Jump to content
IGNORED

Vaterpolo


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

 

Quote

 

LEKCIJA MLADIH VATERPOLISTA: Partizan i Beograd "odigrali" nastavak utakmice

Tanjug | 14. januar 2019. 22:33 |

Dan nakon što je njihov meč prekinut zbog tuče roditelja na tribinama, mladi vaterpolisti nastavili su svoju utakmicu tako što su se preostalo vreme dobacivali, a pobednika odlučili bacanjem novčića.

sp-vaterpolo_620x0_620x0.jpg

 

Mladi vaterpolisti Partizana i Beograda poslali su večeras fantastičnu poruku sa bazena na Banjici, dan nakon što je njihov meč prekinut zbog tuče roditelja na tribinama, tako što su ipak "odigrali" nastavak meča.

 
 
Naime, uprkos tome što su iz Partizana tražili da se pobeda pripiše Beogradu, rival to nije prihvatio, pa su se dečaci, vreme koje je preostalo, dva minuta i 50 sekundi, dobacivali, a zatim zatražili da se pobednik odluči bacanjem novčića.
 

U trenutku prekida, rezultat je bio 5:5.

U bacanju novčića više sreće imao je Partizan, ali to je svakako najmanje važno.

Ranije danas, Partizan je odlučio da zabrani ulazak navijačima na tribine, kao i da suspenduje trenera Sinišu Budraka, čije je isključenje prethodilo incidentu.
 


 

 

Link to comment

Upravo sam se vratio sa utakmice Nais - Valjevo (Regionalna A2 liga): rezultat 9:9 (4:4). Ispustili smo 9:6, mislim da je bilo 4 minuta do kraja. Katastrofa od napada, nemam pojma kako smo dali tih 9, igrac vise uzas, a igra u poslednja 4 minuta za udzbenike...

Nisam znao da je Igor Milanovic trener Valjeva. Pa to je sou koliko se nervira, dernja, gestikulira, unosi u face igraca, mislim da pola utakmice nije ni gledao da ne gubi od vikanja na igrace i mahanja rukama...

Na kraju utakmice nekoliko pokusaja tuce medju igracima, obezbedjenje, tehnicka lica, svi pokusavaju da sprece haos, guzva je isla od pola bazena gotovo do izlaza...Ostalo je srecom, bar koliko sam video, samo na agilnim pokusajima, a zavrsilo se sportskim pozdravima.

Edited by Nesh
Link to comment

Ma nema sansi. Mislim da prvi ide direktno u A1, a drugi igra sa devetim iz A1 za plasman u A1. Mi cemo biti medju prvih 6 (trenutno smo 4. sa 19 bodova) koji nastavljaju borbu za plasman od 1. do 6. mesta posle prvog dela. Prenose se svi bodovi iz prvog dela, nema jos mnogo da se igra, zaostajemo prilicno, a realno nemamo ni kvalitet za A1.

Ali, svejedno, preglupo smo ispustili pobedu veceras i umesto 3 boda uzeli samo 1.

Edited by Nesh
Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 months later...
Quote

Изливи беса насилника који су јуче правили хаос на Шабачком базену је нешто што је упропастило утакмицу и ставило све нас пред одлуку да ли хоћемо да говоримо о овоме, да ли желимо да ову тему заиста расветлимо. Оно због чега сам ја данас припремио писма Министру полиције и начелнику полицијске управе у Шапцу јесте да се утврди одговорност за све оне које су јуче произвели насиље, оне који су дозволили да се ово деси и по чијем налогу су хулигани пуштени, рекао је Зеленовић и додао да се обезбеђење Шабачког базена, који је био организатор скупа, противило томе да било ко, ко нема улазницу уђе. 

-Ипак на мала врата, кроз бочни улаз, полиција је увела насилнике који су касније произвели оно због чега се сви данас у Шапцу осећамо лоше, и ако би требало да се поносимо победом наших ватерполиста, рекао је Зеленовић.

О томе шта су проживели, кроз шта су прошли, на конференцији су говорили Даниела Ловрин Гавриловић, Обрад Докић и Дејан Петровић који је јуче први пут за својих 48 година отишао на спортску манифестацију са супругом и свастиком.

-Дошао сам у ситауацију да у окружењу породице, младих људи и деце, задобијем повреду када ме је хулиган ударио телескопском заставом, и сада као последицу тога имам на оку четири копче. Следећи ударац сам добио од хулигана који су прескочили одозго као паукови и нанели ми посекотину иза уха од осам цм. Имам 48 година и не очекујем да ме неко туче на било каквој утакмици. То су све гледале моја супруга и свастика, рекао је Петровић ком је крв до колена текла.


Морамо имати на уму да је то омладина која је пуна мржње. Повод заиста не знам. Можда је у питању то што сам у неком моменту снимао утакмицу, али сви ми на таквим догађајима бележимо апаратом одређене тренутке. Ваљда је природно понети успомене, али ако је ово успомена, хвала навијачима Црвене звезде, клуба чијег сам ја од данас бивши навијач, изјавио је Петровић и додао да је до 11 сати синоћ био на Ургентном центру.

-Два службеника Полицијске Управе Шабац су била са мном чекајући да се заврши процес снимања и вршења анализа. Након тога требало је да одемо у полицијску станицу поводом изјаве, међутим у неком моменту један од њих ми је рекао да је саслушање одложено за суботу. Немам представу зашто је то тако, наредба је како кажу стигла одозго. Он ми је то и сам резигниран пренео, истиче Петровић.

Обрад Докић је такође један од оних који је задобио лакше телесне повреде и како истиче запањен је чињеницом да због безбедности више са децом нико не може да оде нормално на утакмицу.

- Не знам како да опишем осећај када су око вас мајке са малом децом, са друге стране неколико десетина људи жељних крви. Нажалост нисам успео да испратим победу наших ватерполиста којима се захваљујем. Успомене које носим ће надам се победа прекрити, рекао је Докић.

 

 

Magarci došli na vaterpolo, ej na vaterpolo, da se iživljavaju, mlate ljude i pokazuju da im niko ništa ne može. Okolo deca, žene...

Paravojne režimske formacije.

Užas.

 

 

 

vRe8UBJ.jpg?1

 

7lvVRjz.jpg?1

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...