Jump to content
IGNORED

No job, no money, you're f***ed


Indy

Recommended Posts

30tnl82.jpgMeni je dobro poznato kako to izgeda. Poziv u Human Resources. Donesu ti čašu vode pre nego što ti bilo šta kažu...Moj zet (u NYC) juče je otpustio 100 zaposlenih. Neki od njih pred penzijom. I vice-predsednici, pa ga mole da rade kao obični agenti. Tuga.Kako se vi (Amerikanci i ostali) osećate u pogledu sigurnosti posla?Za čitanje: MORE than half a million Americans lost their jobs last monthZa slušanje, nova epizoda Dylanovog Theme Time radija, Work & Jobs.
Link to comment
  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    66

  • iDemo

    31

  • fonTelefon

    23

  • cedo

    15

Top Posters In This Topic

30tnl82.jpgMeni je dobro poznato kako to izgeda. Poziv u Human Resources. Donesu ti čašu vode pre nego što ti bilo šta kažu...Moj zet (u NYC) juče je otpustio 100 zaposlenih. Neki od njih pred penzijom. I vice-predsednici, pa ga mole da rade kao obični agenti. Tuga.Kako se vi (Amerikanci i ostali) osećate u pogledu sigurnosti posla?Za čitanje: MORE than half a million Americans lost their jobs last monthZa slušanje, nova epizoda Dylanovog Theme Time radija, Work & Jobs.
Zbog cega je vas zet otpustio 100 ljudi?Da li su lose radili ?
Link to comment

Ne znam tačno, nisam ga to pitao, ali prilično sam siguran da se radi o smanjivanju broja dealer-a (automobilskih) po USA. Ne verujem da su loše radili, pošto bi u tom slučaju bili odavno zamenjeni.

Link to comment
Ne znam tačno, nisam ga to pitao, ali prilično sam siguran da se radi o smanjivanju broja dealer-a (automobilskih) po USA. Ne verujem da su loše radili, pošto bi u tom slučaju bili odavno zamenjeni.
1 profesija o cijim clanovima gotovo niko nema nista dobro da kaze...bar u SAD i Kanadi.Inace, bas je zajebano...ljudi lete left, right and centre...
Link to comment

na nekoj TV je išao prilog o ljudima koji su ostali bez posla u US i prinuđeni da traže pomoć u hrani. ako nisam loše čuo, izrečena je meni neverovatna brojka od 30 miliona ljudi koji dobijaju pakete sa hranom. tačno?

Link to comment
na nekoj TV je išao prilog o ljudima koji su ostali bez posla u US i prinuđeni da traže pomoć u hrani. ako nisam loše čuo, izrečena je meni neverovatna brojka od 30 miliona ljudi koji dobijaju pakete sa hranom. tačno?
24. How many people get SNAP benefits, and at what cost?The following chart lists the current gross and net income eligibility standards for the continental United States, Guam and the Virgin Islands. Eligibility levels are slightly higher for Alaska and Hawaii. * In 2005, it served 25.7 million people a month and cost $28.6 billion * In 2000, it served 17.2 million people a month and cost $17.1 billion * In 1995, it served 26.6 million people a month and cost $24.6 billion * In 1990, it served 20.1 million people a month and cost $15.5 billion * in 1985, it served 19.9 million people a month and cost $11.7 billion * In 1980, it served 21.1 million people a month and cost $9.2 billion * In 1975, it served 17.1 million people a month and cost $4.6 billion * In 1970, it served 4.3 million people a month and cost $577 million.The program's all-time high participation was 29.85 million people in November 2005 when an estimated 4 million people received disaster assistance in the wake of Hurricanes Katrina, Rita and William. The program's all-time high in a month without a major disaster was 28.62 million people in June 2008.(Oct. 1, 2008 through Sept. 30, 2009)
ima vise o programu ovde
Link to comment
30tnl82.jpgMeni je dobro poznato kako to izgeda. Poziv u Human Resources. Donesu ti čašu vode pre nego što ti bilo šta kažu...Moj zet (u NYC) juče je otpustio 100 zaposlenih. Neki od njih pred penzijom. I vice-predsednici, pa ga mole da rade kao obični agenti. Tuga.
Već sam napisao na drugom topiku, ponekad je i ta čaša vode luksuz. Postoji i varijanta da po pozivu odeš u HR i kolege te više nikada ne vide...To po strani, ne želim da zvučim surovo ali to im je, što im je. Više sam zabrinut za svoju zemlju koja ništa bolje neće proći, a osim toga moja zemlja je već odavno puna i prepuna ljudi koji su sa 50 godina života ostali bez posla, završili na birou i obijali pragove kako bi pronašli bilo šta da prežive ili nekako doguraju do penzije. Njihovu tugu i tragediju je malo ko primetio, a oni koji su je primetili to su učinili uz obavezan osvrt na zakone tržišta i tako to. Pa, ako su to bili zakoni tržišta (a jesu) onda su i ovo sada zakoni tržišta i šta da se radi... Ničiji posao više nije siguran na ovoj planeti, niti je tragedija američkih radnika i sirotinje nešto specijalno veća od tragedija koje pogađaju ili će pogađati druga mesta.
Link to comment
1 profesija o cijim clanovima gotovo niko nema nista dobro da kaze...bar u SAD i Kanadi.
Samo da pojasnim, ne radi moj zet u prodaji automobila, već snabdeva dilere podacima & softverom (koji povezuje dilere i kreditore, znači Business-2-Business). Tako da je taj njihov biznis pogođen najdirektnije. Inače su bili među 200 Forbes best small companies, ne davno.Inače je i on sam pre nekoliko godina dobio šut kartu od bivše firme, tako da i sam vrlo dobro zna kakav je to osećaj. Kažem ovo da se ne bi pomislilo da mi je tazbina neka zlikovačka bezosećajna. :DOvo što beowl kaže, pa temu sam i pokrenuo da ne servisira samo Ameriku, mislim da su otpuštanja svuda. Čak i u Kini. Stavio sam USA u podnaslov zato što je brojka posebno impresivna (pola miliona!)Bio je onaj slučaj u Kaliforniji (a gde će drugo) gde je tip koji je otpušten ubio šefa i još dvojicu iz menadžmenta. U Australiji se desilo jedno samoubistvo, neko otpušten iz IT industrije se log-out-ovao. (Za neupućene, ja se upravo prebacujem u tu industriju, baš sam našao kada ću... doduše, vinska industrija je još i u daleko goroj situaciji, tako da nemam šta da žalim).Mene zanimaju lične impresije forumaša koji su otpušteni, biće otpušteni, plaše se da će biti otpušteni, ili znaju nekog takvog. Naravno, nemam ništa protiv i generalne diskusije, kako ko voli. Edited by Indy
Link to comment
Mene lično zanimaju lične impresije forumaša koji su otpušteni, biće otpušteni, plaše se da će biti otpušteni, ili znaju nekog takvog.
nemam licnog iskustva, ali znam nekoga ko trenutno radi u IT industriji u UK, i situacija, konkretno u firmi te osobe je sve losija. vec su prosla dva talasa otpustanja od jeseni 2008.-e, i niko se ne oseca sigurnim. otprilike, svaka sedmica na poslu nosi neizvesnost, pojedini znacajni klijenti firme se povlace. jedino sto je rok za otpustanje 7 dana, a ne istog dana, kao po nekim pricama navedenim ovde.
Link to comment

U Srbiji je to prilično čudno. Mislim da čak ni ova kriza za sada nije uspela da probudi svest o fragilnosti ovdašnje ekonomije (a samim tim i radnih mesta). Doduše, to nije ni toliko čudno ako imamo u vidu da premijer još uvek nije siguran koliko ćemo tačno osetiti krizu, jedan ministar tvrdi da je nećemo ni osetiti, drugi ministar tvrdi da ćemo od nje čak i prosperirati, a predsednik države malte ne dekretom garantuje da niko neće izgubiti posao. Kako onda očekivati od naroda da shvati koliki ekonomski slom nam preti, i zašto se čuditi nad činjenicom da se u Srbiji na gubitak posla još uvek više gleda kao na zaveru nego kao na nešto što relativno lako može da se dogodi...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...