Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

14 minutes ago, radisa said:

Vladika je jedan pametan čovek uključen u svaki posao u Trebinju i okolini... Nešto kao izvesni filmski lik po imenu Don Vito...

Bar mi tako kažu mnogi izBosne...
 

+ je liberal(crkveni)

 

a i sa đilasom ima dublju vezu počev od post 9.03. demonstracija

Link to comment

Meni je u stvari interesantan taj spoj... Kad god sam slušao Grigorija, nisam mogao da se otmem utisku da je najpametniji i najnormalniji čovek u vrhu SPC...

 

A onda te priče (kmh, i ne samo priče) o tom da je čovek upetljan u jako puno poslova su mi bile totalno nespojive sa likom iz predhodne rečenice...

Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Kad god sam slušao Grigorija, nisam mogao da se otmem utisku da je najpametniji i najnormalniji čovek u vrhu SPC...

+1

Zato sam prvo i pomislio da ga sklanjaju daleko od naroda i medija, da ne talasa...

Link to comment

Ma jok, ta eparhija u koju ide je u problemu pa on ide kao menadžer, a dole ionako ostavlja svog tipa iz manastira koji bez njega ne smije da proda svijeću, tako da sad efektivno upravlja dvjema eparhijama. 

Druga stvar, on se sam prijavio, ne može se niko postaviti bilo gdje bez odobrenja dotičnog koji se postavlja. 

Link to comment
Just now, James Marshall said:

Druga stvar, on se sam prijavio, ne može se niko postaviti bilo gdje bez odobrenja dotičnog koji se postavlja. 

Ili mu je rečeno da se sam prijavio?

Link to comment
2 hours ago, James Marshall said:

Ma jok, ta eparhija u koju ide je u problemu pa on ide kao menadžer, a dole ionako ostavlja svog tipa iz manastira koji bez njega ne smije da proda svijeću, tako da sad efektivno upravlja dvjema eparhijama. 

Druga stvar, on se sam prijavio, ne može se niko postaviti bilo gdje bez odobrenja dotičnog koji se postavlja. 

 

+1

 

Sklon je vladika i ranije bio neočekivanim potezima, npr. prelazak u Mostar kada je bio na vrhuncu. Rekao bih da, kao pravi don, ili recimo Milo u komšiluku, nalazi načina da opstane i sačuva imperiju kada stvari ne idu najbolje.

Link to comment

sve sam i ja to cula + price da je u opasnom biznisu sa bodirogom i dodikom u RS, da su uvezli brojila za struju koje ce uvaliti svim gradjanima (kao sto su nasi ono hteli da menjaju brojila na nas racun). i svakakve sam jos gadosti cula, istina iz izvora koji pripadaju oprecnoj, konzervativnoj tj backoirinejskoj struji... (sto podrazumeva dosta skepse)

Link to comment
On 13.4.2018. at 13:25, slow said:

 

Skoro mi se žalio jedan vlasnik vinarije da je SPC počela ozbiljno da im konkuriše u vinarskom biznisu, posebno pojedini manastiri koji su postali prave vinarije...

 

nije zadatak monaštva da se bavi biznisom nego da se moli Gospodu za sve nas, inače sve gubi smisao

 

 

 

Jel Koviljski manastir u pitanju?

Link to comment
3 hours ago, Bujodrag said:

A što onda popovi traže da ožalošćeni donose vino na sahranu? Nek donesu mantijaši kad već imaju tradiciju proizvodnje.

Možda zato što sahranu obično obavljaju sveštenici a vino proizvode monasi?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...