Jump to content
IGNORED

Hard n' heavy department


Аврам Гојић

Recommended Posts

Sleep su opasni.

 

Tool je sjajan bend.

 

Ja volim nacin na koji se Electric Wizard na Dopethrone oslanjaju na Black Sabbath i Kyuss a opet ostaju potpuno autenticni. 

 

Nema puno grupa, narocito u hard roku na koje Black Sabbath nije uticao. Mozda Deafheaven, ne znam..

 

 

 

 

Link to comment

Sjajni su Opiate i Undertow, posle toga je malo dosadno. :D

Kod EW je taj uticaj više nego očigledan, a omaž su dali čak i coverom za ovaj singl:

 

 

 

Plus im se poslednji album zove Wizard Bloody Wizard.

Link to comment

Nije loša, ali mi nije tako dobra kao prva dva i ima dosadnih momenata. Tu su već počeli da ubacuju previše "međupesama", ako uopšte mogu tako da se nazovu, pa mi se desi da se zamislim i zaboravim šta slušam. :D

 

Undertow mi je ubedljivo najbolji, tu je svaka pesma hit.

 

Link to comment

Meni su Aenima i Laterallus neprevaziđeni, ali ja sam više psihodelično nastrojen i jako mi se sviđaju njihove duže pesme (koje počinju lagano, postepeno se podižu i onda zakucavaju brutalno na kraju)

Te međupesme i ostale audio zajebancije sam uvek preskako, sem Eier von Satan :evil:

Link to comment

Btw ima jedan opasan bend koji miksuje sve moguće i nemoguće uticaje. Zovu se King Gizzard and The Lizard Wizard, imaju 15 albuma za 8 godina i svi su ludi. Od britanske folk muzike, preko američkog kantrija, do blek metal rifova, psihodelije, progresije, surf rocka... Dodajem dva linka, ali stvarno ne može mnogo toga da se zaključi na osnovu ovoga, jer je ovde samo jedan deo njihove kreativnosti.

 

 

 

A preporučujem i ove ljude, oni ne mešaju previše toga, ali su jako zabavni. Psychedelic rock, stoner, metalni rifovi tu i tamo, odlično je.

 

 

Edited by napadaj
Link to comment

:D  Možda ima među klincima koji sada otkrivaju bend, naslažu diskografiju za mjesec dana, pa im tako u kovitlacu sve to legne u jednu ravan i ne čuju kriminalnu produkciju, dibidus aranžmane..

 

Ispod slojeva i slojeva pogrešnih odluka pri pravljenju tog albuma ostale su tu i tamo ideje od kojih je moglo nešto i biti da je u tom trenutku bilo bistrine u svijesti autora ili producenta.

 

Na primjer:

 

 

Drugi univerzum spram studijske verzije.

 

Link to comment

Ja sam se skoro navario na diskove opet (kad sam pazario malo bolji sistem i cd plejer), pa temeljnije preslušavam neke albume koji onako idu na mp3 listi pa realno i ne obraćaš pažnju na šta slušaš (jedan od razloga što sam se i vratio na diskove iako i dalje slušam mp3).

Da, produkcija je užas, od kanta zvuča doboša pa na dalje, ali uopšte, svo to drljanje u kečiini ritmu ne volim ni u kom obliku pa ni u Metallica obliku. 

Link to comment
On 23.2.2020. at 15:50, Mil@n said:

Jel ima čovek na svetu kome se sviđa St Anger od Metallice? Kažem to kao višedecenijski fan. 

Sad si me podsetio da pustim album posle mnogo vremena, i zvuči mi još gore...pesme ne toliko, nije to loše uopšte, ali doboš...joj

 

the-making-of-bh25-st-anger-metal-meme-c

Link to comment

 

Jeste ispratili remastere koje lagano objavljuju? Stigli su do And Justice For All... Dobar je čitav serijal, nisu budženi snimci pošto-poto do izobličenja originala, nego su masteri delikatno osvježeni novom tehnologijom. Sve je prozračnije, punije, isto, a bolje.

 

Meni je od njihovih bezbrojnih izdanja najbolji zvuk sa starog Seattle 89 - oštar, hisskav, energičan (znam da je i ovaj koncertni zapis peglan u studiju, ali ipak). Sada su uz And Justice objavili i remaster tog filmskog video zapisa i ubacili u boks kao audio diskove, ali to me već ne radi - tehnički je na višem nivou, ali se izgubila oštrina analognog zvuka, postalo je pufnasto i previše uglačano.

 

A od studijskog rada bez premca je kratki Garge Days - prašti i udara bez šminkanja i filozofiranja za miksetom. Uhvatili su djelimično tu tehnikaliju snimanja na poslednjem albumu.

Edited by autsajder
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...