Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Gospodo (i pokoja damo) draga, ne može se ideologijom nikakvom opravdati zatiranje čitave porodice.Nema opravadanja. Nema. Ko to ne razume nečovek je.I nek mi se napase muda svako ko ove reči protumači kao prazno moralisanje ("moralne gromade").

Link to comment

Ti izgleda ne razumes razliku izmedju objasnjenja i opravdanja. Po tebi, ako se covek bavio pravljenjem bombi i pritom detonirao svoju zgradu, nije uopste odgovoran za pogibiju stanara. Naravno da jeste prazno moralisanje i krokodilske suze. Apsolutno ste odvratni u svojoj gluposti i neukosti. (Ne primetih da ste ikad ovako kukali nad zrtvama islamistickog terorizma - pa gde biste vi, levaci, ucenici Chomskog i slicnih lazova).

Edited by Indy
Link to comment

Indy, ako se oko cene slažemo, mene zanima šta Izrael tačno dobija smaknućem npr. tog lika? Da li će na njegovo mesto uskočiti deset sličnih manijaka? Hoće. Da li će njegova egzekucija, i svih ostalih koje IDF bude uspela da dohvati, rešiti ovaj konflikt? Neće. U redu su viši ciljevi i sve to, ali koliko su ovde ciljevi zaista viši, a koliko je u pitanju puko rokanje dok se može i koliko se može, pa onda ponovo u otkopavanje mirovnog procesa i dijaloga?Mislim, ako je i zbog Kasam raketa, mnogo je. Postoje daleko suptilniji i civilizovaniji načini da se taj problem reši.

Link to comment

primetio sam da ti uvek, kada razgovaramo o slicnim temama, okrenes pricu na levica vs desnica, i niko osim tebe o tome ne prica. sto se tice osude zlocina islamista, pa to niko ne dovodi u pitanje, tako da je bez veze o tome pricati.

Link to comment

@beowl: gde? i btw ko je na bliskom istoku civilizovan? ko je, uopšte, u svetu naročito civilizovan kada uđe u rat? nije da tebi spočitavam bilo šta od ovoga ali se ne sećam nijednog rata koji je vođen, da se naročito brinulo o civilima, naročito ne od xx veka pa naovamo.

Edited by Diskutant
Link to comment

Ajd' da nešto pitam: šta bi lično, osobno, personalno, vi uradili kada bi imali oko sebe ljude koji vas: 1. gađaju raketama 2. raznose se bombama u vašim autobusima i tržnim centrima punih civila 3. imaju ideologiju da vas treba sve pobiti i baciti u more 4. koji čine sve kako bi svaki građanin Gaze i West Bank-a postao ili vojnik ili samoubica 5. čije žene u svojim intervjuima izjavljuju da rađaju nove bombaše samoubice a i same bi se latile tog "posla"??? Vjerujem da bi sjedili skrštenih ruku i pokušali da ih urazumite diplomatskim putem da vam to više ne rade...nije nego. Baj d vej, svaki život je neprocjenjivo vrijedan, ali očito da to neki dole (kao ni na ovim prostorima) ne razumiju.

Link to comment
...mene zanima šta Izrael tačno dobija smaknućem npr. tog lika? Da li će na njegovo mesto uskočiti deset sličnih manijaka? Hoće. Da li će njegova egzekucija, i svih ostalih koje IDF bude uspela da dohvati, rešiti ovaj konflikt? Neće. U redu su viši ciljevi i sve to, ali koliko su ovde ciljevi zaista viši, a koliko je u pitanju puko rokanje dok se može i koliko se može, pa onda ponovo u otkopavanje mirovnog procesa i dijaloga?Mislim, ako je i zbog Kasam raketa, mnogo je. Postoje daleko suptilniji i civilizovaniji načini da se taj problem reši.
Nije cilj akcije IDF resavanje konflikta vec kaznjavanje i obezglavljivanje Hamasa na neko vreme. U uslovima gde ne postoji mogcnost da se konflikt resi i ovo je neka vajda za Izrael. Doduse i Hamas misli da ima vajde od ovih batina jer koristeci civile kao stit sticu propagandne poene i simpatije dela mendjunarodnoj javnosti (kad vec ne mogu da zbrisu drzavu Izrael sa lica zemlje). Jevreji, s druge strane, nemaju luksuz da izigravaju zrtve i sticu samilost medjunarodne javnosti; em ih ima malo, em su tokom svoje duge istorije uglavnom bili zrtve i kao takvi shvatili da samilosti svetske javnosti ic ne pomaze kada se pojavi neki brat Rudolf, Torkvemada ili Hitler. Strahopostovanje i sposobnost da se brane od i napadanu nepreijatelja je ipak bolje od samilosti. Mozda ce jednog dana "manijaci" i oni koji ih precutno podrzavaju, kao i oni koji ih ne podrzavaju ali im nedostaje kuraz da dignu svoj glas protiv njih, konacno da prihvate da je drzava Izrael tu gde je i da ce kao takva da postoji uprkos hamasovskih i inih pateticnih bravada, poziva u sveti rat i arogantnih pretnji.
Link to comment
Da ne bude da sam neki monstrum kome nije zao dece ni zena, ali mislim da je u celoj prici dosta bitno da je chichina ideologija upravo bila hiperprodukcija mladih narastaja sa ciljem stvaranja buducih vojnika protiv Izraela. Barem tako pisu novine, mozda lazu, otkud ja znam.Posto sam vec pokrenuo vrlo skakljivu temu, da li ima ista problematicno u odnosu samih palestinskih boraca (Hamasa u ovom slucaju) prema sopstvenim civilima (da uzmemo da je odnos Izraela vec kvalifikovan kao zlocinacki)? Zasto lociraju svoje bacace u gusto naseljenim podrucjima?
Nizar Rajan je 2000. svog prvorodjenog sina poslao u samoubilacku misiju - momak se razneo eksplozivom i pri tome sa sobom u smrt poveo i dva Izraelca.
Link to comment

jewbrad 1 isukariotska angry.gif nabili sirotinju raju u konc logor pa rokajua, ko ce to da finansira? verovatno madoff the jewzidovstinu ne mogu da smislim :D

Link to comment
Gospodo (i pokoja damo) draga, ne može se ideologijom nikakvom opravdati zatiranje čitave porodice.Nema opravadanja. Nema. Ko to ne razume nečovek je.I nek mi se napase muda svako ko ove reči protumači kao prazno moralisanje ("moralne gromade").
izrael je zatro rajana.rajan je zatro svoju porodicu.samo poremecen covek moze drzati porodicu tesno uz sebe u situaciji kad je meta jedne vojne sile. i sva krivica zbog stradanja dece ide na njegovu dusu.
Link to comment
izrael je zatro rajana.rajan je zatro svoju porodicu.samo poremecen covek moze drzati porodicu tesno uz sebe u situaciji kad je meta jedne vojne sile. i sva krivica zbog stradanja dece ide na njegovu dusu.
Baš tako.
Link to comment
izrael je zatro rajana.rajan je zatro svoju porodicu.samo poremecen covek moze drzati porodicu tesno uz sebe u situaciji kad je meta jedne vojne sile. i sva krivica zbog stradanja dece ide na njegovu dusu.
Cek cek lagano, tu nema sanse da se slozim sa tobom, to je po meni logicka besmislica, znaci neko nije kriv sto je bacio bombu, kriv je onaj ko se postavio na tom mestu...Pa ja ne mogu da verujem, ok naravno da cemo reci da je taj Rajan delimicno kriv, jer je jebeni ludak, ali abolirati Izrael za zlocin nad civilnim stanovnistvom, je jebeno ludilo, narocito mi ovde na balkanu bi trebalo da budemo osetljiviji prema tome...To sto se neko zaklanja iza civilnog stanovnistva, ne pretvara to stanovnistvo u legitimnu metu...ludost je to pricati. Aj sad necu da trolujem, samo pravim malu analogiju, to sto se Milosevic skrivao iza Srbije, ne znaci da je NATo u pravu kada bombarduje mostove i TV stanice i bla bla po Srbiji...Ne mozemo abolirati NATO u takvoj situaciji, narocito njegove akcije VAN KOSOVA, samo zato sto je tu Milosevic..ista je prica i sa Izraelom bar u ovoj situaciji...A to sto Obama opravdava Izrael, samo pokazuje da nece skliznuti sa dosada utabanog puta, to ne abolira izrael, nego govori rec dve i o obami samom...
Link to comment

Ajde ti lošmi reci jedno, kada bi tebe danas ganjali da te likvidiraju, da li bi sa sobom vodio ženu i djecu ili bi ih ostavio na sigurno a ti spašavao svoju glavu? Ajd', budi malo realan.Baj d vej, NATO nije gađao Miloševića. Da jeste, taj ne bi bio među živima još onomad. IDF je gađao tog Rajana i ovaj je znao da je meta. Isključiva je njegova krivica što nije ženu i djecu sklonio na sigurno nego ih vucarao sa sobom.

Edited by dacha od bosne
Link to comment
Ti izgleda ne razumes razliku izmedju objasnjenja i opravdanja. Po tebi, ako se covek bavio pravljenjem bombi i pritom detonirao svoju zgradu, nije uopste odgovoran za pogibiju stanara. Naravno da jeste prazno moralisanje i krokodilske suze. Apsolutno ste odvratni u svojoj gluposti i neukosti. (Ne primetih da ste ikad ovako kukali nad zrtvama islamistickog terorizma - pa gde biste vi, levaci, ucenici Chomskog i slicnih lazova).
Demonstriraju protiv Izraela,diljem Evrope. Nigde ne videh da bilo ko demonstrira protiv Hamasa.Uostalom,svaki normalan covek bi potpisao onu boldovanu rechenicu buduceg americkog predsednika.Cak i ako nema dece.
Link to comment
zasto je bio legitimna meta?pisalo u Haaretzu?mnogo jebo i pravio decu protiv Izraela?imao 4 zene pa je mogao da napravi jos vise dece?fucking twilight zone, prvo 'lonac u kome se svi kuvaju' a sad i 'legitimnost ubijanja ljudi zato sto imaju ideologiju pravljenja dece'.
Nemoj mi ubacivati u usta stvari koje nisam rekao. Legitimna je meta od trenutka kada je Olmert to rekao. Lik je vojnik, i kad sila od preko plota najavi da će malo da ubija takve kao ti, tada makar porodicu svoju metneš na bus i teraš što dalje odatle. A priča o satiranju te dece da bi se smanjio broj potencijalnih bombaša je neozbiljna i retardirana i ne znam da je iko ovde zastupa. Zašto dosta o tome pls.
Link to comment
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Krošek pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
×
×
  • Create New...