Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

Ovo je ekstenzija projekta (pretpostavljam da su to kuće A i B - jedna se pojavljuje na fotografijama) koji je bio veoma zapažen na nekom salonu pre 4-5 godina (sasvim moguće i da je nagrađivan, ne sećam se). Ta prva kuća je imala ventilisanu fasadu, a ovo bi mogla biti sezonska radionica.

 

 

 

 

 

Link to comment

Btw, po meni je ovo izuzetan projekat. Izgleda da suptilni i nepretenciozni radovi imaju prođu na temi. Prvo ona crkvica, pa sad ovo. Izbegavam inače komentarisanje arhitekture, ali ovde smo bez mrcvarenja spojili Špera i vernakularizam. Sam Šper bi nas sve postrojio sa sve moderacijom zbog toga.

Link to comment

Уживао би он...бонвивански.

 

ha! zapravo, ima i u tome istine:)

 

inace, @kralj, odgledala ‘house life’ i zaista je odlican.

 

u mnogo navrata: h i l a r i o u s:) 

(gotovo besramno tatijevski – ovo, naravno, kazem sa simpatijama).

 

passerelle/footbridge segment bih stavila na loop bar na minut, ahaha (ono sa vratima… prosto ne mogu da verujem da na planu to nisu uvideli… ne moze biti da je namerno ucinjen taj detalj?!).

 

a i nisam znala da klijent nije vise ziv. sada taj prostor ima sasvi drugi smisao. odnosno, izgubila se svrha (sem secanja).

 

no, saberi-oduzmi, Koolhaas je ipak Koolhaas. poslednja scena, sto se mene tice, to veoma fino ilustruje.

hvala za trejler!

Edited by roksi
Link to comment

@prima, hah, da, malo je razdrazljiv zbog upucenih mu (negativnih) kritika.

 

iskreno, sto se mene tice, nisam ni na jednoj ni na drugoj strani. slazem se da je njegova arhitektura teatralna (ne bas rec koju trazim, al eto, tu negde) ali ne mislim da je bas u redu da se njegov opus, zdravo za gotovo, svede iskljucivo na showmenship (a daleko od toga da nesto mnogo volim njegovu arhitekturu). sta znam. 2c… 

Link to comment

realno njegov domet je plastika, scenografija, skulptura. sve je to lepo ali odgovor nije radim sa klijentima koji su poznavaoci postovaoci umetnosti i arhitekture... kakav je to argument? gradi se za ljude koji ce unutra i okolo i sutra da obitavaju a ne za miku koji pise cek... + glupa pitanja ne postoje a prst necu da komentarisem. geri je starhitekt i kao i ostale mu kolege dinosaurusi ce dizumre a sa njima i taj koncept

Edited by prima
Link to comment

to da, apsolutno. sasvim nadmen (i apsurdan) stav.

 

pogotovo zato sto je jasno da preduslov za dobru arhitekturu nije samo sofisticiran projekat, jer ono sto na papiru deluje neminovno dobro/uspesno uopste ne znaci da ce po difoltu da se materijalizuje u stvarnoj interakciji sa tim objektom. to je jasno.

 

kako se meni cini, dobra arhitektura moze jedino da se potrudi da doprinese dobrom odnosu korisnika i objekta, da smisaono oblikuje platformu za tako nesto. a sad, da li ce taj projekat/gradjevina zaziveti i da li ce se ta namera obistiniti, to je vec van moci samog projektanta.

 

al, eto, izgleda da vecinu ipak pregazi vreme. i svi, kad tad (hteli ili ne) skrenemo u lament za dobrim starim vremenima.

pa eto, ni frenk ocigledno nije imun na to. 

Link to comment

ajd' da malo nastavim sa razbijanjem trenda da se kače samo megalomanije od stotina iljada kvadrata

arhitektura je mnogo više od toga, a često zapravo umetnost detalja i atmosfere

 

Architects: ARCHIUM
Location: Jomsom 33100, Nepal
Architect In Charge: Kim In-cheurl
Data Management : MASIL
Area: 747.0 sqm
Year: 2013

 

53475c41c07a802bba000039_himalesque-arch53475a07c07a80ef9f000027_himalesque-arch534759fdc07a802bba000032_himalesque-arch5347590ec07a80fef3000039_himalesque-arch534758e1c07a80fef3000038_himalesque-arch5347594dc07a802bba000030_himalesque-arch5347597fc07a802bba000031_himalesque-arch

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...