Jump to content
IGNORED

Vaterpolo


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

sad ponovo gledao. zanimljiv detalj pocetkom druge cetvrtine, kod rezultata 2:1 za spance, spanac dobija izbacaj i ne izlazi napolje nego nastavlja igrati odbranu. nakon 4 sekunde sudije zastavljaju i pokazuju mu da izadje umesto da dosude po pravilima cisti peterac za nas. umesto peterca (verovatno i gola) mi masimo tog igraca vise. da je bilo 2:2 mozda ne bi doslo do potopa u nastavku druge cetvrtine. ali sada je sve to samo spekulacija.

Link to comment

ne vjerujem da bi to ista promijenilo.

koliko sam ispratio mandic nije imao nijedan sut prema golu, sto znaci da su ga potpuno zatvorili, a bez njega mi poradjamo golove.

jednostavno su kvalitetniji tim, a zasto smo u ovakvom sastavu otisli, druga je tema.

smarao sam ovdje  prije nekih mjesec dana da cemo poslije oi svake prestupne godine osvajati medalje na sp, ep i oi i stvarno bih volio da nisam u pravu, ali ovo ne obecava.

Link to comment

Glavni problem je ulazak u utakmicu koji je bio los. Verovatno ima do iskustva tj. neiskustva naseg tima.

Najveci problem vaterpola je sto su klubovi bez novca a situacija oko VK Partizan je losa. VK Partizan je bio baza naseg vaterpola.

Umesto da se pomogne klubu sa nekim novcima, za vaterpolo ne treba puno, on se sistematski unistava.

Ima talenata ali je problem da ti talenti budu razvijeni u dobre igrace a to bez klubova nece ici.

Zato se Prlainovic ljutio 2016 a Vucic kakav je odmah to shvatio kao napad na njega.

Link to comment

pa to.

igraci  bjeze glavom bez obzira iz srbije cim im istekne prvi profesionalni ugovor, a da jos nisu do kraja formirani ni fizicki ni tehnicki.

poslije toga se raspu po madjarskoj, italiji, rusiji... a kad se skupe to naravno ne funkcionise.

prvi centar na ovom sp-vico igra za trst koji je u sredini tabele italijanske lige, a ne igra slucajno za trst. vaterpolista u evropi nema mnogo, nemaju menadzere i tacno se zna ko koliko umije  i koji mu je kvalitet.

samo da pomenem da svi spanci igraju za barselonetu. ne kazem da je to recept za uspjeh, ali sve dok nam talenti bjeze napolje sa 21-22 godine, dok u zemlji igraju osrednji igraci nece biti bolje.

Link to comment

izvinjavam se na uzastopnom postu, ali da dodam:

posto sam iz nekih licnih razloga vezan za vkp, ne mogu biti objektivan kad je rijec o problemima u klubu.

bukvalno mi se prevrce zeludac kad vidim na sta partizan danas lici. 

igraci od 19 godina raskidaju ugovore na stetu kluba i odlaze u direktne konkurente, bazen u opstepoznatom stanju itd.

ali veci problem od  toga je sto u klubu rade mislim  3 trenera mladjih kategorija od 11 do 19 godina, s tim sto stanje nije puno bolje ni u drugim klubovima kad je u pitanju strucni kadar.

Link to comment

tacno, ali ga nije bilo ni u madjarskoj i rumuniji, pa su igraci radije igrali za dzeparac ovdje nego u tim zemljama.

neki novac u vaterpolu se prije raspada sfrj pojavio samo u italiji, ali koliko se sjecam tada je i vaterpolu postojala starosna granica za odlazak u inostranstvo.

Link to comment
26 minutes ago, BWA said:

izvinjavam se na uzastopnom postu, ali da dodam:

posto sam iz nekih licnih razloga vezan za vkp, ne mogu biti objektivan kad je rijec o problemima u klubu.

bukvalno mi se prevrce zeludac kad vidim na sta partizan danas lici. 

igraci od 19 godina raskidaju ugovore na stetu kluba i odlaze u direktne konkurente, bazen u opstepoznatom stanju itd.

ali veci problem od  toga je sto u klubu rade mislim  3 trenera mladjih kategorija od 11 do 19 godina, s tim sto stanje nije puno bolje ni u drugim klubovima kad je u pitanju strucni kadar.

 

To je dobro za srpski vaterpolo. Napokon će ove druge škole doći do izražaja a naša lažna veličina pasti u zapećak.

Link to comment

Kvalifikovaće se, kao i sve ostale jače evropske reprezentacije. 

Finale Španija-Italija. Španci mogu do treće titule, Italijani do četvrte.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...