Jump to content
IGNORED

No job, no money, you're f***ed


Indy

Recommended Posts

  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    66

  • iDemo

    31

  • fonTelefon

    23

  • cedo

    15

Top Posters In This Topic

Ne kapiram... radi se o istoj temi, ili ne?
Nek' se i radi o istoj temi al' ce zivot da nam prodje u moderaciji, spajanju tema, splitovanju tema, slanju na deponiju i tako dalje. Daj, bre, malo opushtenije to, nemoj odma' da se secash...
Link to comment
Dešava se masovno. Ne znam šta hoćeš da kažeš, ali (sudeći prema iskustvu) verovatno i nije ništa bitno.
Nemam pojma jel' sad mislis na temu ili na moderaciju, spajanje tema, splitovanje tema, slanje na deponiju...
Link to comment

Ja mislim da ce rezultati u Janurau biti jos gori jer je kriza presla na celu ekonomiju SAD, otpustanja su najavili veliki giganti u metalskom sektoru, IT sektoru itd.Obama pravi jos veci problem upumpavajuci dolare. Cuo sam da imaju izlaznu strategiju ako im ne uspe upumpavanje $ pa bih voleo da je cujem? A to znaci, i ces i dalje imati sistemsku deflaciju, ovo sto je danas i prozdire privredu, ili hiperinflaciju pa da cujem tu izlaznu strategiju u tom slucaju?

Edited by No7
Link to comment
Obama pravi jos veci problem upumpavajuci dolare. Cuo sam da imaju izlaznu strategiju ako im ne uspe upumpavanje $ pa bih voleo da je cujem? A to znaci, i ces i dalje imati sistemsku deflaciju, ovo sto je danas i prozdire privredu, ili hiperinflaciju pa da cujem tu izlaznu strategiju u tom slucaju?
Rezultati ce svuda biti gori ovde godine nego sto su bili prosle a sto se tice upumpavanja - tako im i treba kad nece da puste da trziste samo to 'regulishe' nego drzava intervenishe kao da je to CCCP u najboljim godinama...
Link to comment
Rezultati ce svuda biti gori ovde godine nego sto su bili prosle a sto se tice upumpavanja - tako im i treba kad nece da puste da trziste samo to 'regulishe' nego drzava intervenishe kao da je to CCCP u najboljim godinama...
zesce bi se izregulisalo, imao bi par miliona nezaposlenih na ulicama a mnogi od njih pod oruzjem ili na shoppingu sacmara u walmartu'a hungry mob is an angry mob'iskreno, mene cudi mali broj ubistava sefova i ceo-va.
Link to comment
zesce bi se izregulisalo, imao bi par miliona nezaposlenih na ulicama a mnogi od njih pod oruzjem ili na shoppingu sacmara u walmartu
Pa je@i ga, onda ispade da ekonomske teorije nisu pretocne u praksu??
iskreno, mene cudi mali broj ubistava sefova i ceo-va.
Jos se narod nije organizovao i prepoznao ko su mu pravi neprijatelji... ;)
Link to comment
Pa je@i ga, onda ispade da ekonomske teorije nisu pretocne u praksu??Jos se narod nije organizovao i prepoznao ko su mu pravi neprijatelji... ;)
znam jednog coveka cija se doktorska teza bavi neverovatnim i notornim fenomenom u usa:radnicka klasa je jako konzervativna i nespremna za revoluciju.ne znam kako je to tacno objasnio, samo smo pricali kratko.
Link to comment
zesce bi se izregulisalo, imao bi par miliona nezaposlenih na ulicama a mnogi od njih pod oruzjem ili na shoppingu sacmara u walmartu'a hungry mob is an angry mob'iskreno, mene cudi mali broj ubistava sefova i ceo-va.
A sta ocekujes od necega sto truli 30 godina? Pogledaj kako su prolazile post-komunisticke zemlje. Nije moguce da se tolika kriza stvori a da niko ne oseti.Triste bi regulisalo. Da su pustili da deo banaka pukne, one bi se reorganizovale i ponovo bi na berzi usledio njihov skok kao uostalom i sa svim drugim preduzecima, udar bi bio jaci na prvi pogled ali bi se znatno brze izaslo i sa mnogo manje posledica. Ovako se pravi jos veci problem sto se i da primetiti.
Link to comment
znam jednog coveka cija se doktorska teza bavi neverovatnim i notornim fenomenom u usa: radnicka klasa je jako konzervativna i nespremna za revoluciju.
Sta taj radi - kopita Lenjina. Marx je, valjda, rekao da ce do revolucije doci prvo u zemljama sa 'najrazvijenijom' privredom/ekonomijom a Lenjin ga je demnatovao (i u praksi) sa tezom da ce do revolucije doci u zemljama sa najzaoshternijim klasnim razlikama... Pa ti vidi. cool.gif
Link to comment
Da su pustili da deo banaka pukne, one bi se reorganizovale i ponovo bi na berzi usledio njihov skok kao uostalom i sa svim drugim preduzecima, udar bi bio jaci na prvi pogled ali bi se znatno brze izaslo i sa mnogo manje posledica. Ovako se pravi jos veci problem sto se i da primetiti.
Bez zezanja ovog puta - i ja mislim da je bolje bilo da se ovo prvo 'zavrsi' sa krahom banaka i finansijskih institucija jer su one te koje su, na pocetku, bile u krizi. Usput bi kaliralo par drugi grana al' bi, mozda, mozda, resto privrede ostalo u nekakvom 'voznom' stanju. Ovako ce sve da se prosiri na kompletnu sliku a CCCP je ziv primer kako prolaze drzave sa 'planskom' privredom i petoljetkama.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...