Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

@DachaPa dobro, ja tesko da bi sebe dovodio u takvu situaciju, ali i da se dovedem, naravno da se ne bih zaklanjao iza sopstvene dece. Ni ne pokusavam da kazem da je Rajan cist, samo govorim da se ne moze Izrael opravdati nicim, zbog toga sto je ubio makar ijedno dete, recenica da je to kolateralna steta je jednostavno neljudska...BTW NATO-u je bio cilj ne Milosevic licno, nego njegov rezim, tako su barem pricali, a mostovi televizije, i poneke osobe su bili kolateralna steta...to je taj isti monstrouzni mindset...Ja naravno ne abloiram Milosevica, koji je zasluzio mnogo gore nego sto mu se desilo...Ali brate moj, ne mogu da prihvatim ni retoriku druge strane...nema sile

Edited by Loshmi
Link to comment
Demonstriraju protiv Izraela,diljem Evrope. Nigde ne videh da bilo ko demonstrira protiv Hamasa.Uostalom,svaki normalan covek bi potpisao onu boldovanu rechenicu buduceg americkog predsednika.Cak i ako nema dece.
Obožavam kad se u sukobu imperijalizma i fundamentalizma govori o pravdi. Još više obožavam kad vidim mlade studente koji uzvikuju klasna pravda i jednakost, a onda ogrnu palestinku i odu ispred izraelske ili američke ambasade. Gde se to napravi kratak spoj u glavi, pa ljudi pomešaju prvu sjajnu i ovu drugu, ne tako sjajnu ideju, hm?
Link to comment
Jevreji, s druge strane, nemaju luksuz da izigravaju zrtve i sticu samilost medjunarodne javnosti; em ih ima malo, em su tokom svoje duge istorije uglavnom bili zrtve i kao takvi shvatili da samilosti svetske javnosti ic ne pomaze kada se pojavi neki brat Rudolf, Torkvemada ili Hitler. Strahopostovanje i sposobnost da se brane od i napadanu nepreijatelja je ipak bolje od samilosti.
Izrael nema taj luksuz zato jer je demokracija (+ koja za nekoliko mjeseci ima i izbore). Demokratska vlada ne može šutjeti i trpiti, svakako ne predugo, prije nego što nešto poduzme.Velika je tragedija da je ta bolesna ekipa zavladala Gazom, prvim teritorijem gdje su se Izraelci povukli na '67 granice. HAMAS radi za Bibija, i za ostatak nacionalističke ekipe u Izraelu kojoj je nedopustiv povratak na te granice. Sad im daju argumente - evo povukli ste se, golubi & pacifisti - zauzvrat ste dobili rokanje raketama do Aškelona. Pa se vi povucite iz Zapadne obale..
Link to comment
Cek cek lagano, tu nema sanse da se slozim sa tobom, to je po meni logicka besmislica, znaci neko nije kriv sto je bacio bombu, kriv je onaj ko se postavio na tom mestu...Pa ja ne mogu da verujem, ok naravno da cemo reci da je taj Rajan delimicno kriv, jer je jebeni ludak, ali abolirati Izrael za zlocin nad civilnim stanovnistvom, je jebeno ludilo, narocito mi ovde na balkanu bi trebalo da budemo osetljiviji prema tome...To sto se neko zaklanja iza civilnog stanovnistva, ne pretvara to stanovnistvo u legitimnu metu...ludost je to pricati.
ne moze se pausalno utvrdjivati krivica, nego konkretno od slucaja do slucaja. u ovom slucaju je rajan kriv jer je bilo poznato da je on jedan od ciljeva izraela, kao i da je njegova kuca vojni objekat. i na sve to jos i cinjenica da su izraelci najavili konkretan napad na kucu.
Link to comment
samo poremecen covek moze drzati porodicu tesno uz sebe u situaciji kad je meta jedne vojne sile. i sva krivica zbog stradanja dece ide na njegovu dusu.
A kakav to čovek može izdati naredbu za napad znajući za činjenicu da je meta okružena svojom porodicom? To zaključivanje u kojem je svako ko se nađe u blizini "legitimne mete" sam kriv za svoju smrt je logika teroriste. Da li je "legitimna meta" osoba čiji su stavovi sledeći :
He publicly advocated the population transfer by agreement of 3.3 million Palestinians from the West Bank and Gaza to Arab nations.According to him, this could be accomplished by making the lives of Palestinians so miserable they would relocate, by use of military force during wartime, or through an agreement with Arab nations
After the Iraqi invasion of Kuwait in 1990, he advocated the expulsion of Palestinians to the east side of the Jordan River, where they could serve as a human shield should the Iraqi Army seek to attack Israel
da li je legitimno likvidirati člana Izraelske vlade sa takvim stavovima?
Ajd' da nešto pitam: šta bi lično, osobno, personalno, vi uradili kada bi imali oko sebe ljude koji vas: 1. gađaju raketama 2. raznose se bombama u vašim autobusima i tržnim centrima punih civila 3. imaju ideologiju da vas treba sve pobiti i baciti u more 4. koji čine sve kako bi svaki građanin Gaze i West Bank-a postao ili vojnik ili samoubica 5. čije žene u svojim intervjuima izjavljuju da rađaju nove bombaše samoubice a i same bi se latile tog "posla"??? Vjerujem da bi sjedili skrštenih ruku i pokušali da ih urazumite diplomatskim putem da vam to više ne rade...nije nego. Baj d vej, svaki život je neprocjenjivo vrijedan, ali očito da to neki dole (kao ni na ovim prostorima) ne razumiju.
I druga strana ima svoje argumente, pa se tako mogu postaviti pitanje šta bi to trebalo da rade ljudi koji se nalaze u sledećoj situaciji:1. žive u izbegličkim kampovima, u nehumanim uslovima,čije je postojanje posledica činjenice da je prilikom stvaranja države Izrael proterano 80% arapske populacije2. Izrael ne priznaje postojanje njihove države, drži pod okupacijom teritorije na kojoj žive, i ignoriše rezolucije SB koje zahtevaju povlačenje sa okupirane teritorije3. U vladi Izraela se nalaze ljudi koji smatraju da granice Izraela treba da budu od Sredozemnog mora do reke Jordan i smatraju da se sukob može rešiti "transferom" Palestinaca u susedne države4. Izrael svojim diskriminatorskim tretmanom čini sve da svaki građanin Gaze i Zapadne Obale želi da bude terorista5. Imaju posla sa protivnikom koji smatra da je adekvatan odgovor na raketne napade ,u kojima u proteklih sedam meseci nije bilo žrtava, uništavanje kompletne infrastrukture teritorije na kojoj žive i ubistvo , do sada, 450 ljudi od kojih su barem četvrtina civili.Ovo ne znači da tvoji argumenti nisu tačni , već da u tom sukobu nema nevinih , a veću odgovornost bi trebalo da ima strana koja je civilizovanija (ili se takvom predstavlja). A mi imamo slučaj da se predizborna kampanja vladajuće stranke u Izraelu zasniva na ratnim zločinima.
Link to comment

Ispalim rakete sa bolnice, trznice, vrtica, skole, vatrogasnog udruzenja, doma penzionera, porodilista, shoping centra, bilijar kluba, lokalnog kioska, slasticarne, minareta a pri tome pravim skloniste municije u lokalnoj dzamiji, oni me upozore, ja se pravim budala, pa opet malo ispaljujem sa doticnih lokacija, pa opet upozorenje, ja se pravim budala pa kad njima prekipi onda me bombarduju ko mutavog. Izgine dosta jadnog sveta, a ja trljam bradu i onda pokazujem kako je zli Izrael ubica dece i idem da se zalim savetu bezbednosti. VEC VIDJENO!Kako kod ovo je kraj Hamasa.

Link to comment
Izrael nema taj luksuz zato jer je demokracija (+ koja za nekoliko mjeseci ima i izbore). Demokratska vlada ne može šutjeti i trpiti, svakako ne predugo, prije nego što nešto poduzme.Velika je tragedija da je ta bolesna ekipa zavladala Gazom, prvim teritorijem gdje su se Izraelci povukli na '67 granice. HAMAS radi za Bibija, i za ostatak nacionalističke ekipe u Izraelu kojoj je nedopustiv povratak na te granice. Sad im daju argumente - evo povukli ste se, golubi & pacifisti - zauzvrat ste dobili rokanje raketama do Aškelona. Pa se vi povucite iz Zapadne obale..
kl@Indy, Rosbacher, Dača, Teja, po svemu sudeći se slažete s ocjenom da Hamas koristi civile Gaze kao taoce uključujući i članove vlastitih obitelji. Je li civiliziran pristup takvom problemu likvidirati teroriste bez obzira na civilne žrtve? Da je u toj kući s Rajanom sjedilo 10 izraelske ili američke djece sad bi se govorilo o katastrofalnoj akciji a zapovjednik bi bio pozvan na odgovornost. Cijena života palestinske djece je za vas, za Izraelce, za USA i za hamasovštinom inficirane Palestince prokleto niska. Opravdavati to činjenicom da su cijenu definirali njihovi roditelji? Ne znam, neka sam "forumski moralista"x1000, ali zvuči krajnje odvratno. Za masakr u Wacu, ili Beslanu su krivi isključivo davidijanci, resp. teroristi?
Link to comment
kl@Indy, Rosbacher, Dača, Teja, po svemu sudeći se slažete s ocjenom da Hamas koristi civile Gaze kao taoce uključujući i članove vlastitih obitelji. Je li civiliziran pristup takvom problemu likvidirati teroriste bez obzira na civilne žrtve? Da je u toj kući s Rajanom sjedilo 10 izraelske ili američke djece sad bi se govorilo o katastrofalnoj akciji a zapovjednik bi bio pozvan na odgovornost. Cijena života palestinske djece je za vas, za Izraelce, za USA i za hamasovštinom inficirane Palestince prokleto niska. Opravdavati to činjenicom da su cijenu definirali njihovi roditelji? Ne znam, neka sam "forumski moralista"x1000, ali zvuči krajnje odvratno. Za masakr u Wacu, ili Beslanu su krivi isključivo davidijanci, resp. teroristi?
Mozda bi moderacija mogla da splituje ovaj topik .Indy je postavio jako zanimljivo pitanje,pa mozda diskutujemo o civilnim zrtvama na nekom splitovanom topiku.Civilne zrtve i rat,recimo.Terorizam (ovaj moderni) je i kreiran bash od Palestinaca. Teroristi su bili i Cionisti,alisamo uslovno jer su imali tacnu predstavu o cilju svojih bombashkih napada.Ovo, drugo boldovano, cista je hipoteza, pa ne vidim zasto uopste tako nesto ovde i pominjesh.
Link to comment
Cijena života palestinske djece je za vas, za Izraelce, za USA i za hamasovštinom inficirane Palestince prokleto niska. Opravdavati to činjenicom da su cijenu definirali njihovi roditelji?
Upravo tako, da su u pitanju neke druge regije i neki drugi narodi, da su deca druge nacionalnostiza akciju u kojoj pogine toliko civila, bi se pricalo da je neprihvatljiva, ili bi je cak nazvali humanitarnom katastrofom, a mozda bi bila proglasena za etnicko ciscenje, ili pak i genocid...zavisno o tome ko je cini i nad kim...Posto su u pitanju "osvedoceni teroristi"...onda je to ok...Muka mi je od tog licemerja, mame mi..
Link to comment
samo poremecen covek moze drzati porodicu tesno uz sebe u situaciji kad je meta jedne vojne sile. i sva krivica zbog stradanja dece ide na njegovu dusu.
Biće da sam nepopravljivi romantičar ali zaista me fascinira lakoća sa kojom se deca podvode pod kolateralnu štetu. I to još od strane pripadnika naroda koji je i sam bio izložen toj kolateralnoj filozofiji i osetio sve njene čari.što se tiče kvotovanog dela, poverovaću u njega ukoliko forumske apologete kolateralne štete potvrde da ono što se pre deset godina desilo u Drenici i Donjem Prekazu takođe ide samo i isključivo na dušu poremećenog čoveka koji je držao porodicu tesno uz sebe u situaciji kada je bio meta jedne vojne sile.Suviše olako trošite ljudske živote, drugari. Zapitajte se šta biste uradili da je odluka o lansiranju na vama i da znate šta će se dogoditi tim ženama i deci. Da li bi vam ebga, uvek stradaju civili, živimo u takvom svetu bilo dovoljno da mirno odete na spavanje? Postoje neki elementi ljudskosti čak i kada kažnjavaš teroriste.
Link to comment

Hajde, hajde, to nisu deca, nego mali teroristi. Danas kamenje, sutra rakete. Najbolje je to ubiti dok je malo, posle se mnogo gica.

Link to comment
Biće da sam nepopravljivi romantičar ali zaista me fascinira lakoća sa kojom se deca podvode pod kolateralnu štetu. I to još od strane pripadnika naroda koji je i sam bio izložen toj kolateralnoj filozofiji i osetio sve njene čari.što se tiče kvotovanog dela, poverovaću u njega ukoliko forumske apologete kolateralne štete potvrde da ono što se pre deset godina desilo u Drenici i Donjem Prekazu takođe ide samo i isključivo na dušu poremećenog čoveka koji je držao porodicu tesno uz sebe u situaciji kada je bio meta jedne vojne sile.Suviše olako trošite ljudske živote, drugari. Zapitajte se šta biste uradili da je odluka o lansiranju na vama i da znate šta će se dogoditi tim ženama i deci. Da li bi vam ebga, uvek stradaju civili, živimo u takvom svetu bilo dovoljno da mirno odete na spavanje? Postoje neki elementi ljudskosti čak i kada kažnjavaš teroriste.
Verovatno bash zbog ovoga. Oguglali smo bre na sve. Uostalom, obzirom da pominjesh i nashu pripadnost ( pojma nemam kome i cemu) i nasha iskustva,vidjenja,dozivljavnja,ali i licnog iskustva i poznavanja nekih ljudi (jako mladih ,usput i na silu i protiv svoje voljeodvedenih na neke frontove i bitke za srpska ognjista) koji su takodje bili raskomadanikao ova neduzna i nevina deca, onda se ja pitam zasto bih imala vishe saosecanja i ljubavi prema toj,meni stranoj deci, nego prema ovoj nashoj deci. Svakog humanog coveka pogodi nesrecna sudbina detata. Zar nismo vidjali toliko unesrecene,mrtve dece iu nekim prirodnim katastrofama?U onoj Africi ( zaboravljenoj od sveta i CNN-a) bash ta deca stradaju na uzasan nachin svaki dan.Koliki je broj, ti niko ne zna i nikoga ne zanima. JerBO ni CNN to ne zanima.A vest je naravno samo ona ,jedina i prava istina, sta oni smatraju uputnim daprikazu.Zato stvarno nemam nameru da lijem krokodilske suze ni na forumima ni privatnoza ovom decom o kojoj je ovde rech.
Link to comment

Mislim da je tu samo problem to što Izrael nije svetskoj javnosti ponudio više informacija o okolnostima pod kojima se to ubistvo dogodilo. Odnosno, da li je učinjeno sve da se druge žrtve smanje na minimum. Ako je njegova taktika bila da sedi okružen porodicom verujući da ga tako niko neće roknuti onda je odgovornost isključivo njegova. Ukoliko Izrael nije preuzeo sve neophodne mere onda je odgovornost njihova. Jasno je da nisu mogli da ga skinu snajperom, ali ostaje nejasno da li je postojala mogućnost da bude manje žrtava.Generalno, pored toga nšto nisam siguran da Izrael zna šta postiže ovakvim smaknućima mislim da je njihov veliki problem slaba komunikacija sa svetskom javnošću što je isključivo njihova krivica.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Znači, jedini problem je u tome kako spinovati činjenicu da Izrael ima zvaničnu i ustavnu podelu na građane prvog i drugog reda?

Link to comment
...poznavanja nekih ljudi (jako mladih ,usput i na silu i protiv svoje voljeodvedenih na neke frontove i bitke za srpska ognjista) koji su takodje bili raskomadanikao ova neduzna i nevina deca... onda se ja pitam zasto bih imala vishe saosecanja i ljubavi prema toj,meni stranoj deci, nego prema ovoj nashoj deci. Svakog humanog coveka pogodi nesrecna sudbina detata. Zar nismo vidjali toliko unesrecene,mrtve dece iu nekim prirodnim katastrofama?nemam nameru da lijem krokodilske suze ni na forumima ni privatnoza ovom decom o kojoj je ovde rech.
Ginula su i srpska (mobilizirana :ph34r:), umiru djeca u Africi, zašto bismo se onda potresali pogibijom palestinčića? Ljudi su smrtni, palestinčići su ljudi, čemu onda čuđenje zbog smrti? U pravu si, nek se žali tati teroristi. :lolol: . Idem umutiti jedan capuccino, vita e bella. Krokodilske suze? :D E jesi šeret, gospa Teja, pa to je za krokodile.lep pozdrav
Link to comment
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Krošek pinned this topic
×
×
  • Create New...