Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

A kojim imenom nazivash ono dijametralno suprotno? Borbom za oslobodjenje?Simpaticne i bezazlene diverzantske akcije?
Ja sam napisao da ako se akcije palestinskih organizacija smatraju terorističkim , po istim kriterijumima su to i slične akcije Izraela.
Link to comment
Aha, znači pošto je on bio "cilj akcije", a ne žena i deca, onda o njima ne treba ni govoriti?
Naravno da treba govoriti ali mi nije jasno da se ovde više osuđuje Izrael (pričam o ovom konkretnom ubistvu) jer je pobio žene i decu nego debil (eto više ga ne zovem čovekom) koji ih je svesno žrtvovao. Takav bi ovde završio u Vršcu i ključ bi se bacio. Da ta žena i deca nisu bila tu ne bi ni poginula. Simple as that.Jebiga, kako se taj izraelski ministar nije dosetio da svuda ide sa svojim vezanim detetom na leđima, onda bi pričali o krvožednom Hamasu.
Link to comment

Hajde da malo spustimo loptu. Kad razmislim bolje, niti znamo da je Izrael upozorio Rajana, niti znamo da ih nije upozorio...zapravo ne znamo ništa o događaju, a prepucavamo se na osnovu ideoloških preferencija.

Link to comment

ok, postoji doktrina koja kaže da je civil koji se dobrovoljno nalazi u blizini označene Mete za napad sam odgovoran (ne kriv, u pravnom smislu, ovo pišem zbog bukvalista) za ono što mu se eventualno može dogoditi. AKo mene pitate, sa ovom doktrinom nemam nikakav problem.Problem nastaje onda kada se ova doktrina proširi na sve one civile za koje se zna da se nisu dobrovoljno obreli u društvu Mete, ili pak nisu sposobni da odlučuju hoće li svojevoljno biti u društvu Mete, kao što je slučaj sa maloletnim osobama. Elem, u ovom slučaju Izrael je ZNAO da se u društvu Mete nalaze i osobe koje ne potpadaju pod ovakvu definiciju "legitimne kolateralne štete".

Link to comment
Naravno da treba govoriti ali mi nije jasno da se ovde više osuđuje Izrael (pričam o ovom konkretnom ubistvu) jer je pobio žene i decu nego debil (eto više ga ne zovem čovekom) koji ih je svesno žrtvovao. Takav bi ovde završio u Vršcu i ključ bi se bacio. Da ta žena i deca nisu bila tu ne bi ni poginula. Simple as that.Jebiga, kako se taj izraelski ministar nije dosetio da svuda ide sa svojim vezanim detetom na leđima, onda bi pričali o krvožednom Hamasu.
Ili ce biti da je to zamena teza, 2001 je ta akcija bila terorizam, iako niko nije poginuo osim "genocidnog ministra", a sada iako je poginula i nejac, izraelska akcija nije terorizam, vec akcija u samoodbrani, kako kazu jutros cak i iz EU...
Link to comment
Jebiga, kako se taj izraelski ministar nije dosetio da svuda ide sa svojim vezanim detetom na leđima, onda bi pričali o krvožednom Hamasu.
Nije Hamas odgovoran za taj napad nego druga palestinska organizacija. No to je nebitno. Bitno je da je likvidacija tog ministra proglašena terorističkim činom. A ovde se pravda napad sa daleko većim posledicama koji je izvršio Izrael. Edited by Barrister
Link to comment

Ma naravno da se ni jedna žrtva civila ne može nazvati kolateralnom štetom, ali ovdje se raspravlja o tome da je dotični mogao ili da se skloni ili da skloni svoju porodicu. U slučaju da nije bio obavještn, naravno da se ne može opravdati ubistvo mu žene i djece, u suprotnom sam snosi odgovornost. Najgora stvar mežu takvom vrstom ljudi je ta da se i same žene diče kako odgajaju buduće terorist tj. one koji će pobiti što je moguće više Jevreja.

Link to comment
što se mene tiče, likvidacija ministra koji aktivno poziva na genocid nije terorizam, nego legitiman čin.edit: Dacho od Bosne, nije bitno da li si mi se "obratio" ili ne, nije ovo kafana nego forum na kome svi komentarišu sve. I da, tvoj post je bio napaljeno propagandno urlanje.
Po meni je jedini stvarno uzasan , ali i genocidni "akt" onaj iz logora u Libanu za kojije odgovoran ministar rata ( tadasnji) Ariel Sharon.1982 godina.Medjutim,nije on bio nalogodavac, ali je sa simpatijama (znaci nereagovanjem) gledao na ubistva neduznih civila. Dodushe optuzba kaze da je Izrael (citaj Sharon)bio i organizator sofisticirane logistike za ubijanje 2.500 civila.Tuzen je u Belgiji,ali niko ne zeli da peche prste procesima kada su Izraelcipocinili zlochine.Tako je bilo i ovog puta.Sud se proglasio nenadlaznim. cool.gif Sve je to manje vishe tacno, da se na "akcije" Izraela gleda blagonoklono,ali opet se postavlja pitanje da li Izrael uopste i ima neku drugu opciju.Nema je.

Link to comment
Nije Hamas odgovoran za taj napad nego druga palestinska organizacija. No to je nebitno. Bitno je da je likvidacija tog ministra proglašena terorističkim činom. A ovde se pravda napad sa daleko većim posledicama koji je izvršio Izrael.
Pa kako drugačije nazvati terorističku akciju nego terorističkim činom :huh: ? Kada regularna vojska jedne države izvede neku akciju to je vojna akcija, pa makar imala i teroristička obeležja (atentat). Vrlo je klizav teren, odmah kreće analogija sa OVK i nama.
Link to comment
Naravno da nisi. Ali ako ti lično ne bi to uradio, onda me interesuje kojom logikom prebacuješ na onu Hamasovu budalu svu odgovornost za izraelski postupak kojem ti sam ne bi pribegao?
zato sto je poslanim upozorenjem izraelska armija prebacila loptu rajanu.
Link to comment
Kada regularna vojska jedne države izvede neku akciju to je vojna akcija, pa makar imala i teroristička obeležja (atentat).
šta li si ovdje htio reći, da je strijeljanje Srebreničana ili Kragujevčana ili vješanje Pančevaca legitimna vojna akcija zato što su je izvele regularne vojne jedinice?
zato sto je poslanim upozorenjem izraelska armija prebacila loptu rajanu.
Već sam pominjao slučaj Waco, Texas. Lopta* je bila u posjedu sekte? *dječja glava
Link to comment
šta li si ovdje htio reći, da je strijeljanje Srebreničana ili Kragujevčana ili vješanje Pančevaca legitimna vojna akcija zato što su je izvele regularne vojne jedinice? Već sam pominjao slučaj Waco, Texas. Lopta* je bila u posjedu sekte? *dječja glava
De de, louie, gde si vidio reč legitimna u mom postu? Ali sviđa mi se ovo što si ubacio i Kragujevčane i Pančevce i Srebreničane, lepo se krčka...Hteo sam reći ono što sam rekao - da se ne može ispaljivanje rakete od strane regularne vojske nazvati terorističkim činom. Ispaljivanje rakete od strane nekog civila ili paramilitariste je teroristički čin.
Link to comment
nije mi samo jasan harper kako ne vidi podudarnost sa kosovom i albancima, javnost alarmirana , informisana, kruze slike leseva...ti si zorge iz munaze, pa to gledas nekako sa emocionalnom distancom ili si totalno clueless.p.s.i nije desetoro nego dvanaestoro decei nije deset, nego devet, ako vec hocemo da budemo statisticki korektni
Ja sam samo komentarisao Indy-jev post o "odgovornosti" civila za svoje sopstveno ubijanje. Retko komentarisem izraelsko-palestinski konflikt u realnom vremenu jer su slucajevi kao sto je ovaj poslednji samo uobicajena radna praksa i jednih i drugih i kao i obicno, imajuci u vidu duzinu i komplikovanost problema, obe strane imaju podugacku argumentaciju koja je, gle cuda, krajnje uskogruda, samopravednicka i vodi racuna samo o svojoj strani.U razlicitim ratovima, inace, ne postoje podudarnosti. Samo trendovi. Jedno vreme je medju kosovskim Albancima bilo popularno da se uporedjuju sa Palestincima ili crncima u Juznoj Africi (okupacija zemlje, aparthejd, bla, bla,...) ali to je samo obican politicki marketing. Svaki konflikt je prica za sebe.
Link to comment
De de, louie, gde si vidio reč legitimna u mom postu? Ali sviđa mi se ovo što si ubacio i Kragujevčane i Pančevce i Srebreničane, lepo se krčka...Hteo sam reći ono što sam rekao - da se ne može ispaljivanje rakete od strane regularne vojske nazvati terorističkim činom. Ispaljivanje rakete od strane nekog civila ili paramilitariste je teroristički čin.
Gospode. :wacko: Nadam se da se salis.
Link to comment
Hteo sam reći ono što sam rekao - da se ne može ispaljivanje rakete od strane regularne vojske nazvati terorističkim činom. Ispaljivanje rakete od strane nekog civila ili paramilitariste je teroristički čin.
Od mete koju imaju zavisi i ocena akta. Državni terorizam je isto terorizam. Inače po tvom stavu, stanovništvo bilo koje okupirane teritorije nema pravo na otpor jer nema priznatu vojnu formaciju , dok je okupatoru sve dozvoljeno.
Link to comment
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Krošek pinned this topic
×
×
  • Create New...