Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

In the meantime.  :)

 

Quote

Meanwhile in Israel, attempts by parties to form a coalition to replace Prime Minister Benjamin Netanyahu's government following inconclusive elections in March appear to have collapsed after a key right-wing leader pulled his party out of negotiations, calling the hostilities a "reality-changing event", local media say.

Naftali Bennett, the leader of the right-wing pro-settler Yamina group, said he was abandoning coalition talks with Yair Lapid, the opposition leader and Mr Netanyahu's main political rival.

Mr Bennett is now in discussions with Mr Netanyahu's Likud party to try to form a "broad national unity government", according to reports.

Mr Lapid, who heads the centrist Yesh Atid party, has three weeks left of a 28-day mandate from Israel's president to try to form a governing coalition.

If he fails, there is a risk the country will have to hold elections for the fifth time in two years.

 

Link to comment
 
Srbi se ne svrstavaju mahom na izraelsku stranu a to "kad bismo mi ovako mogli na Kosovu" nikad nisam cuo u zivotu. Pretpostavljam da ima i jednog i drugog, to sto ja za nesto nisam cuo ne znaci da ne postoji, ali za tvrdnje da Srbi mahom podrzavaju ovog ili onog bi ipak trebalo ponuditi neko istrazivanje ili anketu kao dokaz. Svako od nas zivi u nekom svom bablu i cuje svakojake stvari ali to je sve na nivou anegdote koje ne znace nista.
Naravno da ne postoje istraživanja, a da pričaju "kad bismo i mi ovako na Kosovu" naravno da pričaju. I da se gura to kroz tabloide, gura se...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
29 minutes ago, Budja said:

In the meantime.  :)

 

 

Pa zar je bilo ikakve sumnje zbog čega se ova eskalacija desila? Odgovara i Hamasu, da malo pročiste svoje redove, i ojacaju poziciju unutar svoje teritorije. Isto kao i ovom krvopiji Netanjahu. 

Link to comment
27 minutes ago, Frank Pembleton said:

Naravno da ne postoje istraživanja, a da pričaju "kad bismo i mi ovako na Kosovu" naravno da pričaju. I da se gura to kroz tabloide, gura se...

 

+1, cuo sam to sto puta u RL.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

+1, cuo sam to sto puta u RL.

:D 

Aman, pa zar je uopste nekoga potrebno ubedjivati u postojanje izraelskog sindroma u Srbiji: prosecan srpski nacionalista toliko vlazi na Izrael da mora da sedi u lavoru dok na Internetu oslobadja vraca Srbiji Kosovo...

I to je diskurstm koji se pojavio i negovan jos od 90-ih kada je takozvani javni prostor bio ispunjavan novokomponovanim mitom o istorijskoj slicnosti sudbina dva naroda, Srba i Jevreja, maltene bratstvu po istorijskoj unesrecenosti, pri cemu se do ogavnosti manipulisalo kako srpskim zrtvama, tako i Holokaustom...

  • +1 1
Link to comment
 

Догодине у Јерусалиму или Сљедеће године у Јерусалиму (хебр. לשנה הבאה בירושלים) фраза је која се често пјева на крају Седер Пасхе[1][2] или на крају Неила службе током Јом кипура.[3][4] Употребу пјесме током Пасхе је по први пут забиљежио Исак Тирнау у 15. вијеку у својој књизи у којој је прикупио минхаге разних ашкенаских скупина.[5][6]

Догодине у Јерусалиму покреће заједничку тему у јеврејској култури о жељи за повратком у обновљени Јерусалим, а коментатори сугеришу да фраза служи као подсјетник исуства живота у прогнанству.[7][8]

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Nova svetska levica u incestu sa korporacijama je jasno definisala svoja 4 glavna neprijatelja: Kapitalizam, Amerika, Izrael i Hriscanstvo. Sasvim je ocekivano da se sva komunisticka deca SFRJ svrstaju na stranu "rock koncerta za Palestinu", iako sam i ja bio na koncertu, ali me za Palestinu kako bih rekao ... nisam ni znao nista o njoj, kao Aleksandra Nakazio Kortez danas, naprimer.

Link to comment
6 minutes ago, Mos said:

Stigneš li da izadješ od borbe protiv komunizma u 2021..

 

Ja izlazim svaki dan naravno, iako je izlazenje zabranjeno, tj. juce je produzeno za jos 2 nedelje. To za mene ne vazi jer nisam podlozan ispiranju mozga.

 

Nego, nisam ja tema, sta ti mislis o Hamas braci?

Link to comment
1 hour ago, papapavle said:

Vala baš...

 

 

 

Nije se mislilo na izgled vec na njen vec legendarni nastup kada joj je novinarka morala objasnjavati sta je to Palestina, gde se nalazi i ostalo za vise razrede osnovne skole .....  a sto se izgleda tice kostalo je mnogo para da se ono napravi tako kako danas izgleda pa je opet zovu horseface.

Link to comment
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Krošek pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
×
×
  • Create New...