Jump to content
IGNORED

Hard n' heavy department


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ne ide remaster bez master traka, a njih ima samo bend. ;)

 

Mnogi entuzijasti se tako igraju po Jutjubu, ali sve što mogu jeste da mijenjaju krivu EQ-a i čačkaju kompresiju ripovanog CD-a. Ovaj gore je pojačao srednje i visoke frekvencije i reverb, ali meni zvuči preoštro i predaleko od originalnog MOP.

 

Pravo spasavanje jednog Metallica albuma uradio je fan koji je izvukao audio fajlove iz igrice Guitar Hero 3 za Death Magnetic. Snimak na disku je užasan, knjiški primjer loudness war ludila, ali se ispostavilo da je muzika u igrici djevičanski čista, pa je sakupio fajlove po kanalima, sastavio ih i pustio u promet. Može da se nađe po torentima kao Moderus III remaster. Dinamika zvuka je neuporedivo normalnija nego na CD-u.

 

Bend nikada javno nije priznao grešku, ali su kasnije počeli preko iTunes i svog sajta da prodaju digitalnu verziju albuma sa korigovanim, "normalnim" zvučnim zapisom.

Link to comment

Meni je St. Anger mnogo bolji od Hardwireda i DM-a. Zvuči nadrkano i iskreno i odražava njihovo stanje u to vreme, što se vidi i u SotM filmu. I zvuk mi se savršeno uklapa, pa mi je jedini problem to što ima najmanje dve pesme viška, ali ne u smislu da neke treba da budu izbačene, nego da treba da budu kraće.

 

 

Što se tiče ostalog, postoji zanimljiva verzija AJFA albuma pod nazivom ...And Justice for Jason. Meni ne smeta nedostatak basa kod originala, valjda sam se navikao na taj zvuk.

 

 

 

Tu mi je bas preglasan, bolje je ovde, samo što nema vokala:

 

 

 

 

A St. Anger su neki momci odsvirali od početka do kraja sa drugačijim zvukom, zabavna je verzija:

 

 

 

 

 

Edited by napadaj
Link to comment
42 minutes ago, autsajder said:

Ne ide remaster bez master traka, a njih ima samo bend. ;)

 

Mnogi entuzijasti se tako igraju po Jutjubu, ali sve što mogu jeste da mijenjaju krivu EQ-a i čačkaju kompresiju ripovanog CD-a. Ovaj gore je pojačao srednje i visoke frekvencije i reverb, ali meni zvuči preoštro i predaleko od originalnog MOP.

 

Pravo spasavanje jednog Metallica albuma uradio je fan koji je izvukao audio fajlove iz igrice Guitar Hero 3 za Death Magnetic. Snimak na disku je užasan, knjiški primjer loudness war ludila, ali se ispostavilo da je muzika u igrici djevičanski čista, pa je sakupio fajlove po kanalima, sastavio ih i pustio u promet. Može da se nađe po torentima kao Moderus III remaster. Dinamika zvuka je neuporedivo normalnija nego na CD-u.

 

Bend nikada javno nije priznao grešku, ali su kasnije počeli preko iTunes i svog sajta da prodaju digitalnu verziju albuma sa korigovanim, "normalnim" zvučnim zapisom.

Da, jedino tako nešto može da se zove remaster, a osim toga i ovo je okačeno na Tjub koji je sigurno malo doradio snimak. Nisam ni ja nešto oduševljen, suviše mi je čisto.:D

 

A ovo za Death Magnetic je super informacija, to onda znači da su jedan isti proizvod prodali dva puta. Nema tu greške, nema šta da se priznaje.

 

edit: Auuu, sad sam pustio Justice for Jason...ovo je SUPER!!! Probija ponegde bas, ali kao da slušam album prvi put

Edited by ragasto
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Fenomenalni Deni Keri u hitčini koja nosi posljednji album (i tu sam revidirao, bolji je nego što se činilo na prvih par slušanja)

 

 

Ajde da ovu polimetriku nacrtaš lenjirom i preračunaš digitronom, pa natenane složiš i snimiš u studiju, ali kad se gleda uživo.. Na koliko li kanala njemu mozak funkcioniše. :smiley_hail:

 

Čitav bend vrlo utegnut na ovom snimku. Valjda bude neki živi album konačno.

Link to comment
On 12.4.2020. at 21:41, autsajder said:

Fenomenalni Deni Keri u hitčini koja nosi posljednji album (i tu sam revidirao, bolji je nego što se činilo na prvih par slušanja)

 

 

 

:thumbsup:

 

Čovek ima 6 ruku, kao Kali

Link to comment

^

Uu ovo je dobro, spakovao sam čitav album u plejer. Ne poznajem te dubinske žanrove, ali me je The Wounding Hours odmah povukla na Beneath Broken Earth, a ta mi se trajno upisala u best of listu, ne samo hevija.

 

Treba preživjeti talas refleksija na koronu ne samo u muzici, nego umjetnosti uopšte u narednim godinama (pod uslovom da se ovo nekako završi u dogledno vrijeme). Biće puno vremena za proučavanje preskočenih kataloga. Metal je u prednosti jer mu je to polazište arhetipski autentično - sve je oduvijek i bilo crno, propast, beznađe. Izgleda da je došao trenutak za povratak korijenima. :happy:

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...