Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

IMao sam priliku da lično prodivanim s Porfijem po koju, dok je bio iguman i vladika manastira Kovilj.

Ako se monah i svešteno lice može nazvati progresivnim, onda je to on.

 

Jbg, ne znam šta očekujete od jednog popa koliko da bude progresivan.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Filozof manijak said:

 

 

Jbg, ne znam šta očekujete od jednog popa koliko da bude progresivan.

 

Bukvalno. Ni meni nije jasno kakva i na osnovu čega ljudi imaju očekivanja od sveštenika. A budući šta im je sve prethodilo, na primer svetac portparol mizoginije, šta je fejk a šta je pi ar, valjda i forma prezentacije vere nešto govori o trenutku. 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ovo je bilo pre desetak dana, je l' neko primetio neku reakciju crkve ili tužilaštva?

 

Quote

Episkop [banatski] Nikanor je tokom besede praktično govorio o predstojećem Europrajdu koji će se u septembru održati u Beogradu. Deo obraćanja posvetio je premijerki Brnabić koju nije eksplicitno imenovao, ali je sasvim jasno na koga je mislio.

- Ako (njeno) ime izgovorim, onda ne mogu ime božije izgovarati. Dozvolila je da njezin rođeni brat bude otac njenog sina! Hoćemo li to, tu prihvatiti, a vi znate o kome ja govorim to. Nit je naše vere, nit je našega porekla, nego neprijatelj! Njezini deovi i roditelji su bili koljači srpskoga naroda! I ona danas da nam propoveda, da nema ni oca, ni majke, nema dece... Čija su to deca? - izgovorio je Nikanor.

Nikanor je zatim otvoreno pozvao na oružani obračun sa LGBT populacijom na predstojećem Europrajdu.

- Ustaćemo svi protiv toga. Ja prvi ovog momenta ustajem, već sam ustao! Ustajem i kunem! Prokleću sve one koji budu učestvovali u tako nečemu. Ja toliko mogu, da imam oružje, i to bi upotrebio, i tu silu bi upotrebio, samo da ga imam, ali ga nemam - rekao je Nikanor, dodavši da mu sada oružje "verovatno neće dati, kada čuju da bi izašao sa oružjem, a izašao bi".

blic.rs/vesti/politika/stravicne-kletve-episkopa-nikanora-roditelje-ane-brnabic-nazvao-koljacima-srpskog/k730v56


 

Spoiler



 

Edited by vememah
Link to comment
2 hours ago, slow said:

To nije spektakl radi spektakla, to je team building... 

klasicna demonstracija moci.

pokazivanje misica svima onima koji bi da ruse temeljnoga

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...