Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

3 hours ago, Roger Sanchez said:

Dajmider pokaži točno ovo, ali s Bidenom.

Čekam.

Očekujemo da Putina potrese što je neko ubio novinara? Ni njemu to nije strano.

Valjda ne važe takvi standardi drugde. Ameri su se pravili da se taj monstruozni zločin nije desio i nastavili da im isporučuje oružije kojim vrše genocid. Ali, ti tamo su garavi Afrikanci, neće valjda neko da se odrekne zarade zbog tamo nekih divljaka.  Pobiše milion. Niko ne napravi paralelu s Hitlerom.  U Ukrajini je paralela napravljena prvog dana rata.

Link to comment
30 minutes ago, zorglub said:

 

1002-saudi-arabia-pricne.jpg

To nije MBS, i starije je od rata u Jemenu.

 

Počinjem sumnjat da tu jedan karakterističan krug vas majstora diskusije ima ozbiljne probleme s razumijevanjem prostih rečenica. Jel trebam možda natenane raščlaniti i objasniti, kao djetetu, što znači ''točno ovo''?

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
5 hours ago, zorglub said:

 

Zašto?

 

zato sto su govna

 

kod palestinaca mene uvek nerviralo to sto uvek od sahrane naparave spektakl i ponasaju se i urlicu ko divljaci (to je nepostovanje prema zrtvi) ali ovaj snimak...cisto zlo

Link to comment
  • 2 weeks later...

Koj će im kurac zajebancija oko Al Akse sada, jebeno dolivaju ulje na vatru bez ikakve potrebe...(i opet će da najebu Palestinci...)

Edited by Tutankamon
Link to comment
7 hours ago, Tutankamon said:

Koj će im kurac zajebancija oko Al Akse sada, jebeno dolivaju ulje na vatru bez ikakve potrebe...(i opet će da najebu Palestinci...)

Dan Jerusalima, vazna godisnjica, posle XIX vekova Jevreji su ponovo zauzeli the(*) grad. 

Bio sam svedok 2015 godine, stotine autobusa je organizovano, hiljade mladih da se raduju i slave dan grada. 

Ja razmisljam o jednom coveku, sefu policije grada, koji ima nadu da ce se dan zavrsiti mirno. Zeli da se dan sto pre zavrsi, ili da padne kisa :)

 

Sto se tice pitanja, zasto sada - ma uvek je dobro vreme. Osim kada je hladno i pada kisa. Svaki dan ima dobrih razloga za sukobe. Maj i jun najzgodniji, ima dovoljno godisnjica da jedni slave, a drugi da tuguju. Posle 2 godine korone i visokih cena hrane. Sta ima lepse od ulicnih tuca,  sporadicnih terotistickih napada na civile i povremeno ispaljivanje raketa iz Gaze. Tada se na kratko zaboravi cena hleba, povrca, mesa i hronicna nezaposlenost.

 

******

(*) semitski jezici imaju dual. Dakle, jednina, duala, mnozina. Jerusalim na hebrejskom je u formi duala, postoje 2 grada. Jedan na zemlji i jedan na nebu.

 

Edited by x500
Link to comment
  • 1 month later...

Mislim da je bilo negde diskusije o njemu vec na forumu. Mislim i da je on kacio nesto da prica na srpskom ili da je bio u NS,

Edited by bags
  • Hvala 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • 3 weeks later...

S ovima će praviti vladu.

 

Quote

Religious Zionism leader Bezalel Smotrich celebrated his party's showing in Tuesday's election, tweeting that "Religious Zionism makes history with the greatest achievement for the religious-Zionist camp since the founding of the state, an achievement that joins what appears to be a decisive victory for the religious Zionist camp."

Exit polls show that the far-right party is expected to win 14 to 15 seats and is set to be the third-largest party in the Knesset. Smotrich added that his party is "waiting patiently for the final results so that, God willing, we can confidently form a right-wing, religious-Zionist government."

https://www.haaretz.com/israel-news/elections/2022-11-01/ty-article-live/.premium/israel-election-2022/00000184-31e1-d91b-a7a5-fdef6bea0000

Edited by vememah
Link to comment
  • 1 month later...

Veli da je bratina Xi docekan kao lord od strane Saudija.Cak je i starac Foco kralj dosao na aerodrom da licno pozdravi Xi.29 milijardi vreden ugovore potpisali a meni interesantno je da su Saudi potpisali ugovor sa Huawei o izgradnji pametnog grada,sta god to znacilo.I kako ce USA reagovati na Huawei u svom dominionu?

Link to comment
  • 1 month later...

U poslednjih nekoliko meseci gotovo da nema dana da barem jedan Palestinac ne bude ubijen. Ranije je to bilo koliko-toliko sporadično, sada je dnevni dril. I to više nisu ona ubijanja na protestima, gde snajper odstreli nekog mučenika sa praćkom ili pucaju u masu demonstranata. Ovo sad su egzekucije po ulicama, uzmu i ubiju čoveka kao psa dok sam ide negde svojim poslom. Jednom nesrećniku su bacili šok bombu po auto, ovaj izašao da se buni, odmah metak. Posle kratko saopšte da je imao nož i to je to. Mislim da je barem polovina žrtava maloletna, potpuno ludilo.

 

I tako svaki dan, svaki bogovetni dan, evo već mesecima unazad. Ono malo medjunarodnih glasova osude od ranije, potpuno je utihnulo otkako je krenuo rat u Ukrajini. Juče su upali u onaj nesrećni Dženin i ubili devet ljudi. 

 

Katastrofa, jednom rečju.

  • Hvala 1
  • Tužno 3
Link to comment
  • Krošek pinned this topic
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
×
×
  • Create New...