Jump to content
IGNORED

ANTIFA Bg


zavisnica

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mp40

    81

  • Аврам Гојић

    74

  • kim_philby

    65

  • Milogled Bluff

    44

Taman posla, pronalazenje fasizma u svakom budzaku, lep srpski hobi.
Fashista i kad nema treba ih izmisliti - da bi nam doshli mladi & prposhni antifashisti. Antifashistkinje radije.
Link to comment

@indyah, drzimo se definicije. definicije fasizma. ne znam kako stoje stvari po budzacima, ali znam kakve sramne fasisticke poglede deli dobar deo mojih vrsnjaka i onih mladjih. da ne pricam o onim organizovanima i aktivnima.

Link to comment
Pa ne znam...tipa da ne pričate stvari kao što je "beskorisna omladina, bavi se nekakvom politikom umesto da nosi hleb i mleko bakutama"? Pa nemoguće da su srpske prilike baš tako jednostavne?
dokle god je taj antifasizam salonski i ispunjen medjusobnim razmirica tipa sta ce se staviti kao grafit onda je to delovanje beskorisno. a ako uporedis ono sto neonacisti rade po svabiji, onda slobodno mozes reci da su srpske prilike izuzetno jednostavne. ovde se davno izaslo iz salona na ulice. od januara do oktobra 2008 je bilo u nemackoj preko 11,000 ultradesnih delikta, preko 650 ljudi je povredjeno, i to je porast od 30% u odnosu na 2007-u.edit on edit:
edit: uostalom, već sam primetio kod Srba u Nemačkoj toliku fascinaciju germanskim duhom da im je bilo kakva priča o antifašizmu - bolno ideološko mesto. Biće da ga osećaju kao napad na sredinu u kojoj su se tako lepo snašli?
vidis, ja to nisam primetio. mozda treba da se druzim sa manjim brojem srba iz nemacke, pa da tako nesto primetim? Edited by Rosbacher
Link to comment
dokle god je taj antifasizam salonski i ispunjen medjusobnim razmirica tipa sta ce se staviti kao grafit onda je to delovanje beskorisno. a ako uporedis ono sto neonacisti rade po svabiji, onda slobodno mozes reci da su srpske prilike izuzetno jednostavne. ovde se davno izaslo iz salona na ulice. od januara do oktobra 2008 je bilo u nemackoj preko 11,000 ultradesnih delikta, preko 650 ljudi je povredjeno, i to je porast od 30% u odnosu na 2007-u.
Pa što od početka nisi tako precizan jbt? Ovo što sam rekao u editu ne važi za tebe, dakle. Nego zar od nošenja cegera ipak ne bi bilo korisnije da eventualno prevaziđu ideološke razmirice i fokusiraju se na podizanje svesti o opasnosti od neonacizma? Naravno za to je potrebno trebljenje od onih koji antifašizam doživljavaju kao salonsko predrkavanje.
Link to comment
Naravno za to je potrebno trebljenje od onih koji antifašizam doživljavaju kao salonsko predrkavanje.
Kakva recenica! Kakav mentalni sklop! Podsetilo me je to, sa setom, na vremena kad si mi bio na Ignore. No, mrzi me da se bakcem.
Link to comment
...fokusiraju se na podizanje svesti o opasnosti od neonacizma? Naravno za to je potrebno trebljenje od onih koji antifašizam doživljavaju kao salonsko predrkavanje.
Ovo se zove promena mete ubrzanim tempom... :lol:
Link to comment
Kakva recenica! Kakav mentalni sklop! Podsetilo me je to, sa setom, na vremena kad si mi bio na Ignore. No, mrzi me da se bakcem.
Pa šta ti je sada problem, ne razumem? Smeta mi što ideju antifašizma uzurpiraju tantuzi koji se svađaju oko toga kakve grafite treba pisati, umesto da definišu šta je za njih fašizam: NATO, EU i Mišković, ili ubijanje Roma po ulici itd. OK?edit: nego stavljaj na Ignore koliko ti je volja. Hraniš sopstvenu ideološku paranoju tako što svuda vidiš komunističku zaveru. Tek sada sam shvatio da ti uopšte nisi razumeo na koga se odnosi moj izraz o "trebljenju".edit edit: uostalom, metoda nasumičnih udaraca na osnovu polusvarenog inputa i jeste tvoj forumski modus operandi. na sreću, tu je i onaj drugi deo zbog koga je dobro imati te na forumu. ali, težak si, majstore...kao zemlja. Edited by vasudeva418
Link to comment
Ja bi im samo pust'o govore Draze Markovica... prosla bi ih bilo kakva zelja za politikom, forever.
Đenerala il' janjičara? A da, đeneral je Mihailović. Hbga, stalni ih brkam kao i ove šminkerske fašiste i antifašiste za koje niko ne bi ni čuo da se uzajamno ne reklamiraju iz sve snage. :rolleyes:
Link to comment

Smatram da se bilo koji oblik fašizma ne sme ignorisati. Sama pomisao da u našem društvu postoje začeci fašizma su pogubni za zdravu sredinu.To što misliš da je antifa šminkeraj, to samo govori o tvom (ne)odnosu prema ideji fašizma kod nas. Vidim da sam promašila temu na ovom forumu sa ovim topicom.

Link to comment
Vidim da sam promašila temu na ovom forumu sa ovim topicom.
Da, fašizam je poguban i opasan, a delikatni cvet antifašizma je toliko krhak da se o njemu ne sme govoriti u raznomišljeničkim sredinama. Zadimljeni kružoci u kojima se cepidlači o finesama, tako se fašizam obara!
Link to comment
Smatram da se bilo koji oblik fašizma ne sme ignorisati. Sama pomisao da u našem društvu postoje začeci fašizma su pogubni za zdravu sredinu.
U tom slucaju, ja se ne bih mnogo brinula...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...