Jump to content
IGNORED

Sportski žurnal i JSL Sport™


Goksi

Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bright Billy

    29

  • Goksi

    5

  • Nemanja Posrbica

    5

  • gorance

    4

  • 1 month later...
Бранислав Трајковић, штопер Војводине, не крије да је разочаран што се није нашао на списку вд селектора Радована Ћурчића за две провере Орлова на Кипру, против Јерменије и Кипра: trajkovic.jpg - Не кријем, очекивао сам позив. Мислим да сам заслужио да добијем шансу, поготово што сам на неким претходним акцијама репрезентације био међу првим резервама у случају да неко отпадне са списка. Које су Ваше препоруке? - Имам 22 године, ово ми је пета суперлигашка сезона и стандардни сам првотимац Војводине. У прошлом првенству примили смо најмање голова у лиги, а после првог дела овог шампионата по томе је само Партизан испред нас. Мислим да нисам нескроман ако кажем да сам дао значајан допринос што Војводина има јаку одбрану. Ако је све како кажете, шта мислите зашто Вас је Ћурчић ипак изоставио? - Заиста, не знам у чему је проблем. Ако се гледа чисто фудбалски, дакле ако су кључни критеријуми за добијање статуса репрезентативца форма и оно што се у континуитету пружа у наступима за клуб, онда је све на мојој страни. Сумњате ли онда да Вас је са Ћурчићевог списка елиминисало нешто друго? - Размишљао сам и о томе. Можда је проблем што сам играч Војводине, а не Партизана или Црвене звезде? А можда ми је замерено и што сам зимус кад ме је тражила Звезда рекао да не желим да идем из Војводине. Понављам, поштујем Звезду, али моје срце је у Војводини, у великом и сјајном организованом клубу. Овде сам поштован од свих, заменик сам капитена, навијаче ме воле и заиста не видим ниједан разлог зашто бих напуштао средину у којој ми је лепо.
Mislim, predavao sam ovom momku (sve jedinice, kasnije se ispisao...iz konobarske škole, bila mu preteška :isuse: ). Da ne grešim dušu, dobar je momak, ali ako je on rekao i jednu reč ovde napisanu, sečem se đe sam najtanji...
Link to comment
  • 3 months later...
:Hail: :Hail: Зашто Београд неће финале Лиге шампионаСрпска престоница пре 36 лета последњи пут организовао завршницу великог европског такмичења.lsbgd-123.jpgМилионска нето корист Минхена, процењена на 50 милиона евра, од организације финалне утакмице Лиге шампиона између Бајерна и Челсија већ данима мами уздахе финансијских стручњака, пали машту градоначелника диљем Старог континента.Поготово након открића првог човека баварске престонице Кристијана Удеа да је његов кабинет у одржавање најпрестижнијег меча уложио 1,4 милиона евра, просте рачунице о енормној финансијској разлици. Да не помињемо маркетиншко-туристичке добити, растућем интересовању за државу, град, културу, обичаје…Потоње на мах иницира питање: зашто Београд још од 1973. (финале Купа европских шампиона, Ајакс – Јувентус 1:0) и 1976. (Куп европских нација ), ни у мислима фудбалских или, пак, престоничких отаца – није, барем потенцијални, град домаћин завршнице најквалитетнијих такмичења.Елем, шта то српски главни град нема што имају европске престонице?Фудбалску инфраструктуру, можда?Тешко, стадини Црвене звезде и Партизана су данас умивенији и комфорниуа у односу на поменуте године. Полиција опремљенија, редарска служба обученија. Нек` буде споменуто: пре четири лета на „Маракани“ је реновирана дренажа, замењена трава, столице на источној трибини и сијалице на рефлекторима.Хотеле и хостеле, можда?Скромни смештајни капацитети су деценијама болна рана туристичке понуде престоног града. Београд са само 55 хотела спада у хотелијерски сиромашне дестинације. Поређења ради: Будимпешта као град сличне величине има безмало три стотине хотела.Нереалне цене услуга додатно криве престоничку слику. Просечан хотел са три или четири звездице скупљи је за 30 до 40 одсто у односу на хотеле главних европских градова, за исти или, најчешће, нижи ниво смештаја.Ништа боља ситуација није ни у 59 хостела различитих категорија, што додатно слаби сезонске ефекте на београдски туризам и преговарачку позицију на конкурсима, туристичким и организационим.Угоститељски објекти, можда?Београд са 3.600 ресторана, дискотека, сплавова и кафеа слови за једну од најпожељнијих континенталних одредишта, туристичких атракција кад се поведе реч о дугим ноћним бдењима, ракијањима без задршке и ограничења. Музици с певањем и пуцањем! И, као хедонистичком врхунцу, другим животним чарима која се, најчешће, догађају у раним јутарњим сатима и римују с малопре поменутим – пуцањем.Занатске и трговинске радње, можда?Савремени малопродајни објекти, аутлети и два мегацентра чине брендирану зону куповине, те по томе Београд не заостаје много за конкурентним престоницама. С друге стране, скромна улична продаја неквалитетних сувенира умањује регионални утицај и углед, осиромашује туристичку понуду Београда.Питања, разумљиво, траже одговоре… Сходно неимању иницијативе челних људи српског лоптања, боље речено: финансијско-промотивног слуха наших функционера, ове три тачке попримиће трајан облик. Нажалост.
Link to comment

Primeti da je taj citat žrtva boljke u srpskom jeziku koja se najlakše manifestuje kroz rečenicu "dete je ujelo prase"... Dakle, mudri novinar ostavlja prostora mudrom čitaocu da zaključi ko tu koga neće, ali sa stilom, na način koji neće uvrediti ne-mudrog čitaoca, pošto dotični, uvaljan u konstantni pravednički hejt prema toj neopevano nepravednoj bulumenti iz evropske kuće fudbala, tu drugu (gramatikom totalno dozvoljenu) mogućnost neće ni primetiti.Fotelja sigurna, crkavica teče, profesionalna etika neokaljana. -_-

Link to comment
  • 3 years later...

http://www.mozzartsport.com/vesti/insajder-iz-bukuresta-steaua-na-ivici-kolapsa-bekali-postavio-zeta-bez-licence-za-trenera-smanjio-plate-80-odsto-video/110787

 

Carski tekst.

 

- Becali je venčao Radoi-a, kum mu je, a ne tast. Najstarija ćerka Becalija ima 20ak godina. Makar su pogodili da su bliski.

- Steaua na "ivici kolapsa", a uložili su 1,5 milion evra u pojačanja. Finansijski su stabilni kao i prethodnih godina.

- Galca se nije povukao, nego je dobio nogu u dupe, jer je umalo izgubio dobijeno prvenstvo. Inače dobar trener, šteta što je Becali "ekscentričan".

- Latovlevici je bek, a ne štoper

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...