Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

On 12.5.2021. at 11:32, Moonwalker said:

 

Postoji li nekakvo racionalno objasnjenje za ova skretanja od tog trenutka i u takvom obimu?

 

Postoji. Rabin je bio skretanje, "skretanje" u desno je zapravo bio samo povratak na hronicno dominantno stanje. Plus ceo savremeni svet u poslednje vreme opasno naginje udesno.

Link to comment
22 minutes ago, harper said:

 

Postoji. Rabin je bio skretanje, "skretanje" u desno je zapravo bio samo povratak na hronicno dominantno stanje. Plus ceo savremeni svet u poslednje vreme opasno naginje udesno.


«Blago» onima koji se ne nalaze u tom ili slicnom hronicnom dominantnom stanju. I vidjeni da im se dominira jer tako treba, ili su drugi tako u mogucnosti, slucajnosti radi.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
Šta ne valja u tome što je objavila?
ne valja shto ne moze mir u svetu, to je licemerno i naivno, 2u1. znachi ona mora (mora!) ili da nagrdi svoje ili da nagrdi tudje, da bi se zavrteo josh koji krug razvrstavanja.

vidim da tviter ochajava.

sent from bubamoto


  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, Meazza said:

Roger Waters :hail:

Da, https://www.haaretz.com/roger-waters-sets-the-record-straight-1.5381170

od njega se dalo očekivati.

Spoiler

“So I turn up one day, and everyone’s all bubbling and there’s a room with about 150 young people and all their teachers standing around, and it couldn’t have been more welcoming. I thanked them for having me and asked what we should talk about. And they were silent, so I said, ‘Alright, I’ll tell you what we should talk about. How many of you have seen the documentary ‘Heart of Jenin’? And they might just as well have had stainless-steel shutters behind their eyelids.

 

“I started to talk about it, but it was like I had turned into a Martian or something. Suddenly, you could see the distaste and horror that I would be mentioning this. And I got quite angry. I didn’t shout at them but I said: ‘There is something wrong with this picture.’ So as wonderful and as full of love as playing to that audience of young people was, this was horrific.”

 

 

18 minutes ago, Kampokei said:

Meni ovo bilo zanimljivo da procitam. I sama cinjenica da je ovo organizovano, i kako je izvestavano o tome.

U poređenju sa današnjom situacijom, gde se Srbi mahom svrstavaju na stranu Izraela zbog islamofobije ("Eh, da mi možemo tako na Kosovu"), a u medijima mahom slušamo samo izraelsku stranu. Tek sam danas na RTS imao priliku da čujem i nekog sa palestinske strane. Čestitke RTSu.

 

Edited by Zabalujev
Link to comment
9 hours ago, Kampokei said:

Meni ovo bilo zanimljivo da procitam. I sama cinjenica da je ovo organizovano, i kako je izvestavano o tome.

 

http://www.yugopapir.com/2017/11/rock-koncert-za-palestinu-beograd-trg.html?fbclid=IwAR3KOBfCnc7WffftDllfuET6KXCTmqpmTcsFEEShgOqHJM9uT7ua2PbACQI

Mi tada nismo imali diplomatske odnose sa Izraelom, a PLO teroriste (one što ubiju invalida pa ga bace u more) smo puštali da prodju kroz Beograd na putu ka Moskvi. 

Link to comment
U poređenju sa današnjom situacijom, gde se Srbi mahom svrstavaju na stranu Izraela zbog islamofobije ("Eh, da mi možemo tako na Kosovu"), a u medijima mahom slušamo samo izraelsku stranu. Tek sam danas na RTS imao priliku da čujem i nekog sa palestinske strane. Čestitke RTSu.
 
Koliko je meni to blesavo naše "ugledanje" na Izrael.
Blesavo je verovatno preblaga reč.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

sto, pa sva poredjenja stoje

 

 

bogati smo kao izrael, vojska nam naoruzana vrhunskim nauruzanjem, tehnoloski smo izuezetno napredni, spremni smo do poslednjeg da izginemo za kosovo, a i najjaca svetska sila nam je blizak saveznik

nikako ne treba zanemariti ni sto smo u svim ratovima u proteklih 50ak godina pobedili :fantom:

 

1/1

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Koliko je meni to blesavo naše "ugledanje" na Izrael.
Blesavo je verovatno preblaga reč.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Srbi se ne svrstavaju mahom na izraelsku stranu a to "kad bismo mi ovako mogli na Kosovu" nikad nisam cuo u zivotu. Pretpostavljam da ima i jednog i drugog, to sto ja za nesto nisam cuo ne znaci da ne postoji, ali za tvrdnje da Srbi mahom podrzavaju ovog ili onog bi ipak trebalo ponuditi neko istrazivanje ili anketu kao dokaz. Svako od nas zivi u nekom svom bablu i cuje svakojake stvari ali to je sve na nivou anegdote koje ne znace nista.

  • +1 3
Link to comment
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Krošek pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
×
×
  • Create New...