Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

On 10.10.2019. at 20:35, Bujodrag said:

Dok sam studirao filozofiju i već obilato šljokao par puta sam zaseo s studentima s Bogoslovije da pijemo i raspravljamo teološka pitanja. Svaki put su me bacili pod sto alkoholom a nisam tad bio slab kapacitet, naprotiv.

 

Ako več kao studenti imaju takav kapacitet, kakvi li su tek kad diplomiraju.

 

Ja bih bežao od takvih!

Isto i ovde što se tiče kapaciteta kad smo bili mlađi. 

Link to comment
On 10.10.2019. at 20:35, Bujodrag said:

Dok sam studirao filozofiju i već obilato šljokao par puta sam zaseo s studentima s Bogoslovije da pijemo i raspravljamo teološka pitanja. Svaki put su me bacili pod sto alkoholom a nisam tad bio slab kapacitet, naprotiv.

 

Ako več kao studenti imaju takav kapacitet, kakvi li su tek kad diplomiraju.

 

Ja bih bežao od takvih!

 

Većina studenata Bogoslovije je iz seoskih sredina, na selu se šljoka mnogo više nego u gradu, odmalena traje trening... naravno da si završio pod stolom

 

 

Link to comment
9 hours ago, slow said:

 

Većina studenata Bogoslovije je iz seoskih sredina, na selu se šljoka mnogo više nego u gradu, odmalena traje trening... naravno da si završio pod stolom

 

 

 

Dva moja drugara sa filozofije iz tog perioda su bili gradska deca, jedan iz Valjeva a drugi iz Čačka  ili Užica. I stalno smo raspravljali o religiji, oni kao vernici a ja kao ateista. I bilo je super zabavno, izoštrili smo argumente tokom godina. I pili povremeno ali ništa značajno.

 

Medju ovima sa bogoslovije je bilo i gradskih urbanih likova kao ova dvojica mojih kolega sa faksa ali bilo je i onih mutavih tvrdokornih ruralaca. Razgovor s njima je kao razgovor sa zidom. Dobri su i takvi. Nek postoje  ali nemojte piti s njima  :lolol:

Link to comment
On 11.10.2019. at 22:48, gospa buba said:

auuu pa ja tek sad videh ovo mega shlihtanje starca irineja tokom dodele ordenja :ohmy:

kuku.


sent from bubamoto
 

Uvek je bio takav. 

Link to comment
Uvek je bio takav. 

zapravo ne znam, nisam nikad pratila mnogo delovanje njihovih lidera, eventualno prochitam koju poslanicu da se apdejtujem koji su neprijatelji za datu godinu, eventualno za koja prava treba da se sekiram da im bash smetaju. mozda nije najoshtrija olovka u pernici, ali posao ochigledno zavrshava.

 

ili to kad je neki bash javni eksces, pahomijevskog tipa... ali on kao on mi nije mnogo poznat.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Mišta naročito. Biće samo gore. Odavno je razumnim ljudima jasno da su monoteističke religije najveće zlo koje je zadesilo siroto čovečanstvo.

Stoga je moj slogan: Veruj u šta god hoćeš ali u svoja četiri zida.

Link to comment
On 30.10.2019. at 8:41, April said:

https://www.blic.rs/vesti/beograd/crkva-tuzila-gradjane-stanari-naselja-stepa-stepanovic-dobili-poziv-za-sudenje-zbog/pk7zx02

 

Znao sam za slučaj, ali nisam znao da ljudi PET GODINA bukvalno drže straže na pomenutom placu da ovi ne bi krenuli u gradnju. Šta je sledeće? 

nishta, isto. njih samo pare interesuju.

 

mislim, lepo je shto se to tako ogoljeno vidi.

Edited by gospa buba
Link to comment

Svim crkvana, sektama i inima oduzeti sve gradjevine i imanja. Pravoslavcima dati dve po izboru jer su najbrojniji. Ostalima dati po jednu, isto po izboru.

Preostale gradjevine pretvoriti u biblioteke, kavafe, noćne klubove, koncertne dvorane i tako to.

 

I rešena stvar.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...