Jump to content
IGNORED

Vaterpolo


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Tesicemo se da ce vaterpolo izbaciti iz olimpijskih sportova. Ja posle toliko godina, ne idem na utakmice. VK Nais sigurno mnogo boli dupe sto ja ne idem, nemaju vremena od celivanja Jelenicevog dupeta. Bilo kako bilo, nece daleko da doguraju sa tim parama. Mozda do tankog creva.

Link to comment
  • 5 weeks later...

Trenutno se igra evropsko prvenstvo, vec se stiglo do cetvrfinala. Parovi su srbija spanija, hrvatska grcka, crna gora italija, madjarska rusija. Filip filipovic igra od 2003 u reprezentaciji, svaka cast. Vaterpolistkinje izgubile 27:0, svaka cast

Link to comment

Sutra od četvrtfinala počinju uzbuđenja. Do sada sve očekivano, jedino što su Rusi pustili Rumuniju pa tako zeznuli Nizozemsku. Naši mogu do izjednačenja rekorda od 5 uzastopnih zlata na Ep. Osim borbi za medalje u igri je i jedno mesto koje vodi na OI. Italija, Španija i Srbija su već obezbedile mesta a ostaje da se vidi ko će im se pridružiti. 

Link to comment

Pored tog jednog mjesta 4 mjesta će se dijeliti na turniru u Roterdamu u aprilu, tako da se očekuje standardna ekipa na OI. E sad ne znam kakva je procedura ako recimo Srbija i Italija uđu u finale, je li sa ovog prvenstva ide prvi po plasmanu koji se još nije kvalifikovao ili samo šampionu pripada to mjesto za OI, pa ako je šampion već kvalifikovan, taj slot se prebacuje na ove svjetske kvalifikacije u Roterdamu.

Ako vizu za Tokio dobija najbolje plasirani nekvalifikovani, onda su Hrvati i Mađari realno u najboljoj poziciji da na ovom prvenstvu maznu to mjesto. Ali svakako će ići i jedni i drugi a i CG će se umuvati na tim kvalifikacijama, čak i ako sad ispadne od Mađarske. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...