Clement said the government will continue to work with Nortel during its restructuring through Export Development Canada, the government's export financing arm.EDC has agreed to provide up to $30 million US in 30-day financing, although that hinges on a court granting EDC some security over the assets of Nortel's Canadian units.'A bit of a cushion'"[Nortel has] got a bit of a cushion that, hopefully, will be able to get them through this process, and they can come out a stronger company on the other side," he said.Some watchers of Nortel believe the company will wind up being sold off in pieces."As a whole, I don't see any buyer coming out and saying, 'I want to buy Nortel together,'" said Vijay Jog, a corporate finance professor at the Sprott School of Business at Ottawa's Carleton University. "It hasn't worked with Nortel management, why would it necessarily work with new management."
Link to comment
Peter Schiff on Fox - 08.01.2009Ovaj intervju treba prikazivati na svim nacionalnim televizijama u svakoj zemlji svaki dan naredne 3 godine dok običan narod ne ukapira kako ekonomija funkcioniše, kako političari obmanjuju narod i nestručno vode državu. Piter šif ima tu sposobnost da bude uvek jasan i konkretan, uživanje je slušati ga :Hail:
Link to comment
:huh: On je kritikovao Obamu! A Obamu vole Bono i Stivi Vonder" :unsure: PS. I voditelj je sjajan. Puštaćemo mi šifa i za 4 godine (kao što se sad vrti šif od pre 2 godine) i govoriti "pa čovek je sve rekao..." Ali... to je samo ekonomija, nema nikakvog glamura i zvona i praporaca.
Link to comment
"BBC News 15:21 GMT, Wednesday, 14 January 2009 ...Nortel employs about 95,000 people worldwide, including about 2,000 in the UK, where it is a key Olympic sponsor. ....
samo da ispravim ovaj podatak sa BBC-ija, Nortel je 2000.-ite godine imao oko 90 000 zaposlenih sirom sveta, da bi u ovoj godini dosao do cifre od 33 000. sam Nortel Ottawa je od 20 000 radnika 2000.-ite , u ovu godinu usao sa oko 4200 radnika, od kojih ce jedan deo biti optusten.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Peter Schiff on Fox - 08.01.2009Ovaj intervju treba prikazivati na svim nacionalnim televizijama u svakoj zemlji svaki dan naredne 3 godine dok običan narod ne ukapira kako ekonomija funkcioniše, kako političari obmanjuju narod i nestručno vode državu. Piter šif ima tu sposobnost da bude uvek jasan i konkretan, uživanje je slušati ga :Hail:
Da li je gospodin Schiff spreman da se odrekne svojih bonusa?Da li je spreman da radi za 50000 $ godisnje?Ne,njegovo "trziste" je odlucilo da on bude bogat covek...Amerikanci mogu da prave bolja kola od Japanaca.Amerikacni mogu da prave nova vozila za 21. vek.Ne,"lideri" autoindustrije u SAD su,umesto inzenjerima,novac davali firmama slicnimonoj u kojoj radi gospodin,firmama koje su prodavale maglu,radile lazne revizije,falsifikovale bilanse.Kontrola rada takvih,a od drustva je to sto doticnog gospodina sa skupom kravatom nervira.Naravno,da njegov potcinjeni u firmi kaze da doticni analiticar previse trosi i previse se mesa u poslove drugih,bio bi odmah otpusten. Problem je kod pomenutog gospodina a i slicnih njemu,sto bi takvi brze bolje poceli da vuku politicare za rukav kada bi im neko saopstio No job, no money, you're f***ed.
Link to comment
U.S. job losses accelerate.Last month's job cuts were the most severe since December 1974, while the unemployment rate hit 7.6 percent, its highest level since September 1992. The jobless rate, which stood at a low 4.9 percent a year ago, has jumped a full percentage point over just the last three.Da li se uopshte otvaraju nova radna mesta ili je ovo chistilishte?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...