Jump to content
IGNORED

Vaterpolo


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Počeo F8. U polufinale se do sada plasirali lako Pro Recco i Ferncvaros, malo teže Brescia. Ostaje od 20:30 još četvrtfinale Barceloneta - Olimpiacos. 

Link to comment

Očekivao sam da Ferencvaros eliminiše Marsej, ali ne i da će ih baš ovako deklasirati.

 

Marsej se ozbiljno pojačao, prije svega dolaskom Prlainovica, ali izgleda da su im ovi domaći igrači ispod nivoa potrebnog za osvajanje LŠ.

Link to comment

Na kraju Reko osvojio LŠ u sezoni kad se to od njih možda i manje očekivalo nego nekih prethodnih sezona.

 

Inače, prelazni rok se žestoko zahuktao.

NBGD doveo braću Pijetlovic, Drasovica, Jaksica, Mandica, braću Rasovic, Vučinića i Vlahopulosa.

 

Radnicki doveo Cuka, a vjerovatno dolazi i Josip Vrlic koji je već igrao za Kragujevčane. Radnicki pregovara i sa Paulom Obradovicem.

 

Zvezda je dovela centra Pjesivca i Bogdana Đurđica.

 

Golman Risticevic bi trebalo da pređe iz NBGD u Partizan.

 

Zanimljivo je da u NBGD ostaju samo Gogov i Tomic plus 2 klinca 

Link to comment

Osim Risticevica u VKP bi trebalo da se vrati i Milan Aleksic (što je možda i očekivano) ali i Aleks Boven što bi bilo vrlo ozbiljno pojačanje.

 

Doduše, nije mi baš najjasnije ovakvo pojačavanje tima koji bi naredne sezone trebalo da igra 2 Jadransku ligu, a titulu svakako ne možemo osvojiti.

Jedino ako se ne planira napasti Evrokup.

Link to comment

poslednja dva sampiona srbije u vaterpolu sabac i radnicki kg, kul  :) mislim da su pre toga u nezavisnoj srbiji sve titule uzeli zvezda i partizan, mozda vojvodina jednu, nisam siguran.

Link to comment
2 hours ago, Nikodije said:

poslednja dva sampiona srbije u vaterpolu sabac i radnicki kg, kul  :) mislim da su pre toga u nezavisnoj srbiji sve titule uzeli zvezda i partizan, mozda vojvodina jednu, nisam siguran.

Samo Partizan i Zvezda.

 

Ja stvarno ne pamtim da su naši klubovi ikad imali jače sastave nego pred narednu sezonu.

 

Bukvalno će 4-5 klubova konkurentnih na top evropskom nivou.

Link to comment
19 minutes ago, Nikodije said:

Pa mislim da su bili jaki tamo negde 2012 - 2013. Partizan, Zvezda i Radnički bili top5 u Evropi. 

Samo tada.

Sad će NBG biti možda i prvi favorit za osvajanje LŠ,  Radnički će biti za nijansu slabiji, CZV, Partizan i Šabac će biti ekipe za osvajanje Evrokupa.

Link to comment

Još mi je sve ovo preoptimistično. U toku su velika prestrojavanja u svim klubovima. Recco će ostati podjednako jak, umesto Mandića dolazi im Zalanki, još Lončar, Del Lungo, Canella, verovatno i Bicari. Menjaju i trenera, Hernandez će verovatno u Barcelonetu a zameniće ga Campagna.
 U Mađarskoj će se pojačavati Vasas (Mezei, Sedlmayer). U FTC ide naš Ubović, još Merkulov i dovode nekoliko mljađih Mađara.
Jug je doveo još 2 Grka (Kakaris, Argyropoulos), verovatno se vraća i Joković. Splitski Jadran se pojačava nakon raspada Mladosti, Bukić, verovatno još Khrakov i Dobud dolaze, moguće još neko iz Mladosti.
Barceloneta ostaje (za sada) jednako jaka osim što se Pinedo najzad penzioniše posle OI a menja ga mlađi ali takođe reprezentativac, Aguirre. Novi trener će verovatno biti Hernandez ali se pominje i Fatović koji se vraća iz Australije.
Olimpijakos se isto pojačava, Bijač, Filipović, Bušlje, Đuro Radović i vraća im se Fountoulis.
NBG može, naročito kao domaćin, biti jedan od favorita, ostaje da se vidi kako će se ostali skockati.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Seksi tim pravimo.

Aleksić je definitivno potpisao, kao i Risticevic, Vico i Velkic.

U narednih nekoliko dana trebalo bi da potpišu Boven i Radojević, a opticaju su još neka imena.

 

U Regionalnoj ligi srpski klubovi neće biti ništa slabiji od hrvatskih.

Radnički, Partizan i Zvezda sa jedne strane, Jug, Jadran Split i možda Mladost sa druge.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...