Jump to content
IGNORED

Hard n' heavy department


Аврам Гојић

Recommended Posts

jalovo eksperimentisanje na prog teritoriji. bolje da ne snimaju nista nego da snimaju preko kurca. izuzetak pretposlednja i poslednja pesma, uz onu jednu baladu koja podseca na najranije radove benda.

Link to comment
Izuzetno...
Ima li magle po podu? Gromovi u daljini? Vreba li mracna sila?Progresivni rok, kako mu samo ime kaze je najnazadnije slepo crevo roka. Jedino progresivno sto je ikad doneo je to da su ljudi, bezeci od njega, poceli da prave dobru muziku.
Link to comment
Ima li magle po podu? Gromovi u daljini? Vreba li mracna sila?Progresivni rok, kako mu samo ime kaze je najnazadnije slepo crevo roka. Jedino progresivno sto je ikad doneo je to da su ljudi, bezeci od njega, poceli da prave dobru muziku.
Nema, nazalost, niceg od toga. Sa drugim delom se apsolutno slazem.
Link to comment
Ima li magle po podu? Gromovi u daljini? Vreba li mracna sila?
Ne. Ali super album bez obzira na sve.
Progresivni rok, kako mu samo ime kaze je najnazadnije slepo crevo roka. Jedino progresivno sto je ikad doneo je to da su ljudi, bezeci od njega, poceli da prave dobru muziku.
Ne bih bio tako isključiv, progresivni rok ume da zazvuči sasvim fino.
Link to comment
jalovo eksperimentisanje na prog teritoriji. bolje da ne snimaju nista nego da snimaju preko kurca. izuzetak pretposlednja i poslednja pesma, uz onu jednu baladu koja podseca na najranije radove benda.
Eto kako su ukusi raznovrsni. Isto tako se, onomad, nismo složili i u pitanju novog albuma Metalike: ti si ga ocenio vrlo visokom ocenom, a meni je on skroz bezveze.
Link to comment
Eto kako su ukusi raznovrsni. Isto tako se, onomad, nismo složili i u pitanju novog albuma Metalike: ti si ga ocenio vrlo visokom ocenom, a meni je on skroz bezveze.
U medjuvremenu sam znatno revidirao stav o tom albumu Mlekarice, tako da se sada tu slazemo.Ovom novom Maidenovom cu dati jos jednu sansu, dabome, toliko zasluzuju.
Link to comment
Ovom novom Maidenovom cu dati jos jednu sansu, dabome, toliko zasluzuju.
Ok. Dosta su podeljena mišljenja u pogledu TFF-a. Eto, mom jednom baš dobrom prijatelju isto tako se uopšte ne dopada, otišao je toliko daleko da ga je proglasio najgorim njihovim albumom. Sinoć smo imali poduži dijalog na tu temu koji, naravno, nije odveo nikuda. Sa druge strane, mene je novi album potpuno pridobio. Ja to ne umem da objasnim, ali to je realnost jbg. Tokom vikenda sam ga preslušao još nekoliko puta, preko Sanse mp3 plejera i preko hi-fi opreme na gajbi, i pozitivan utisak je dodatno ojačao. Juče poslepodne sam, recimo, šetao pustim ulicama Krsta, duvao je neki topli vetar i nije bilo žive duše, i pio sam neke limenke piva na ripit i slušao numeru "Mother of Mercy" na ripit, i osećao se super. Ne znam šta ću o TFF misliti kroz godinu ili dve, ali danas nalazim da je veoma raznovrstan, emotivan, dinamičan i pošten album, i ne bi me začudilo da, u nekoj retrospektivi kroz deceniju ili dve, TFF bude svrstan među prva tri najznačajnija albuma Mejdna. I obzirom da je, po svemu sudeći, TFF poslednji studijski album benda (Haris mnogo puta izjavio da će stati kod brojke 15), drago mi je što su momci poslali lep poslednji pozdrav fanovima...
Link to comment
  • 2 months later...

Veliki :wub: za "The Trooper". Kada se pojavila ploča "Piece of Mind" nisam uopšte bio fasciniran tom numerom, struktura joj je bila too simple i skoro da nije posedovala refren, međutim iz nekog razloga kroz godine sam je totalno reotkrio i danas je obožavam i ona mi je najvažnija hm pesma svih vremena, a uspela je da ostavi iza sebe i takve besmrtne klasike kao što su "Children of The Damned", "Night Crawler", kao i sve kompozicije Tonija Vivaldija (koji je, kao što znamo, preteča hevi-metala). Kafka je na samrtnoj postelji patio od velikih bolova i preklinjao je doktora da mu ubrizga veću količinu morfijuma i da ga ne ubija tako malim dozama, a ja kad budem ležao na samrtničkoj postelji, ako me budu pitali da izaberem dve numere koje želim da pohranim u mp3 plejer i ponesem sa sobom, rekao bih im da nasnime "The Trooper" od Mejdna, i "Live With Me" sastava Massive Attack:

Ok, dosta offtopikanja. Mislim da je ovo dole najuspelija izvedba "Childrena..." koju sam u životu sreo. Mejdni su te 1982. kipteli od energije. Onaj Brusov "ou-ou-ouu" od 3:47 pa nadalje je da se čovek naježi.http://www.youtube.com/watch?v=SLBTl5ZsPewI jedna cute ska verzija "Trooper-a", u izvođenju simpatičnih Trumper-a:http://www.youtube.com/watch?v=hxZJx4yI5wA

Edited by Willow
Link to comment

^^pored Maidena, tu su još i QOTSA, Slayer, Melvins, High on Fire, The Sword, Kylesa, Fucked Up, Gang of Four, Monster Magnet....aaaaaaaaaaaaaaaaaaagh zavidim!!!!!!!! :rant:

Edited by assück
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...