Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

26 minutes ago, Leia said:


Ne bi imali odgovor? Pa to bi im bio savrsen zicer da Gazu sravne sa zemljom bukvalno. I konacno dodju do cilja, istina uz ogromne zrtve ali izasli bi iz celog kanandrma jos i kao moralni pobednici.

 

Ako bi to uradili Hamas ili Fatah sto malo verovatno. Verovatnija je neka manja ali militantnija organizacija koja ne mora ni da ima veza sa Palestinom. Nuklearna Al Kaida pa ti vidi. 

Link to comment

ne mora se atomska bomba baciti :fantom:

cini mi se da se pomalo ispusta da ovo nije sukob izraela i palestinaca, a okolo neka treca nezainteresovana strana

bas zbog te okoline izraelu se dugovecno ne pise dobro u ovom ili/ili sukobu

jesu oni iz svih ratova izasli kao pobednicka strana i jesu trenutno daleko napredniji, ali bi bas zbog toga trebali preseci i pokusati naci resenje prihvatljivo za obe strane i partnera sa druge strane 

u suprotnom, mozda i porteraju/pobiju sve palestince u izraelu, ali definitvno nece to uraditi sa svima u okolini i kad tad ce im se to vratiti kao bumerang

Link to comment
2 hours ago, Leia said:

I Izrael im sluzi da drzi neku ravnotezu interesa na Bliskom Istoku,

Kako bi sve to bilo jednostavno da je samo to u pitanju. A nije. 

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

jesu oni iz svih ratova izasli kao pobednicka strana

Tresle su se i njima gace 1973. godine i tada ih je, navodno, izvukla vojska (US Army) nekakvim isporukama koje nisu bile ni odobrene od Administracije ni od samog vrha vojske/DoD... Koliko i kako je njih 'pomagala' Amerika pre i posle 1973. godine je u najmanju ruku zanimljivo kao sto je zanimljivo i kako se menjala zvanicna pozicija Administracije u toku (nekoliko) glasanja 1948. godine... Mi (aka #normalniji svet) mozemo danas da imamo ovakve i onakve principijelne stavove o ovome i onome - prekomernoj upotrebi sile, ljudskim pravima i tako dalje - oni ce se drzati stare narodne... 

אַ שפּראַך איז אַ דיאַלעקט מיט אַן אַרמיי און פֿלאָט

"A language is a dialect with an army and navy" modern Yiddish linguistics M Weinreich

I oni ce da tuku dok ih ima i dok ima municije a kad nestane onda ce da da se hvataju za grlo - i oni i komshije... 

Link to comment
11 minutes ago, iDemo said:

nekakvim isporukama koje nisu bile ni odobrene

Sipao je tamo svako sve i svasta: Batajnica 1973. nije 'ladila od sovjetskih transportnih aviona u koje je ekspresno tovareno sve i svasta - i naplacivano, doduse - zarad pomoci Egiptu, od starih helikoptera do Karneksa i ostalih tona konzervirane robe, sa nekoliko odobrenih i par neodobrenih sovjetskih masovnih preleta iz Bugarske pa preko Albanije za Egipat, ne bi li se nadoknadili gubici Egiptu i Siriji...

Edited by namenski
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Ne bi im niko dao, koliko sam razumeo Andurila on govori o "uradi sam" proizvodu. Mada nije bas potpuno nemoguce ni da im je neko proda, kad se SSSR raspadao bila je opsta frka da se njihov arsenal stavi pod kontrolu kako ne bi pao u ruke ruskoj mafiji ili nekom od ovih despotskih rezima u azijskom delu bivse SSSR. Kriminalcu koji moze da zaradi nekoliko desetina miliona dolara a zivi u Moskvi ili Sankt Peterburgu da proda bombu koja ce biti bacena u drugom delu sveta i ubije nekoliko stotina hiljada ljudi je no brainer.


Kapiram, ako se Tom Cruise bas ozbiljno nameraci... :D

Koji bi “kriminalac” zivota ti izasao na crtu celokupnom USofA establishmentu zbog nekoliko desetina, ma i stotina miliona dolara? Probao Osama pa smo videli kako se proveo... A SSSR se raspao u proslom veku, kad je i razgrabljeno sta se razgrabiti moglo.

Mislim u teoriji svasta moze da se desi, ali u trenutnoj postavci stvari ne deluje mi previse izgledno...

 

- - -

 

2 hours ago, Anduril said:

 

Nuklearna Al Kaida pa ti vidi. 


Ako se to desi odosmo lagano svi djuture, bez pozdrava :lolol::ph34r:

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, Leia said:


Kapiram, ako se Tom Cruise bas ozbiljno nameraci... :D

Koji bi “kriminalac” zivota ti izasao na crtu celokupnom USofA establishmentu zbog nekoliko desetina, ma i stotina miliona dolara? Probao Osama pa smo videli kako se proveo... A SSSR se raspao u proslom veku, kad je i razgrabljeno sta se razgrabiti moglo.

Mislim u teoriji svasta moze da se desi, ali u trenutnoj postavci stvari ne deluje mi previse izgledno...

 

Ne mislim ni ja da je realno, samo pokusavam da protumacim Andurilove strahove.

 

Mislim da ljudi jos uvek nisu svesni koliko je razvoj tehnologije promenio stvari i jos uvek se nadaju u neke smesne teorije o tome kako "niko ne bi izasao na crtu USA establismentu" pa nas to valjda cini bezbednim od takvih katastrofa. Svet je mnogo arbitrarnije mesto od toga a oni koji bi dosli u posed nuklearne bombe i bacili je na Izrael ionako se ne uzdaju previse u ovozemaljski zivot u svetlu famozne 72 device koje ih cekaju u rajskom naselju. Mislim da se generalno potcenjuje koliko smo svi redom postali gluplji i odvaljeniji od realnosti u poslednjih tridesetak godina otako su internet i virtuelna realnost postali znacajan deo nase svakodnevice. Nema ni mesec dana kako je poslanik ukrajinske Dume mrtav ozbiljan predlagao da se situacija na istoku te zemlje resava nuklearnom pretnjom prema Rusiji.

 

Kome posle Trampa nije jasno kakve sve budaletine zavrsavaju na visokim i odgovornim funkcijama u mnogim znacajnim zemljama taj zivi u debeloj zabludi da jos uvek postoji neki predvidivi poredak koji ce da lupi sakom o sto kad deca krenu da se zajebavaju s dugmicima. Nema toga vise.

  • +1 1
Link to comment

Nema sanse da narednih nekoliko decenija teroristi imaju  nesto slicno nuklearnoj bombi.

 

Najslabija karika je kao i uvek covek. Puno je veca sansa da ucenis nekoga i da onda on lansira projktile/avione. Ali i to je na nivou Casa del papel. Ili da neko interno odradi nesto kao onaj pilot eurowingsa...

Link to comment
56 minutes ago, bags said:

Nema sanse da narednih nekoliko decenija teroristi imaju  nesto slicno nuklearnoj bombi.

Najslabija karika je kao i uvek covek. Puno je veca sansa da ucenis nekoga i da onda on lansira projktile/avione. Ali i to je na nivou Casa del papel. Ili da neko interno odradi nesto kao onaj pilot eurowingsa...

 

Jos jednom, napisao sam dirty bomb. To nije isto sto i nuklearna bomba - rakete mogu biti napunjene nuklearnim otpadom ili hemijom i zatrovati ili jos gore kontaminirati relativno veliko podrucje. Ne nuzno i ubiti mnogo ljudi ali uciniti ga nenaseljivim na duzi period kao Cernobil. Nekoliko takvih u rejonu Tel-Aviva i par drugih vecih centara i to bi bila devastacija Izraela.

Rekoh vec, to nije u interesu Palestincima ali neki islamisticki ludaci bi imali manje problema sa tim u ovoj atmosferi svetog rata Jevreja kontra muslimana. Posebno ako Izrael udari negde preko mere. Sve ovo podseca na krstaski period, a znamo na kraju kako je zavrsila nekada mocna militarizovana Jerusalimska Kraljevina - nije potrajala ni 200 godina: https://en.wikipedia.org/wiki/Kingdom_of_Jerusalem

 

Link to comment

Za mnogo ali mnogo manju zajebanciju 11/09 su Amerikanci rastavili sa zivotom par miliona ljudi,okupirali drzavu i sta vec ne.Palestinci bi dobili jednokratnu pomoc u vidu traktora da se odvezu gde znaju da Izraelu ne odgovara takav odnos sa sve strahom raznih Andurila od prljave bombe koju ce jos prljaviji Isalmisti da ‘ bace ‘ lol na Tel Aviv.

Pre bih tvrdio da je jedna lepa bombetina od pola tone ili tonu spakovana u kombi koji ceka zeleno svetlo da se provoza put Masjid Al-Aqsa

Da Izrael nije na prst u dupe sa Saudijcima i da samo ne ceka da zajedno uz pomoc USA obave jedan temeljan genocid u Iranu ako bi se nesto slicno desilo .Tada bi mozda i neki delija da se usudi da pomisli da prodiskutuje na lokalnom poselu terorista o mogucnostima a da ga Iranski bezbednjaci ne bace u najblizu krecanu da bi sacuvali drzavu.

Edited by askeladden
Link to comment
5 hours ago, Leia said:


Kapiram, ako se Tom Cruise bas ozbiljno nameraci... :D

Koji bi “kriminalac” zivota ti izasao na crtu celokupnom USofA establishmentu zbog nekoliko desetina, ma i stotina miliona dolara? Probao Osama pa smo videli kako se proveo... A SSSR se raspao u proslom veku, kad je i razgrabljeno sta se razgrabiti moglo.

Mislim u teoriji svasta moze da se desi, ali u trenutnoj postavci stvari ne deluje mi previse izgledno...

 

- - -

 


Ako se to desi odosmo lagano svi djuture, bez pozdrava :lolol::ph34r:

Tom Clancy gomna da jede

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Anduril said:

To nije isto sto i nuklearna bomba - rakete mogu biti napunjene nuklearnim otpadom ili hemijom i zatrovati ili jos gore kontaminirati relativno veliko podrucje. Ne nuzno i ubiti mnogo ljudi ali uciniti ga nenaseljivim na duzi period kao Cernobil. Nekoliko takvih u rejonu Tel-Aviva i par drugih vecih centara i to bi bila devastacija Izraela.


Ali... onda bi ta zemlja postala nenaseljiva valjda i za Palestince? :huh:

Link to comment
12 minutes ago, Leia said:


Ali... onda bi ta zemlja postala nenaseljiva valjda i za Palestince? :huh:

 

Ako ih vec isteruju odatle..mirno ili manje mirno, onda je svakako odvec nenaseljiva za Palestince. 

 

Grogirani bokser retko kad pazljivo razmatra u sta i kako udara.

Link to comment
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Krošek pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
×
×
  • Create New...