Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

mene je odusevio kolhasov predlog na konkursu na kome su pobedile zahine dancing towersview1-rendu-gold_mg.jpgpotpuni cao zdravo ostalim kulama i kulisama izraza velemocicrazybuildingsskyline_final.jpgova 'ploca' se rotira a koliko sam shvatila na povrsini je utisnuta matrica starog dela grada koji se nastavlja od centra, igrom fasadnih otvoraopis

Link to comment

Kontemplativno mesto za stanovanje - ovaj prostor bi me, svojom sirovoscu i svedenoscu terao na stalno preispitivanje.Toliko je grubo (ne na onaj izvorno rustican nacin, beton nema toplinu kao grubo obradjeno drvo) da prosto i nije topli dom, vec svesna negacija iluzije zvane topli dom.

Link to comment
Kontemplativno mesto za stanovanje - ovaj prostor bi me, svojom sirovoscu i svedenoscu terao na stalno preispitivanje.Toliko je grubo (ne na onaj izvorno rustican nacin, beton nema toplinu kao grubo obradjeno drvo) da prosto i nije topli dom, vec svesna negacija iluzije zvane topli dom.
Ja sa njima nešto radim, imali smo dosta veliki problem da im objasnimo da nećemo tako brutalan dizajn na drugom projektu.Inače meni se ova kuća vrlo dopada, ne bi mi smetalo da živim u njoj. Edited by alberto.ascari
Link to comment
Ja sa njima nešto radim, imali smo dosta veliki problem da im objasnimo da nećemo tako brutalan dizajn na drugom projektu.Inače meni se ova kuća vrlo dopada, ne bi mi smetalo da živim u njoj.
Ja bih mozda voleo da jedan deo moje kuce bude takav. Inace, ne bih ovde izdrzao vise od par godina - rec koju sam trazio ti si nasao : brutalno.
Link to comment

Fascinantno kao gradjevinski poduhvat, u sustini bespotrebno... konstrukcija Burj nebodera u Dubaiju sada je vec najvisa tvorevina ljudske ruke. Zavrsetak za 2 godine.burj.jpgdubai_01_598x533.jpg

Edited by Takeshi
Link to comment

Dogodine olimpijada. Neki vrli ce se ugnezditi na tribinama glavnog/slavnog stadiona i odavde napajati (sporta) gladne oci. Img214078107.jpgImg214078108.jpgHerzog & De MeuronZa sada to sve izgleda ovako:DSCN0567.jpgKao roller coaster u pokusaju. :mellow: (Valjda nece to spajati neki srafovima kupljenim "kod Kineza"?)

Link to comment
Takodje bih voleo da zivim u ovoj prostranoj kuci punoj dnevnog svetla. Uredenjem enterijera beton se moze izbeci gotovo stoprocentno. A vala i u eksterijeru:
...apsolutno, i cini mi se da ni sam izbor materijala (beton) ne mora da bude predefinisan (i kad bi bilo samo malo vise stakla ...)nego, povod, pre nekog vremena sam gledao emisiju tipa 'neobicne kuce' (ne secam se tacno) - jedna je bila posebno interesantna, ali nisam cuo ni tacno gde je, ni ko ju je zamislio - cini mi se da je kuca u australiji, ekoloski projekat, ima otvorenu komunikaciju sa okolinom (nema standardnih prozora), a dnevna soba je u stvari ogradjena basta, sa sve kaminom i travnatim tepihom...ima neko ideju o cemu pricam?
Link to comment
...apsolutno, i cini mi se da ni sam izbor materijala (beton) ne mora da bude predefinisan (i kad bi bilo samo malo vise stakla ...)nego, povod, pre nekog vremena sam gledao emisiju tipa 'neobicne kuce' (ne secam se tacno) - jedna je bila posebno interesantna, ali nisam cuo ni tacno gde je, ni ko ju je zamislio - cini mi se da je kuca u australiji, ekoloski projekat, ima otvorenu komunikaciju sa okolinom (nema standardnih prozora), a dnevna soba je u stvari ogradjena basta, sa sve kaminom i travnatim tepihom...ima neko ideju o cemu pricam?
... mislim da sam gledao tu emisiju na NGeographic-u - s tim sto nisam zapamtio kako se kuca (projekat) zove <_< kuca se zagreva i hladi uz pomoc sistema krovnih prozora koji zimi primaju suncevu toplotu a leti hlade iznudjenom cirkulacijom vazduha - genijalno i jeftino resenje. Ako mislimo na isto.
Link to comment
... mislim da sam gledao tu emisiju na NGeographic-u - s tim sto nisam zapamtio kako se kuca (projekat) zove <_< kuca se zagreva i hladi uz pomoc sistema krovnih prozora koji zimi primaju suncevu toplotu a leti hlade iznudjenom cirkulacijom vazduha - genijalno i jeftino resenje. Ako mislimo na isto.
ne znam, mozda...morao bi da vidim neku sliku, od ove kuce sam uhvatio samo par minuta priloga, i to onaj deo kada pokazuju 'dnevnu sobu', ali bih je prepoznao
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...