Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Jeste, i Djindjic je cinio ustupke konzervativnim i retrogradnim snagama, ali samo u pogledu marginalnih stvari (npr. uvodjenja veronauke i izgradnje Hrama Sv. Save), dok stratesko opredeljenje za stvaranje modernog i tolerantnog drustva nije dolazilo u pitanje.
Kako je konkretno Đinđićeva odluka da država učestvuje u izgradnji Hrama Sv. Save pomogla retrogradnim snagama?
Link to comment
Ma slazem se ja da veronauci (cuj, nauci :lol:) nema mesta u (drzavnim) skolama, ali neki kompromisi su bili nuzni u to vreme. Sada, recimo, za takav idiotizam ne bi bilo nikakvog opravdanja, a Tadic pravi ispade tog ranga, ako ne i vece.EDIT: Moze i kao odgovor na Eraserov post
nema potrebe da branis djindjica, to je bila uzasna odluka, ne postoji opravdanje.podrzavam brozovu odluku da ne pozove papu. koji ce nam penis bivsi nacista i direktor kriminalne organizacije?!
Link to comment
Папа добар, патријарх лош. Како се то теби папа и католичка црква толико тичу будућности и судбине, а своју сопствену Цркву мрзиш?
Moju sopstvenu? Ne secam se da sam postao clan te organizacije.Nego, da li te fascinira i to sto zakleti heteroseksualci postaju ogorceni pobornici prava homoseksualaca da prosetaju ulicama?
Link to comment
nema potrebe da branis djindjica, to je bila uzasna odluka, ne postoji opravdanje.podrzavam brozovu odluku da ne pozove papu. koji ce nam penis bivsi nacista i direktor kriminalne organizacije?!
Није човек нациста, то су реално глупости. Имао је 17 година и није имао по својој вољи био у хитлер југенду (као ни остали дечаци које је Хитлер на крају рата гурао да гину). Штавише, првом приликом је дезертирао (у иначе, општем расулу). Разлози против његовог доласка су другачије природе.
Link to comment
Kako je konkretno Đinđićeva odluka da država učestvuje u izgradnji Hrama Sv. Save pomogla retrogradnim snagama?
Koliko je meni poznato, pravoslavlje nije zvanicna drzavna religija u Srbiji. Zasto bi onda drzava bacala novac svih poreskih obveznika (dakle, ne samo pravoslavaca) na izgradnju pravoslavne crkve?
Link to comment
Moju sopstvenu? Ne secam se da sam postao clan te organizacije.Nego, da li te fascinira i to sto zakleti heteroseksualci postaju ogorceni pobornici prava homoseksualaca da prosetaju ulicama?
Па можда ниси постао члан, али се толико бориш против свега верског у Србији, да је залагање за папине посете у оштром контрасту. Разумем ја да то заправо и нема везе са вером, него те православна култура нервира као таква, а католичка ти је некако кул, ипак је то западна Европа и тако то, али види се из авиона недоследност.Ово друго ме не фасцинира, а није ни у вези са првим.
Link to comment
Koliko je meni poznato, pravoslavlje nije zvanicna drzavna religija u Srbiji. Zasto bi onda drzava bacala novac svih poreskih obveznika (dakle, ne samo pravoslavaca) na izgradnju pravoslavne crkve?
Зато што је то једина ствар (како ти кажеш организација) која у сваком тренутку има надполовичну подршку грађана.
Link to comment
Зато што је то једина ствар (како ти кажеш организација) која у сваком тренутку има надполовичну подршку грађана.
Yveyda pokradena! angry.gif
Link to comment
Зато што је то једина ствар (како ти кажеш организација) која у сваком тренутку има надполовичну подршку грађана.
Pod jedan ovo nagađaš. I pod dva to što nešto ima nadpolovičnu podršku je nebitno ako krši prava drugih. Pri tome ne govorim o ovom konkretnom slučaju već o rupama u logici.
Link to comment
Зато што је то једина ствар (како ти кажеш организација) која у сваком тренутку има надполовичну подршку грађана.
Mozda treba uvesti porez za te koji u svakom trenutku podrzavaju tu, kako ti kazes, stvar. Siguran sam da bi na salterima bili beskrajni redovi dobrovoljaca da im se uvede porez za njihovu, kako ti kazes, svoju sopstvenu Crkvu. Edited by Nesh
Link to comment
Па можда ниси постао члан, али се толико бориш против свега верског у Србији, да је залагање за папине посете у оштром контрасту. Разумем ја да то заправо и нема везе са вером, него те православна култура нервира као таква, а католичка ти је некако кул, ипак је то западна Европа и тако то, али види се из авиона недоследност.Ово друго ме не фасцинира, а није ни у вези са првим.
Gresis. Ja ne mrzim niti pravoslavlje niti ijednu drugu religiju. Ja sam agnostik (front :lol:), ali nemam nista protiv toga da neko veruje u sta god hoce. Potpuno sam indiferentan prema pravoslavnoj i katolickoj kulturi. Meni smetaju ekstremisti, nezavisno od verske provinijencije. Smeta mi da na crkvenom vencanju (ne svom, daleko bilo) stojim ispod slike Ratka Mladica. Smeta mi da me cudno gledaju kad kazem da nisam krsten i da ne slavim slavu. To je sve.A ovo drugo je itekako u vezi sa prvim.
Link to comment
Зато што је то једина ствар (како ти кажеш организација) која у сваком тренутку има надполовичну подршку грађана.
Jak™ argument. Koliku je podrsku imao Hitler?
Link to comment
Pod jedan ovo nagađaš. I pod dva to što nešto ima nadpolovičnu podršku je nebitno ako krši prava drugih. Pri tome ne govorim o ovom konkretnom slučaju već o rupama u logici.
Не крши права других, јер се сва давања из буџета одређују од стране представника већине и никад нису свима по вољи.
Link to comment
Не крши права других, јер се сва давања из буџета одређују од стране представника већине и никад нису свима по вољи.
Da, ali su bar teorijski namenjena opstem dobru. I svi su potencijalni korisnici tih sredstava. A ja zaista ne vidim kakvu bi korist neki musliman, katolik, adventista ili ateista ikada mogao imati od jedne pravoslavne crkve.Neobicno mi je sto o ovako ociglednim i jednostavnim stvarima raspravljam sa nekim ko se dici svojom inteligencijom (koju ne sporim).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...