Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Jebote covece stavis li ti ikad prst na celo? :isuse: 
Zašto ne bi ekipa kojoj odgovara stavila prst na čelo? Što razlikuje Gazu od Irbila ili Ghoute, oko kojih se ne rone suze nego se s kokicama mirno promatra masterplay Real M..., pardon, Rusije Moćne.
Link to comment
1 minute ago, Roger Sanchez said:
5 minutes ago, namenski said:
Jebote covece stavis li ti ikad prst na celo? :isuse: 

Zašto ne bi ekipa kojoj odgovara stavila prst na čelo? Što razlikuje Gazu od Irbila ili Ghoute, oko kojih se ne rone suze nego se s kokicama mirno promatra masterplay Real M..., pardon, Rusije Moćne.

Evo, ja mislim da su Rusi govna, neviđena govna, da je Asad zločinac, neviđeni zločinac... OK?

 

I šta sad? To šta ja mislim o Rusima i Asadu, kako menja moj pogled na događaje u Gazi? Jel' treba da mi uz gađenje na Asada i Putina bude super što IDF ubija ljude, i da mi bude OK zemlje koje bi trebalo to da osude ćute? Ili se to odvratno licemerije ne sme primetiti? Zašto?

Link to comment
13 minutes ago, Roger Sanchez said:
17 minutes ago, namenski said:
Jebote covece stavis li ti ikad prst na celo? :isuse: 

Zašto ne bi ekipa kojoj odgovara stavila prst na čelo? Što razlikuje Gazu od Irbila ili Ghoute, oko kojih se ne rone suze nego se s kokicama mirno promatra masterplay Real M..., pardon, Rusije Moćne.

Aman bre Rodjere pl. Sanceze, jebes zrtvometriju, ovde se samo radi ili bi trebalo da se radi o cinjenici da su neki ljudi pobijeni na hladno.

I nekorektno je, mada sta je tu je i ne odnosi se samo na tebe naravno, petljati ovde Ruse ili bilo koga drugog.

Ali uleteti onako k'o jazavac Enduril, ma daj... 

Link to comment
16 minutes ago, namenski said:

Jebote covece stavis li ti ikad prst na celo? :isuse: 

 

Posto se vec prica o licemerju morao sam ukazati na jos jedno kvalitetno licemerje.

 

 

Link to comment
1 minute ago, Eraserhead said:

Posto se vec prica o licemerju morao sam ukazati na jos jedno kvalitetno licemerje.

Nisi, a kamo lepe srece da jesi: dojurio si da seiris i branis demokratijutm.

Obaska sto nisi bio ni deseti deo glasan koliko si bio u nekim drugim prilikama, a jos je gore sto nemas ni rec za postupanje takozvanih medija odnosno razlike u izvestavanju iz Sirije, na primer, i iz Gaze.

Uostalom, tvoj problem. :fantom: 

Link to comment
Just now, namenski said:

Nisi, a kamo lepe srece da jesi: dojurio si da seiris i branis demokratijutm.

Obaska sto nisi bio ni deseti deo glasan koliko si bio u nekim drugim prilikama, a jos je gore sto nemas ni rec za postupanje takozvanih medija odnosno razlike u izvestavanju iz Sirije, na primer, i iz Gaze.

Uostalom, tvoj problem. :fantom: 

 

 

A ne. Oko toga svega se slazem. Izrael cini zlocine i gleda mu se kroz prste.

Link to comment

Dobro, ako apstrahujemo činjenicu da smo mi ovde najgori licemeri, kako bi ti prokomentarisao licemerje zapadnih medija oko izveštavanja o najnovijim dešavanjima u Gazi?

 

@Eraserhead

Link to comment
10 hours ago, Frank Pembleton said:

Sad pregledao zapadne medije, i baš se insistira na izostanku izraza "ubijeni" u korist "nastradali" i "povređeni"...

 

 

Link to comment
Dobro, ako apstrahujemo činjenicu da smo mi ovde najgori licemeri, kako bi ti prokomentarisao licemerje zapadnih medija oko izveštavanja o najnovijim dešavanjima u Gazi?
 
[mention=366]Eraserhead[/mention]
Sigurno nisu takvi zbog demokratorske solidarnosti. Zaključak izvuci sam i naglas, tako da te se može napasti kao antisemita.
Link to comment
3 hours ago, Filozof manijak said:

Dobro, ako apstrahujemo činjenicu da smo mi ovde najgori licemeri, kako bi ti prokomentarisao licemerje zapadnih medija oko izveštavanja o najnovijim dešavanjima u Gazi?

 

@Eraserhead

 

Isto kao sto ga i ti komentarises. Izrael nema pravo da puca na nenaoruzane demonstrante cak i ako pokusavaju da "preskoce ogradu" a  mediji treba da nazovu stvari pravi imenom a ne da prikrivaju ocigledan zlocin. Ne volim termin "zapadni mediji" jer on obicno simbolizuje neciju politicku agendu.

 

Ono sto mi takodje smeta je to sto nema svega onoga sto smo slusali tokom protesta i ubijanja u Siriji. Recimo niko nije okacio slike bradatih hamasovaca uz komentar "evo ih ti mirni demonstranti" ili niko nije okacio nekakve kretenske internet dokaze da palestinci vezbaju padanje i povrede (valjda vezbaju i smrt) a i toga ima na tviteru. Ili nekakva poredjenja slika gde se isti demonstranti i pozadine javljaju u raznim delovima sveta. Opet i toga ima. I na kraju niko da pomene bele zeke ali valjda oni ginu kad se stigne do par hiljada. Pa onda kada pricamo o licemerju medija valja pomenuti i licemerje onih koji o tome pricaju.

 

Link to comment
10 hours ago, Roger Sanchez said:

Ima na lajni tog tweeta taze slika od prekjučer.

 

Više o ponosnom autoru:

Quote

 

Nir Dvori - Israeli journalist, military correspondent for Israeli News Company Channel 2

 

 

Edited by vememah
Link to comment
On 4/7/2018 at 22:36, Eraserhead said:

Ono sto mi takodje smeta je to sto nema svega onoga sto smo slusali tokom protesta i ubijanja u Siriji. Recimo niko nije okacio slike bradatih hamasovaca uz komentar "evo ih ti mirni demonstranti" ili niko nije okacio nekakve kretenske internet dokaze da palestinci vezbaju padanje i povrede (valjda vezbaju i smrt) a i toga ima na tviteru.

 

Niko to nije okačio iz prostog razloga što ono što se dešava u Gazi i okupiranim palestinskim teritorijama nije isto što i međunarodna džihadistička invazija na Siriju. Samim tim, nije realno očekivati da dve fundamentalno različite grupe dešavanja prate istovetni narativi ili reakcije na njih. Pomalo me čudi da je nešto ovako očigledno potrebno objašnjavati ljudima koji svako malo koriste #svejetoisto hashtag u ciničnom tonu i kako bi podvukli da nije sve isto.

Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

 

Niko to nije okačio iz prostog razloga što ono što se dešava u Gazi i okupiranim palestinskim teritorijama nije isto što i međunarodna džihadistička invazija na Siriju. Samim tim, nije realno očekivati da dve fundamentalno različite grupe dešavanja prate istovetni narativi ili reakcije na njih. Pomalo me čudi da je nešto ovako očigledno potrebno objašnjavati ljudima koji svako malo koriste #svejetoisto hashtag u ciničnom tonu i kako bi podvukli da nije sve isto.

 

Ne znam sta to nije isto u tome da se ljudi bore protiv represije (Asadove) i u tome da se ljudi bore protiv represije (Izraelske). Zapravo ta dva motiva deluju prilicno “isto” a i medju jednima i drugima se mogu naci bradonje. Eto jednom se dogodi nesto sto je “isto” i svejetoistoisti nisu u stanju da prepoznaju to.

 

Bice da je nesto drugo u pitanju a ima veze s manjkom karaktera.

Link to comment
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Krošek pinned this topic
×
×
  • Create New...