Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Naravno da nisi. Ali ako ti lično ne bi to uradio, onda me interesuje kojom logikom prebacuješ na onu Hamasovu budalu svu odgovornost za izraelski postupak kojem ti sam ne bi pribegao?
Ma to je ono: ja nemam stomak za to, ali neko to mora da uradi.
Link to comment
Volio bih da mi neko upućeniji objasni tehničku stranu ove praxe slanja upozorenja prije ispaljivanja. Teoretski i osoba, primarni cilj napada, se onda može skloniti? A ovi to iz nekog razloga ne čine i još izlažu i djecu. U čemu je stvar?
Pa to sto osoba koja je cilj napada, ne samo da se ne skloni vec zrtvuje i sopstvenu decu, pokazuje kakav je to necovek u stvari...pokazuje njegovu nameru da pravi senzaciju ne bi li dobio podrsku svetske javnosti u sto vecoj meri...Tako je i Milosevicu javljeno da ce biti bombardovan RTS, ali je on ipak odluci da ostavi cini mi se 7 ljudi da poginu unutra, cisto zarad kasnijeg propagandnog zicera...razlika je u tome sto je Rajan oducio da i svoju bulju stavi u taj cabar, sto pokazuje da je stvarno ubedjen u to sto prica.. Dok Milosevicu nije padalo napamet da i sam pogine tada i resi nas bede...U svkom slucaju pokazuje necovestvo (boljeg izraza trenutno ne mogu da se setim) te osobe...
Link to comment
Malo me ovo podseća na 1999. godinu i jednu prethodnu, vrlo skorašnju raspravu o civilnim žrtvama.Za mene, onaj ko granatira dete je ubica, isto kao i onaj ko je to dete uzeo za taoca. Nisi sposoban da tog i takvog Rajana rokneš snajperom, bombom ispod auta, otrovom, upadom tima diverzanata koji će ubiti samo njega, a ostale uspavati nekakvim gasom? Nemaš nijedno drugo taktičko rešenje koje ne podrazumeva raznošenje male dece na paramparčad? Onda priznaj poraz, ali nemoj da ubijaš decu zbog svoje nekompetencije.
Kakav poraz, kakva nekompetencija kad su ga ubili? Nijedan snajperista, nijedan diverzant nije vredan da bi se ubio čovek koji se krije iza svojih žena i dece.
Link to comment
Pa to sto osoba koja je cilj napada, ne samo da se ne skloni vec zrtvuje i sopstvenu decu, pokazuje kakav je to necovek u stvari...pokazuje njegovu nameru da pravi senzaciju ne bi li dobio podrsku svetske javnosti u sto vecoj meri...Tako je i Milosevicu javljeno da ce biti bombardovan RTS, ali je on ipak odluci da ostavi cini mi se 7 ljudi da poginu unutra, cisto zarad kasnijeg propagandnog zicera...razlika je u tome sto je Rajan oducio da i svoju bulju stavi u taj cabar, sto pokazuje da je stvarno ubedjen u to sto prica.. Dok Milosevicu nije padalo napamet da i sam pogine tada i resi nas bede...U svkom slucaju pokazuje necovestvo (boljeg izraza trenutno ne mogu da se setim) te osobe...
Složićeš se barem da su svi koji učestvuju u ubijanju dece - neljudi, ne samo Rajan? Valjda i neposrednom izvršiocu sledi malo krivice?
Link to comment
Kakav poraz, kakva nekompetencija kad su ga ubili? Nijedan snajperista, nijedan diverzant nije vredan da bi se ubio čovek koji se krije iza svojih žena i dece.
Da nisi malo u kontradikciji ovde? Morališeš o tome da se čovek krije iza svojih žena i dece, a istovremeno opravdavaš akciju u kojoj oni bivaju ubijeni?
Link to comment
Složićeš se barem da su svi koji učestvuju u ubijanju dece - neljudi, ne samo Rajan? Valjda i neposrednom izvršiocu sledi malo krivice?
Pa naravno, na prethodnim stranama sam i pisao o tome, sada je pitanje bilo o Rajanu pa odgovaram samo na taj deo...
Link to comment
Naravno da nisi. Ali ako ti lično ne bi to uradio, onda me interesuje kojom logikom prebacuješ na onu Hamasovu budalu svu odgovornost za izraelski postupak kojem ti sam ne bi pribegao?
A šta bi ti uradio kada bi znao da će taj Rajan već koliko sutra gađati tebe, tvoju porodicu, tvoje građane, poslati ti bombaše samoubice itd. Ti bi garant pregovarao s njim. Nije nego.
Link to comment
A šta bi ti uradio kada bi znao da će taj Rajan već koliko sutra gađati tebe, tvoju porodicu, tvoje građane, poslati ti bombaše samoubice itd. Ti bi garant pregovarao s njim. Nije nego.
Kakav si ti napaljenko. Redukuješ raspravu na propagandno urlanje.
Link to comment
Da nisi malo u kontradikciji ovde? Morališeš o tome da se čovek krije iza svojih žena i dece, a istovremeno opravdavaš akciju u kojoj oni bivaju ubijeni?
Cilj akcije nisu bile žene i deca nego ovaj koga i ne znam zašto zovem čovekom.
Link to comment
onog momenta kad neko sa tim stavovima dodje u situaciju da ih sprovede ili da moze da utice da se takvi stavovi sprovedu onda jeste, u ratnom stanju, legitimno likvidirati takvu osobu.
Izraelski ministar sa takvim stavovima zvao se Rehavam Ze'evi. Likvidiran je 2001, bez "kolateralne štete". Napad je označen kao teroristički , napadači su proglašeni teroristima. Ja ne vidim zašto bi se akcije IDF-a, slične po motivima, veće po obimu , drugačije tretirale. U pitanju je terorizam. Terorizam koji sprovodi država Izrael.
Link to comment
Cilj akcije nisu bile žene i deca nego ovaj koga i ne znam zašto zovem čovekom.
Aha, znači pošto je on bio "cilj akcije", a ne žena i deca, onda o njima ne treba ni govoriti?
Link to comment
Izraelski ministar sa takvim stavovima zvao se Rehavam Ze'evi. Likvidiran je 2001, bez "kolateralne štete". Napad je označen kao teroristički , napadači su proglašeni teroristima. Ja ne vidim zašto bi se akcije IDF-a, slične po motivima, veće po obimu , drugačije tretirale. U pitanju je terorizam. Terorizam koji sprovodi država Izrael.
A kojim imenom nazivash ono dijametralno suprotno? Borbom za oslobodjenje?Simpaticne i bezazlene diverzantske akcije?
Link to comment
Kakav si ti napaljenko. Redukuješ raspravu na propagandno urlanje.
A jel' ti se neko obratio? Turi svoj nos tamo gdje te neko nešto pita ako već ne znaš da tipkaš "civilizovanije".
Link to comment

što se mene tiče, likvidacija ministra koji aktivno poziva na genocid nije terorizam, nego legitiman čin.edit: Dacho od Bosne, nije bitno da li si mi se "obratio" ili ne, nije ovo kafana nego forum na kome svi komentarišu sve. I da, tvoj post je bio napaljeno propagandno urlanje.

Edited by vasudeva418
Link to comment

samo da zamolim učesnike diskusije da pokušaju sve kako bi ostala u granicama elementarne pristojnosti. teme o bliskom istoku imaju nezgodnu tendenciju da se pretvore u ad hominem pljuvanja.

Link to comment
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Krošek pinned this topic
×
×
  • Create New...