Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Quote

Sam krst je toplocinkovana čelična rešetkasta konstrukcija, četvoropojasna, koja u osnovi ima četiri puta četiri metra. 

liči na stub dalekovoda, na kakve sam se penjao pre više decenija.

 

ko će da "otvori" krst?

o događaju

Link to comment
20 hours ago, djordje geprat said:

liči na stub dalekovoda, na kakve sam se penjao pre više decenija.

 

Bio sam na tom vrhu pre nedelju dana.

 

Planina je lepa, ali sam vrh Stolova je tuga i jad.

Prepuno građevinskog otpada zaostalog od gradnje krsta, plus porušene antene, kablovi, bodljikave žice, gvožđurija, kontejneri, čak i jedna ruinirana kamp kućica u krugu nekog objekta van funkcije (verovatno napuštena meteorološka stanica). A mogli su ti isti što su posavljali krst, da iseku brusilicama porušene antene, i da sav šut i krš odvezu kamiončićima koji su ionako prazni silazili sa planine.

 

Prava slika ove jadne Srbije. Krstača (oko vrata, na retrovizoru, a sada na vrh planine) koja se vidi iz daleka, ali kad pogledaš izbliza, sve što vidiš je jedno veliko Ništa.

  • +1 1
Link to comment

Na sednici Sinoda Srpske pravoslavne crkve, koja je održana u sredu 26. avgusta, vladika Irinej Bulović je zahtevao da to crkveno telo oduzme saglasnost za rad trojici profesora Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta. Kako navode izvori Nova.rs iz Srpske pravoslavne crkve, profesori koji su se našli na Bulovićevom udaru su Vukašin Milićević, Rodoljub Kubat i Dragomir Sando.

https://nova.rs/vesti/drustvo/obracun-u-spc-irinej-trazi-otkaz-za-kriticare-s-bogoslovije/

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
On 7.7.2020. at 22:34, pbg12345 said:

meni samo nije jasno kako on opstaje tamo

kako ga nisu rascinili

zato što SPC u srbiji i dijaspori nisu jedno te isto... 

dosta sam o tim složenim odnosima, koji su daleko od harmoničnih, slušala od kume čiji je pokojni deda* bio monah u zapadnoj nemačkoj (odakle je dospeo iz čikaga).

 

*deda stric, da ne bude zabune oko ovog monah

Link to comment

moguce

postojala je jedno vreme i neka zasebna americka eparhija, kasnije je presla u potpunosti pod okrilje spc

pretpostavljam da je svemu razlog novac koji se 90tih u velikoj meri i preko crkve slao u otadzbinu

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...
Quote

Armin Muzaferija sinoć je održao svoj prvi koncert u Trebinju. Zbog epidemioloških mjera koncertu nije mogao prisustvovati veći broj posjetilaca, ali to nije spriječilo Muzaferiju i njegov bend da naprave lijepu muzičku priču.

Ovoj posebnoj umjetničkoj večeri lijepih melodija prisustvovali su muftija mostarski Salem ef. Dedović, glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Trebinje, predsjednik Skupštine Grada Trebinja Dragoslav Banjak, te đakon Branislav Rajković. Na opće oduševljenje prisutnih, Armin je pozvao đakona Rajkovića na scenu gdje su zajedno izveli ilahiju “Dođi vidi ašk šta čini” uz poruku da nam je obaveza, a ne stvar izbora da gradimo mostove i promovišemo univerzalne vrijednosti.

 

 

 

 

Edited by Lezilebovich
  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Filmski centar Srbije i Srpska pravoslavna crkva potpisali su protokol o saradnji, sa ciljem zajedničke podrške i promocije kulturnih vrednosti, duhovnosti i tradicije sadržanih u kinematografskim delima koja su podržana od strane Filmskog centra Srbije, očuvanja kulturnog nasleđa, savremenog kulturnog stvaralaštva i očuvanja pravoslavne duhovne baštine.

 

http://www.fcs.rs/potpisan-protokol-o-saradnji-filmskog-centra-srbije-i-srpske-pravoslavne-crkve/?fbclid=IwAR2plNXFOCLpqcRzBWv8cZ3aWpXWyJOBBWBy09AfSA2qJsEPC3dkZgIVk88

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...