Jump to content
IGNORED

Istorija Srbije od 19. do 21. veka


Kelt

Recommended Posts

Da, sve.

 

Sa druge strane imaš memoare Draže Markovića, dobar je kao kontrabalans jer su bili u političkom sukobu tada. To imam u kancu pa kad budeš zaželeo... :)

Link to comment

1961-2, "mala ekonomska reforma", konceptualizacija ustava 1963, razigravanje samoupravnog koncepta, izmena strukture i odnosa u SKJ, početak klanovskih podela...


Ako ćeš temeljno  :P

Link to comment

cek polako, ko sto i znas, ko zna sta cu raditi, al ovo sam mislio malo po malo...

 

naravno, privredna reforma je velikim delom dovela do do celog uzjogunjivanja sa svih strana,to kaze i popov, a to je, koliko vidim negde™ i latinkina osnovna teza. meni je zanimljivo da su se u srbiji sudarile ili povremeno paktirale tri struje od kojih nijedna nije bila "na liniji". takodje mi je zanimljivo sto je obracun bio najtemeljniji upravo sa "liberalima", "sovjetofobima" i "tehnokratama" (ali donekle i na keca i razumljivo, kao obracun sa nekom vrstom "guje u njedrima'", pa onda i zato, jel). ali kazem, i medjunarodni uslovi su pogodovali. 

 

edit: ima, samo sam povrsno za sada bacio pogled, u ovoj novoj radininoj knjizi, izvestaja sa sastanaka gradskog komiteta iz IAB-a. Nesredjena, a veoma zanimljiva gradja u nedostatku ili nepristupacnosti neke druge jel.

Edited by MancMellow
Link to comment

A da se vi lepo vratite u 1928, kako je to veliki Bora Jovic objasnio. Od tada se samo sprovodi 1 paklen plan....

 

Prica juce kod Marica kako mu je kineski predsednik Li Peng spustio na molbu da Kina stavi veto na sankcije 1992 - ajde vi lepo sa "komsijama" da nadjete resenje. Kaze Bora, mislio je na Nemce koji su nas razbijali i sa kojima je Kina otpocela veliku ekonomsku saradnju. I eto, nastavlja, uvek postoje neke velike igre, imperijalizmi, a mi smo samo hteli da branimo Jugoslaviju i srpski narod.

 

Toliki su to nemaci pojma bili da je to strasno.

Link to comment

Pogledao sam. Od gostiju on jedini apsolutno nije imao pojma o čemu priča. O ostalima ne bih...jedino što bih rekao je da je ta priča o insistiranju na "identitetskim" pitanjima potpuni promašaj.

Link to comment

Mislim, meni je situacija kad Blagoje Adzic hoce da potegne utoku na Slobu, Boru i Kadijevica potpuno sjajan indikator za limbo™ u kojem se ekipa nasla. :D

 

Jbg, tako biva kad najgori muljatori prezive nekoliko stranackih cistki, a onda dodju u poziciju da oni resavaju™ i brane ugrozeno srBstvo. Ukrali su realnu frustraciju i vozili na njoj u skladu sa svojim interesom.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Лепо сам то писао. Недорасли људи за тај тренутак.

Што се тиче војске, ту се јасно види да је био сукоб унутра и то даје на значају да 9. март 1991. организовао КОС као упозерење Милошевићу.

Link to comment

Наводно се свесно ишло на хоас на улицама да би се извукла техника на улице и показала моћ Слоби и његовој мурији. То је вероватно повезано са задржавањем положаја и привилегија.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...