Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

1 hour ago, Filozof manijak said:

Ovo da neko nije uslužen mrsnom hranom za vreme posta, ili da je imao neprijatnu situaciju zato što ne posti, prvi put čujem u svojoj siromašnoj karijeri...

Baš bih voleo da vidim ugostitelja u Srbiji koji će odjebati mušteriju zato što ne posti.

Svašta se ovde može pročitati, voistinu

vala se svasta moze procitati kad neko na osnovu svog skromnog licnog iskustva zakljuci da se nesto sigurno nije desilo nigde i nikom jer se eto nije desilo njemu

 

 

Link to comment

NIti se desilo ikome koga poznajem, pošto prvi put čujem za takvu situaciju,

A živeo sam dugo među novokomponovanim bogomoljcima.

Čak i da se desilo negde, to nije dokaz da Srbija nezadrživo fura u ortodoksnu džamahiriju,

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

NIti se desilo ikome koga poznajem, pošto prvi put čujem za takvu situaciju,

A živeo sam dugo među novokomponovanim bogomoljcima.

Čak i da se desilo negde, to nije dokaz da Srbija nezadrživo fura u ortodoksnu džamahiriju,

istina, nije dokaz

mada to nije ni bila tema, pisalo se o napadnosti spc vernika i svestenstva, pa se hazard zapitao da li je to zaista prisutno u meri u kojoj se predstavlja na forumu i izmedju ostalog dobio odgovor koji se delom odnosio i na post

 

nego, prilicno masimo temu, a i smor je prica

 

koga je mimoislo to religiozno smaranje i sumnja da postoji u vecoj meri - super

 koga nije, a smeta mu - jbg

Link to comment
6 minutes ago, SNARC said:

Anegdota

- Sedi dete, imamo kajganu za dorucak
- Jel ima nesto posno, posti se danas ?

- Bez brige, sad cemo da ti skuvamo par jaja.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
 

ali iskljucivo od prepelice!

to e to otprilike, tako prosecan srpski vernik posti 

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Ovo da neko nije uslužen mrsnom hranom za vreme posta, ili da je imao neprijatnu situaciju zato što ne posti, prvi put čujem u svojoj siromašnoj karijeri...

Baš bih voleo da vidim ugostitelja u Srbiji koji će odjebati mušteriju zato što ne posti.

Svašta se ovde može pročitati, voistinu

+1000000

a nije baš da imam malo iskustvo

i ovde i u bih

Link to comment
14 minutes ago, renne said:

+1000000

a nije baš da imam malo iskustvo

i ovde i u bih

 

Ozbiljno? U RS je situacija iz mog iskustva dosta drugačija.

Recimo da ti konobar koji te poznaje, uljudno stavi do znanja da je veliki petak/badnji dan te da još jednom razmisliš o porudžbini.

Link to comment

ja sam imao vrlo neprijatnu situaciju zato sto nisam postio. i to ne samo ja nego nas tridesetak. bio na decjem rodjendanu na veliki petak neka 2005-6, ljudi pravili rostilj u dvoristu. dvoriste deli ogradu sa crkvom. deca se igraju, rostilja se, cakulamo, opustena atmosfera kad eto popa. doleteo do ograde kao furija i krenuo da urla, besan, zapenio - da kakav je to nacin, da znamo li da je post, bezboznici ovo ono.... jebote svi stali, gledamo, ne verujemo. izignorisali ga, ne mozes drugacije s budalom. ali je bilo jako neprijatno, pogotovo sto je medju nama bilo i onih koji su postili. 

 

 

srpsko drustvo je daleko konzervativnije i zatucanije danas nego pre trideset godina i to dobrim delom zahvaljujuci uticaju spc. ja zaista ne vidim da je u takvoj situaciji veronauka u skolama nebitna stavka. 

 

Edited by adam
Link to comment
1 hour ago, keitel said:

 

Ozbiljno? U RS je situacija iz mog iskustva dosta drugačija.

Recimo da ti konobar koji te poznaje, uljudno stavi do znanja da je veliki petak/badnji dan te da još jednom razmisliš o porudžbini.

ozbiljno, pa ja sam skoro pola-pola ovde tamo, nikada nisam imao takav slučaj, a postio nikada u životgu nisam

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...