Jump to content
IGNORED

Sportski žurnal i JSL Sport™


Goksi

Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bright Billy

    29

  • Goksi

    5

  • Nemanja Posrbica

    5

  • gorance

    4

Blitz. Dileme više nema: pitanje je meča nedelje kad će Zoran Tošić obući dres evropskog šampiona sa ?Old traforda?. Wtf mec nedelje, gameweek? Dobro je i da nema dileme, samo je pitanje :D Sportski novinari su zaista 1 od najnizih oblika zivota

Link to comment
  • 2 weeks later...

Prosto nisam znao na koji topik ovo da bacim, ali greh je da ostane nezabeleženo:Jači sam od Fergusona

DRAGANEEEE! Filipe, Stefane... Imena poznata kao i svetske fudbalske zvezde. Gromoglasni trener, još čuveniji. Svetislav Stevanović Limeni, učitelj omladinskog pogona Fudbalskog kluba Radnički u Ratkovu. Slavu su stekli preko Interneta, na koji je video-klipove sa snimcima komentara Limenog poslao lokalni poštar Jovan Anđelić.- To je moj prostor, metar sa dva - kaže, ovog puta smirenim glasom Limeni, upirući prstom u krečom obeleženu travu ispred klupe za rezevrne igrače na igralištu Radničkog. - Moram da vičem. Jednostavno. Kada igrač pogreši, moram da ga ?prozovem?. To je pedagoški a i uvek je buka od publike. To ne znači da ja mrzim igrače. Naprotiv. Obožavam ih, poštujem. Oni mene takođe. To su ?moja deca?. Uvek me poslušaju. Kažem im, prvo škola pa trening. Idem kod njihovih nastavnika, gledam ocene. Znaju oni. Dobri su đaci. Odlikaši. Inače glasnije govorim. Radio sam u pogonu na viljuškaru...Limeni je rođen 21. novembra 1948. godine u Odžacima. U fudbalu je 55 godina. - Fudbal je moj život. Počeo sam kao pionir Tekstilca u Odžacima 1955. godine, i aktivno igrao do 1978. godine. Tada sam položio za fudbalskog sudiju i ?delio pravdu? u Somborskoj ligi. Napustio sam to pre 15 godina. Nameštali su rezultate ?tri za tri?. Ne mogu u tome da učestvujem. Položio sam i za trenera 1993. godine. Vodio sam ekipe od ?petlića? do omladinaca. Bilo je 120 igrača. Danas, u četiri selekcije svega 76. Malo brate. Opao natalitet u Vojvodini.U timu je igrao na svim pozicijama. Od golmana do krila. Sedeo na klupi, bio rezerva...- Tako je bilo kada su došle neke budale treneri i stavljali svoje ljubimce. I to sam istrpeo i preživeo. U Tekstilcu, kao fudbaler, dobio sam posao. šivač kaiša u kudeljinom pogonu. Imali smo 2.000 radnika. Bio sam presrećan. Završio sam osam razreda škole, ali sam u Tekstilcu stekao ime i prezime od 1975. do 1981. godine. Kvalifikovani sam radnik, ka-ve prelac. Položio sam za vozača viljuškara, 10 godina pre odlaska u penziju. Sve mi je to moj Tekstilac omogućio. Radio sam sa kravatom. Gospodin. Takav je posao. Oženio sam se u Ratkovu, napravio kuću od moje plate...Posao fudbalskog učitelja doživljava kao najlepši na svetu. Srce mu je, kaže, podeljeno između rodnih Odžaka i Tekstilca, s jedne, i Ratkova i Radničkog, s druge strane.- Ja sam Tekstilac, ja sam Radnički. Zovu me da se vratim u Odžake. Ne znam. Kada bih otišao, šta bi bilo s Radničkim. Trener. To je mukotrpan rad. To su stresovi. Ali, to je vrhunski poziv. Treba znanje i celog sebe da daš. Da živiš za to. Ja sam ?alfa i omega? svega. Trenutno sam volonter. Dok se ne dogovorim s klubom. Penzioner sam od 1. avgusta 2003. godine. Primam 17.600 dinara. Od toga živimo supruga, sin, snaja i dvoje unučadi.Ima mnoštvo diploma, pehara, priznanja, slika... Tri plakete za dobrovoljnog davaoca krvi, za 25, 50 i 75 davanja. Do sada je 83 puta dao krv.- Fudbal volim najviše na svetu. Više nego ?leba da jedem. Evo, nisam ni doručkovao a na terenu sam. U meni su sva fudbalska uzbuđenja iz naše Srbije. Svaki moj trenutak je sa fudbalerima. Oko mene se okupljaju. Zvali su me iz Argentine, Kanade, Australije, švajcarske, Holandije... Gledalo me je na stotine hiljada ljudi. Milioni. Zove me gazda Evertona da budem među navijačima. Ma, ?jači? sam od Fergusona. Sve sam postigao. Toliko gledanosti nema nijedan trener. Murinjo? Koji je to trener? Dobio je crveni karton. Pa ja nikad u životu nisam isključen. Jednom sam, onako mahinalno ušao u teren i dobio opomenu.Ceo dan posvećuje fudbalu. Na terenu je non-stop.- Zna me cela Vojvodina. Svi fudbaleri. Nikad nisam zakasnio. Jednom, ostavio sam i ženu i familiju i rodbinu i sve, i trčao da igram. Sada, glave bih im polomio kada zakasne. A sve imaju.Ja sam sve stekao sam. Slavu, sve. Joca poštar me pitao može li da snima i da pusti na internet. Rekoh, može, al? ne vidim ništa interesantno. Pa vidite i sami da sam smiren, staložen. Kao trener sam temperamentan. Zato imam uspeha. Radnički igra bez nameštanja. Kada bi me zvali u Zvezdu, Partizan, Vojvodinu... odmah bi otrčao. Ali, deca idu sa mnom. Limeni slovi za čoveka čiju dobrotu mnogi koriste.- Istina je. Pričam iskreno. Znam da ima stručnjaka, možda čak i boljih od mene, ali nisu otvorena srca. Hoću da mi ekipa igra u formaciji 4-4-2. Bar kod kuće. Na strani moramo s ?liberom?. Mladi su još. Nekad, igram kakav mi je protivnik. Nije lako. Znaju ko je Limeni, svi hoće da me pobede. Prigrevica, Sivac... Kod kuće, međutim, nemamo nijedan poraz ove sezone. Sada, u martu je derbi sa žAK-om. Biće prepune tribine. Dođite, pobedićemo ...SAD SVI ZNAJU ZA RATKOVO- LIMENI je doktor, kralj... - kaže Dragan Santrač, takođe akter video-storija. - Obožavamo ga. Kao otac nam je. Meni je uputio rečenicu-dve, a ispalo je na snimku da sam samo ja meta kritike. Do juče, gotovo niko nije znao gde je Ratkovo, a sada je naš klub popularan, zahvaljujući baš Limenom.Uz Dragana, centarfora, tu su i Stefan Trifunović i Filip Milunović, najistaknutiji fudbaleri omladinske ekipe Radničkog. Miljenici trenera Limenog su i golman Nemanja Kocić i takođe napadač Miloš Jokanović.NEPRAVDA?MUVANjA? i malverzacije na terenu, kaže, ne podnosi. Zbog toga često i ne spava.- Boli me nepravda. Nervozan sam kad su takve situacije. Nemaš kome da se obratiš da to ispravi. U fudbalu sam iz ljubavi. Nemam interes. Teška su vremena sada. Ne sviđaju mi se. Sin mi ne radi. Tu i tamo nešto. Mnogi su se obogatili preko noći. Ja sam se odrekao akcija u svoju štetu. Kad je država u pitanju, posle 40 godina rada, da vide koliko sam veliki čovek. Sve stižem voljom i entuzijazmom - kaže Limeni.

Link to comment
Prosto nisam znao na koji topik ovo da bacim, ali greh je da ostane nezabeleženo:Jači sam od Fergusona

DRAGANEEEE! Filipe, Stefane... Imena poznata kao i svetske fudbalske zvezde. Gromoglasni trener, još čuveniji. Svetislav Stevanović Limeni, učitelj omladinskog pogona Fudbalskog kluba Radnički u Ratkovu. Slavu su stekli preko Interneta, na koji je video-klipove sa snimcima komentara Limenog poslao lokalni poštar Jovan Anđelić.- To je moj prostor, metar sa dva - kaže, ovog puta smirenim glasom Limeni, upirući prstom u krečom obeleženu travu ispred klupe za rezevrne igrače na igralištu Radničkog. - Moram da vičem. Jednostavno. Kada igrač pogreši, moram da ga ?prozovem". To je pedagoški a i uvek je buka od publike. To ne znači da ja mrzim igrače. Naprotiv. Obožavam ih, poštujem. Oni mene takođe. To su ?moja deca". Uvek me poslušaju. Kažem im, prvo škola pa trening. Idem kod njihovih nastavnika, gledam ocene. Znaju oni. Dobri su đaci. Odlikaši. Inače glasnije govorim. Radio sam u pogonu na viljuškaru...Limeni je rođen 21. novembra 1948. godine u Odžacima. U fudbalu je 55 godina. - Fudbal je moj život. Počeo sam kao pionir Tekstilca u Odžacima 1955. godine, i aktivno igrao do 1978. godine. Tada sam položio za fudbalskog sudiju i ?delio pravdu" u Somborskoj ligi. Napustio sam to pre 15 godina. Nameštali su rezultate ?tri za tri". Ne mogu u tome da učestvujem. Položio sam i za trenera 1993. godine. Vodio sam ekipe od ?petlića" do omladinaca. Bilo je 120 igrača. Danas, u četiri selekcije svega 76. Malo brate. Opao natalitet u Vojvodini.U timu je igrao na svim pozicijama. Od golmana do krila. Sedeo na klupi, bio rezerva...- Tako je bilo kada su došle neke budale treneri i stavljali svoje ljubimce. I to sam istrpeo i preživeo. U Tekstilcu, kao fudbaler, dobio sam posao. šivač kaiša u kudeljinom pogonu. Imali smo 2.000 radnika. Bio sam presrećan. Završio sam osam razreda škole, ali sam u Tekstilcu stekao ime i prezime od 1975. do 1981. godine. Kvalifikovani sam radnik, ka-ve prelac. Položio sam za vozača viljuškara, 10 godina pre odlaska u penziju. Sve mi je to moj Tekstilac omogućio. Radio sam sa kravatom. Gospodin. Takav je posao. Oženio sam se u Ratkovu, napravio kuću od moje plate...Posao fudbalskog učitelja doživljava kao najlepši na svetu. Srce mu je, kaže, podeljeno između rodnih Odžaka i Tekstilca, s jedne, i Ratkova i Radničkog, s druge strane.- Ja sam Tekstilac, ja sam Radnički. Zovu me da se vratim u Odžake. Ne znam. Kada bih otišao, šta bi bilo s Radničkim. Trener. To je mukotrpan rad. To su stresovi. Ali, to je vrhunski poziv. Treba znanje i celog sebe da daš. Da živiš za to. Ja sam ?alfa i omega" svega. Trenutno sam volonter. Dok se ne dogovorim s klubom. Penzioner sam od 1. avgusta 2003. godine. Primam 17.600 dinara. Od toga živimo supruga, sin, snaja i dvoje unučadi.Ima mnoštvo diploma, pehara, priznanja, slika... Tri plakete za dobrovoljnog davaoca krvi, za 25, 50 i 75 davanja. Do sada je 83 puta dao krv.- Fudbal volim najviše na svetu. Više nego 'leba da jedem. Evo, nisam ni doručkovao a na terenu sam. U meni su sva fudbalska uzbuđenja iz naše Srbije. Svaki moj trenutak je sa fudbalerima. Oko mene se okupljaju. Zvali su me iz Argentine, Kanade, Australije, švajcarske, Holandije... Gledalo me je na stotine hiljada ljudi. Milioni. Zove me gazda Evertona da budem među navijačima. Ma, ?jači" sam od Fergusona. Sve sam postigao. Toliko gledanosti nema nijedan trener. Murinjo? Koji je to trener? Dobio je crveni karton. Pa ja nikad u životu nisam isključen. Jednom sam, onako mahinalno ušao u teren i dobio opomenu.Ceo dan posvećuje fudbalu. Na terenu je non-stop.- Zna me cela Vojvodina. Svi fudbaleri. Nikad nisam zakasnio. Jednom, ostavio sam i ženu i familiju i rodbinu i sve, i trčao da igram. Sada, glave bih im polomio kada zakasne. A sve imaju.Ja sam sve stekao sam. Slavu, sve. Joca poštar me pitao može li da snima i da pusti na internet. Rekoh, može, al' ne vidim ništa interesantno. Pa vidite i sami da sam smiren, staložen. Kao trener sam temperamentan. Zato imam uspeha. Radnički igra bez nameštanja. Kada bi me zvali u Zvezdu, Partizan, Vojvodinu... odmah bi otrčao. Ali, deca idu sa mnom. Limeni slovi za čoveka čiju dobrotu mnogi koriste.- Istina je. Pričam iskreno. Znam da ima stručnjaka, možda čak i boljih od mene, ali nisu otvorena srca. Hoću da mi ekipa igra u formaciji 4-4-2. Bar kod kuće. Na strani moramo s ?liberom". Mladi su još. Nekad, igram kakav mi je protivnik. Nije lako. Znaju ko je Limeni, svi hoće da me pobede. Prigrevica, Sivac... Kod kuće, međutim, nemamo nijedan poraz ove sezone. Sada, u martu je derbi sa žAK-om. Biće prepune tribine. Dođite, pobedićemo ...SAD SVI ZNAJU ZA RATKOVO- LIMENI je doktor, kralj... - kaže Dragan Santrač, takođe akter video-storija. - Obožavamo ga. Kao otac nam je. Meni je uputio rečenicu-dve, a ispalo je na snimku da sam samo ja meta kritike. Do juče, gotovo niko nije znao gde je Ratkovo, a sada je naš klub popularan, zahvaljujući baš Limenom.Uz Dragana, centarfora, tu su i Stefan Trifunović i Filip Milunović, najistaknutiji fudbaleri omladinske ekipe Radničkog. Miljenici trenera Limenog su i golman Nemanja Kocić i takođe napadač Miloš Jokanović.NEPRAVDA?MUVANjA" i malverzacije na terenu, kaže, ne podnosi. Zbog toga često i ne spava.- Boli me nepravda. Nervozan sam kad su takve situacije. Nemaš kome da se obratiš da to ispravi. U fudbalu sam iz ljubavi. Nemam interes. Teška su vremena sada. Ne sviđaju mi se. Sin mi ne radi. Tu i tamo nešto. Mnogi su se obogatili preko noći. Ja sam se odrekao akcija u svoju štetu. Kad je država u pitanju, posle 40 godina rada, da vide koliko sam veliki čovek. Sve stižem voljom i entuzijazmom - kaže Limeni.

Ima Limeni svoj topic
Link to comment
  • 8 months later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...