Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

50 minutes ago, Jumanji said:

E, ovo tek sada vidim.
Ne stavljam se ja ni na jednu stranu, prosto mi stomak to ne dozvoljava. Ovim sto sam postavljala (a to mi je bilo dostupno) samo sam htela da pokazem besmisao uloge obicnog coveka. I da zivot ne vredi bas nista, ni cvonjka. A i ebes takav.

Ma boze sacuvaj da sam tebe kritikovao, samo sam se nadovezao... :) 

Muka ce da bude,, vec jeste, to sto ce na svakog ubijenog Izraelca da ide nesrazmerno vise tvitova i ostalih medijskij pracenja, nego na ubijenog Palestinca...

Sa sve masovnim zalom za mobilisanim kcerima i normalnimtm ljudima koji, eto, ne mogu da gledaju zvezde, nego rakete...

A to vec nije (toliko) do samo Izraela....

 

Obaska sto evo covek vec sat vremena i jace, ovde objasnjava da je obican ccovek kriv jer - glasa... :isuse: 

Link to comment
21 hours ago, namenski said:

I jedan mladi Izrael, zemlja koja je izazivala i zasluzivala divljenje spremnoscu i sposobnostima da zivi i prezivi:

 

Ni ta mlada država nije bila pošteđena ovakvih.. iskustava:

 

 

Jako je to tužno sve. Dokumentarac je odličan btw.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, zorglub said:

 

Ni ta mlada država nije bila pošteđena ovakvih.. iskustava:

 

 

Jako je to tužno sve. Dokumentarac je odličan btw.

Hvala za ovo

Edited by Roger Sanchez
  • +1 3
Link to comment

fenomenalno je kako sve ovo prolazi bez neke masovne i jasne osude, ovo ne bi mogli ni amerikanci ni rusi bez masovne osude ali eto moze malecki izrael. kurcobolja i arogancija izraela je neverovatna, ponasaju se kao vladari univezuma a i svet ih tretira kao takve

  • +1 2
Link to comment

Nije mi jasan... ma serem, jasan mi je pro palestinski sentiment sasvim, i ja ga imam. Ali moram da pitam: ako je neko iselio neku porodicu iz kuće u kojoj su vekovima živeli, pri tome nekoliko muškaraca pobio, ostale poslao u logor iz koga su se neki vratili a neki i nisu, da li ta kuća treba da se vrati direktnim potomcima te porodice, pa makar oni danas živeli u Bruklinu ili ne?
Jevrejski kvart Starog Jerusalima je '48. očistio od Jevreja jordanski komandant Jerusalima Abdulah Tal, uselio Palestince u njihove kuće i porušio nekih četrdesetak sinagoga koje su u tom delu postojale vekovima. Uostalom u izveštaju je sam napisao: "Tokom poslednjih hiljadu godina po prvi put ni jedan jedini Jevrejin nije ostao u Jevrejskom kvartu. Sistematično i bespoštedno uništenje i ubijanje i vojnika i civila unelo je užas u jevrejska srca. To će njihov povratak učiniti nemogućim."

  • +1 2
Link to comment
41 minutes ago, aram said:

ako je neko iselio neku porodicu iz kuće u kojoj su vekovima živeli, pri tome nekoliko muškaraca pobio, ostale poslao u logor iz koga su se neki vratili a neki i nisu, da li ta kuća treba da se vrati direktnim potomcima te porodice, pa makar oni danas živeli u Siriji ili Jordanu ili ne?

Može pitanje i ovako da se postavi. Time bismo pokrili stotine hiljada palestinskih porodica koje su proterane.

Izrael ovakve restitucije priznaje samo Jevrejima. A Jevreji koje pokušavaju da nasele u tom kvartu nemaju nikakve veze sa onima koji su tu ranije živeli. Kako jedan od njih kaže, ako ja ne ukradem, ukrašće neki drugi.

Link to comment
47 minutes ago, aram said:

Nije mi jasan... ma serem, jasan mi je pro palestinski sentiment sasvim, i ja ga imam. Ali moram da pitam: ako je neko iselio neku porodicu iz kuće u kojoj su vekovima živeli, pri tome nekoliko muškaraca pobio, ostale poslao u logor iz koga su se neki vratili a neki i nisu, da li ta kuća treba da se vrati direktnim potomcima te porodice, pa makar oni danas živeli u Bruklinu ili ne?
Jevrejski kvart Starog Jerusalima je '48. očistio od Jevreja jordanski komandant Jerusalima Abdulah Tal, uselio Palestince u njihove kuće i porušio nekih četrdesetak sinagoga koje su u tom delu postojale vekovima. Uostalom u izveštaju je sam napisao: "Tokom poslednjih hiljadu godina po prvi put ni jedan jedini Jevrejin nije ostao u Jevrejskom kvartu. Sistematično i bespoštedno uništenje i ubijanje i vojnika i civila unelo je užas u jevrejska srca. To će njihov povratak učiniti nemogućim."


Problem je malo veci od toga - Izrael taj princip vracanja otetog ne primenjuje i na sebe. Sukob nije oko tih nekoliko porodica nego oko paravana koji prave za proterivanje jos hiljada, za nove kolonije i za istovremeno nevracanje otetog. 

Link to comment
1 hour ago, aram said:

ma jasno, samo hoću da kažem da nema tu strane koja je bez greha

 

Pa to sigurno ne. Hamas je jeziva organizacija i nema se tu sta opravdavati.

Jevreji kad su se borili za Izrael su bar bili ujedinjeni, i levicari i desnicari, a ovi islamisti tamane sve sto ne misli kao oni.

Link to comment
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Krošek pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
×
×
  • Create New...